Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?

Bir çok insanın merak ettiği sorulardan biri de Devlet Hastanesinde Botoks yapılır mı sorusudur Devlet Hastanesinde Botoks yapılır mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Evet arkadaşlar devlet hastanelerinde Botoks yapılır, ama bütün devlet hastanelerinde değil. Bir devlet hastanesinin Botoks yapıp yapmadığını öğrenmeniz için izlemeniz gereken adımlar sırası ile şunlardır.

  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü var mı?
  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü varsa bu bölümde bulunan doktor ya da doktorlar estetik ameliyatı yapar mı (Bazı plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktorları kendilerini estetik ameliyat konusunda geliştirmek istedikleri için estetik operasyonları da yapmaktadır.)

Eğer plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktoru estetik operasyonu yapıyorsa devlet hastanesinde Botoks yaptırabilirsiniz.

 

Devlet hastanelerinde estetik ameliyatını hastanenin doktoru yapacaksa ve bu operasyon hayati müdahaleyi gerektirecek bir durumda ise bu operasyon ücretsiz olacaktır. Fakat ameliyatı bir estetik cerrahi tamamlarsa ve bu sağlık açısından çok görüntü amaçlı ise çok cüzi bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir.

Botoks Yaptırmaya Neden Olan Etmenler?

Yaşlanmaya bağlı olarak yüz bölgesinde kaşlar, dudaklar, yanaklar gibi belirgin alanlarda kırışıklıklar medyana gelmektedir. Deri üzerindeki gevşemeye bağlı olarak kaslar kasılmaya başlar. Böylece yüz bölgesinde istenmeyen durumlar ortaya çıkacaktır. Bu durumda kişiyi botoks yapmaya yöneltecektir. Fakat özel klinik ve hastanelerde botoks ücrtleri maalesef çok yüksek tutardadır. Böyle olunca botoks yaptıracak olan kişilerin aklına gelen ilk soru devlet ve üniversite hastanelerinde botoks yapılıp yapılmadığıdır. Bizde sizin için devlet hastanelerinde botoks konusunu inceledik.

 

Devlet Hastanesinde Botoks Nasıl Yapılır?

Günümüzün gelişen teknolojisi ile Botoks tedavileri artık daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Devlet Hastanesinde Botoks Operasyonu da çok rahat ve SGK’nında karşılaması ile çok düşük bir ücretle yapılabilmektedir. Bu durum Botoks tedavisi olmak için maddi durumu yetersiz olan kişiler için kaçırılmayacak fırsattır. botoks çok ciddi riskler taşımaz iken basit bir operasyondur.

Yaklaşık yarım saat süren Botoks Operasyonu alın, kaş kaldırma, boyun, dudak ve terlemeyi önlemek için botoks tedavileri uygulanmaktadır. Acı ve ağrının hissedilmediği botoks uygulamasında tedavi sonrası sosyal aktivitelerinize havuz deniz sauna ve kuaför gibi etkinliklerden yaklaşık 3-4 gün uzak kalmanız gerekecektir.

Botoks’un artık devlet hastanelerinde de yapılması ile düşük bütçeli kişiler için özel klinik ve özel hastane arama derdi bitti. Zira devlet hastanelerinde bu operasyonu gerçekleştirecek olan profesörler ve uzmanlar alanında uzman tecrübeli ve başarılı doktorlardır. Özel klinik ve hastanelere oranla çok düşük bütçe ile yapılan Botoks operasyonunun devlet hastanelerinde de yapılması ile devlet hastaneleri estetik ve plastik cerrahisi kliniğinde hareketlilik yaşanmasını sağladı.

 

Devlet Hastanelerinde Botoks Fiyatları

Bahsettiğimiz gibi kişi eğer bir sağlık problemi olduğu için devlet hastanesinde Botoks tedavisi olmak isterse bu hastane tarafından ücretlendirilmeyecektir. Botoks kişiye özel yapıldığı için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2019 Devlet hastaneleri Botoks fiyatları sosyal güvencesi olamayanlar için ortalama olarak 2bin ile 3 bin tl arasında değişmektedir. Özel hastaneler ile devlet hastaneleri arasında botoks fiyat karşılaştırması yapacak olursak her hâlükârda devlet hastanelerinde Botoks çok daha hesaplı olacaktır.  Özel hastanelerde Botoks fiyatları 20 bin tl civarlarına kadar çıkabilmektedir.

Bir sonraki makalemizde hangi devlet hastanelerinde hangi estetik operasyonlarının yapıldığını araştıracağız. Takip etmek için onlineestetik.com adresimizdeki hangi devlet hastanesinde hangi estetik operasyonlar yapılmaktadır adlı makalemizi inceleyebilirsiniz…

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu