Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanesinde Ben Aldırma

Devlet Hastanesinde Ben Aldırma

Devlet Hastanesinde Ben Aldırma
Devlet Hastanesinde Ben Aldırma

Ben Aldırma operasyonları günümüzde en sık yapılan cerrahi operasyonlardır. Hem sağlık açısından hem de estetik açıdan kötü bir oluşum olan benler hem özel hastaneler hem de devlet hastanelerinde sıklıkla yapılmaktadır. Devlet Hastanesinde Ben Aldırma her devlet hastanesinde olmasa da bir çok devlet hastanesinde sıklıkla yapılmaktadır. Benlerden şikâyet edenlerin bir çoğu Ben Aldırma için devlet hastanelerini tercih etmektedir. Devlet Hastanesinde Ben Aldırma, Devlet Hastanesinde Ben Aldırma operasyonlarını SGK nın karşılayıp karşılamadığını anlatmadan önce Ben Aldırma hakkında küçük detaylar ve benler hakkında soru cevap şeklinde bilgiler vermek yararınıza olacaktır.

Ben Aldırma

Hemen hemen tüm insanların cildinde ben oluşabilir. Bu benlerin bazıları doğuştan bazıları ise sonradan oluşmaktadır. Ayrıca yaşlanma döneminde de büyük et benleri oluşma ihtimali bir hayli yüksektir.

Devlet Hastanesinde Ben Aldırma operasyonları dermatologlar tarafından yapılmakta olup plastik cerrahlara ise Ben Aldırma operasyonu sonrasında kalan izleri yok etmede iş düşmektedir. Zira bazı durumlarda birkaç ben yan yana olabilmektedir. İşte bu durumlarda operasyon alanında çukurluklar açılabilmektedir. Bu çukurlukları kapatıp oluşan izleri yok etmek için plastik cerrahlar tarafından birkaç farklı yöntem uygulanabilir.

Devlet Hastanesinde Ben Aldırma operasyonları günümüzün teknolojileri sayesinde ağrısız ve acısız şekilde yapılabilmektedir.

Ben Aldırma Operasyonları Nasıl Yapılır?

Devlet Hastanesinde Ben Aldırma
Devlet Hastanesinde Ben Aldırma

Ben Aldırma Operasyonu lokal anestezi yöntemi ile yapıldığı için operasyon sırasında  herhangi bir ağrı ve acı çekmezsiniz. Lokal anestezi ile yapılan Ben Aldırma yöntemleri radyofrekans ablasyon ve cerrahi kesi yöntemleridir. Lazer ile yapılan Ben Aldırma Operasyonu öncesinde lokal anestezi yerine benin alınacağı bölgeye uyuşturucu krem sürülmesi ile lazer ile Ben Aldırma Operasyonu yapılır. Ben Aldırma Operasyonu sonrası en çok sorulan ve merak edilen konu iz kalıp kalmayacağı konusudur. Ben Aldırma Operasyonundan sonra benin yapısı ve kullanılan yönteme göre çok azda olsa küçük yara izleri oluşabilmektedir. Benin derinliğin çok fazla olması durumda 3 seansta yapılan estetik operasyon ile iz kalma olasılığı en aza indirgenir. Cerrahi operasyon ile yapılan Ben Aldırma Operasyonu sonrası iz kalma durumunda kendinden eriyebilen estetik dikişler ile izler giderilir.

Benlerin Tehlikesi Var mıdır?

Bazı benlerin tehlikeli olabileceğini söyleyebiliriz. Tehlikeli olan benler et benleri olup üzerinde tüylenme oluşan ve kendi içerisinde renk değiştiren ve büyüyen etli benler tehlikeli olabilmektedir. Zaman içerisinde bu benler cilt kanserine yol açabilmektedir. Cilt kanserine yakalanmamak için bu türden et benlerinin daha çok büyümeden alınması gerekmektedir. Tehlikeli olan benleri sıralayacak olursak;

Sonradan oluşan benler,

Etrafına rengi yayılan benler,

Zamanla renk değiştiren renkler

Genel olarak tehlikeli olan benler bu tür benler olup bu benlerin alınması kişiyi cilt kanserinden korumaktadır. Bu tür benleri aldırmak için en çok tercih edilen yer şüphesiz ki devlet hastaneleridir.

Kimler Ben Aldırabilir?

Ben Aldırma hem estetik açıdan hem de sağlık açısından son derece önemli bir operasyondur. Hem cilt açısından olumsuz durumla karşılaşmak istemeyen kişiler hem de vücudunda özellikle yüz bölgesinde oluşan benleri aldırmak isteyenler Ben Aldırma operasyonunu gerçekleştirebilirler. Alınması gereken ben özelliklerini sıralayacak olursak;

Ben üzerinde kanama olması,

Benlerin renk değiştirmesi durumunda,

Benlerin şeklinin bozulmaya başlamasında,

Mavi ve siyah benler,

Siyah ve kahverengi benlerin renginin açılmasında,

Genetik olarak ailesinde cilt kanseri olan kişilerin bulunması ve kişide çok sayıda ben bulunması durumunda kişi ben aldırabilir. Bu kişiler Ben Aldırma operasyonunu kendi illerinde bulunan Devlet Hastanelerinde yaptırabilirler. Küçük ilçelerde bulunan devlet hastanelerinin bazılarında bu operasyonu yaptırmak mümkün olmamakta. Bu durumda illerde bulunan Devlet Hastanesinde Ben Aldırma operasyonunu gerçekleştirebilirler.

Ben Aldırma Operasyonu Sonrası:

Ben Aldırma Operasyonu sonrası ben alınan bölgede hafiften kabuklanma oluşmakta. Bu kabuklanma yaklaşık 2 hafta içerisinde kendiliğinden erimektedir. Bu kabuklanmanın gitmesinden sonra bu alanda ce cilt derisi çıkmaya başlar. Ben Aldırma Operasyonu Sonrası ben alınan bölgeyi 2 hafta sudan ve güneş ışınlarından korumanızı ve estetik operasyonundan önce de doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

SGK Hangi Durumlarda Basit Ben Aldırma Masrafını Karşılar?

SGK Ben Aldırma operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Ben Aldırma hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Ben Aldırma kişiye özel tamamen estetik bir görünüm amacıyla yapıldığı taktirde 2019 yılında ortalama 800 TL – 2000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2020 yılında ortalama 1000 – 2500 TL arasında olmaktadır.

Ben Aldırma hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Ben Aldırma Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere Ben Aldırma hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Ben Aldırma operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı operasyon hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonununuz başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu