Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıEstetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Devlet Hastanelerinde Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı

 

Devlet Hastanelerinde Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı
Devlet Hastanelerinde Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı

Devlet Hastanesinde Yarık Dudak ve Damak Ameliyatı Yapılır mı?

Bir çok insanın merak ettiği sorulardan biri de Devlet Hastanesinde Yarık Dudak ve Damak Ameliyatı yapılır mı sorusudur Devlet Hastanesinde Yarık Dudak ve Damak Ameliyatı yapılır mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Evet arkadaşlar devlet hastanelerinde yarık dudak ve damak ameliyatı yapılır, ama bütün devlet hastanelerinde değil. Bir devlet hastanesinin yarık dudak ve damak ameliyatı yapıp yapmadığını öğrenmeniz için izlemeniz gereken adımlar sırası ile şunlardır.

  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü var mı?
  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü varsa bu bölümde bulunan doktor ya da doktorlar estetik ameliyatı yapar mı (Bazı plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktorları kendilerini estetik ameliyat konusunda geliştirmek istedikleri için estetik operasyonları da yapmaktadır.)

Eğer plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktoru estetik operasyonu yapıyorsa devlet hastanesinde yarık dudak ve damak ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Devlet hastanelerinde Yarık Dudak ve Yarık Damak ameliyatı fiyatları.

 

Devlet hastanelerinde estetik ameliyatını hastanenin doktoru yapacaksa bu operasyon ücretsiz olacaktır. Fakat ameliyatı bir estetik cerrahi tamamlarsa bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir.

Yarık Dudak ve Damağa Neden Olan Etmenler?

Yarık Dudak ve Damağa genellikle hamilelik dönemlerinde çok erken dönemlerde ortaya çıkan şekil bozuklukları bebeğin henüz anne karnında iken oluşup genişlemeye başlaması ile görülür. Ülkemizde yaklaşık 1000 çocuktan birinde görülen Yarık Dudak ve Yarık Damak dudakta ya da damakta yeterli doku olmadığı için çocuklarda görülmektedir.

Her ne kadar kalıtımsal veya genetik nedenlerden ötürü Yarık Dudak ve Yarık Damak sorunu ortaya çıksa da unutulmamalıdır ki Yarık Dudak ve Damak nedeni sadece buna bağlıdır. Hamilelik döneminde annenin X ışınlarına çok fazla maruz kalmak yani röntgen ışınlarına maruz kalmak, annenin hamilelik döneminde A vitamini eksikliği, annenin hamilelik döneminde alkol ve sigara gibi zararlı maddeleri tüketmeleri, annenin şeker hastalığının olması ve annenin kullandığı ilaçlar da çocuklarda Yarık Dudak ve Yarık Damağa neden olan çevresel faktörler olarak ta sayılabilir. Yarık Dudak ve Yarık Damak durumu hamilelik döneminde çekilen ultrasonla görülebilmektedir.

Devlet Hastanesinde Yarık Dudak ve Damak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzün gelişen teknolojisi ile Yarık Dudak ve Yarık Damak tedavileri artık daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Devlet Hastanesinde Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı da çok rahat ve SGK’nında karşılaması ile ücretsiz yapılabilmektedir. Bu durum Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı olmak için maddi durumu yetersiz olan aileler için çok kaçırılmayacak fırsattır. Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı erken dönemde ve doktorlar tarafından belirlenen seanslarla yapılmaktadır. yarık dudak tedavisi yaklaşık 3 aylık dönemde iken başlanmaktadır. Yarık damak tedavisine yaklaşık 9 ay ile 12 ay arası dönemde başlanmaktadır. Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı sadece dudak ve damak ile sınırlı bir operasyon değildir. Bu tedavi sonrasında kişiye kulak burun boğaz uzmanı tarafından diş yapısındaki bozuklukları gidermek için tedaviler uygulanır. Bununla birlikte konuşma terapisti tarafından kişinin konuşmasını düzeltecek şekilde tedaviler uygulanacak ortodontist uzmanları ise çocuğun gelişimini takip edip başka rahatsızlığının olup olmadığını takip etmektedirler. Kısacası Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatına sadece bir estetik olarak bakmak çok yanlış bir düşüncedir. Zira Yarık Dudak Yarık ve Damak sorunu çocuğun diş yapısını nefes alışverişini ve konuşmasını olumsuz etkileyecektir. Devlet hastanelerinde dikkatli ve tecrübeli profesörler ve doktorlar tarafından ücretsiz yapılan bu operasyon hem çocuğunuzun hem de sizin hayat bakışınızı özgüveninizi çok olumlu şekilde değiştirecektir.

Herhangi bir sağlık probleminiz olmadan devlet hastanesinde Yarık dudak ve yarık damak ameliyatı yaptırmak istediğinizde bu kesinlikle ücretlendirilecektir.

Bahsettiğimiz gibi kişi eğer bir sağlık problemi olduğu için devlet hastanesinde Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı olmak isterse bu hastane tarafından ücretlendirilmeyecektir. Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı kişiye özel yapıldığı için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2019 Devlet hastaneleri Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı fiyatları sosyal güvencesi olamayanlar için ortalama olarak 4 bin ile 5 bin tl arasında değişmektedir. Özel hastaneler ile devlet hastaneleri arasında Yarık Dudak ve Yarık Damak ameliyatı fiyat karşılaştırması yapacak olursak her hâlükârda devlet hastanelerinde yarık dudak ve yarık damak ameliyatı çok daha hesaplı olacaktır.  Özel hastanelerde Yarık Dudak Yarık ve Damak Ameliyatı fiyatları 15 bin tl civarlarına kadar çıkabilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu