Estetik AmeliyatlarıBurun Estetiği

Devlet Hastanesinde Burun Estetik Ameliyatı Yapılır mı?

Bir çok insanın merak ettiği sorulardan biri de devlet hastanesinde burun estetik ameliyatı yapılır mı sorusudur. Devlet hastanelerinde burun estetik ameliyatı yapılır mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Evet arkadaşlar devlet hastanelerinde burun estetiği yapılır, ama bütün devlet hastanelerinde değil. Bir devlet hastanesinin burun estetik ameliyatı yapıp yapmadığını öğrenmeniz için izlemeniz gereken adımlar sırası ile şunlardır.

  • Devlet hastanesinde kulak, burun, boğaz ( KBB ) bölümü var mı?
  • Devlet hastanesinde kulak burun boğaz bölümü varsa bu bölümde bulunan doktor ya da doktorlar estetik ameliyatı yapar mı ( Bazı kulak burun boğaz doktorları kendilerini estetik ameliyat konusunda geliştirmek istedikleri için estetik operasyonları da yapmaktadır. )

Eğer kulak burun boğaz doktoru estetik operasyonu yapıyorsa devlet hastanesinde burun estetik ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Devlet hastanelerinde burun estetik ameliyatı fiyatları.

Devlet hastanelerinde eğer estetik ameliyatı hastanenin doktoru yapacaksa bu operasyon ücretsiz olacaktır. Fakat ameliyatı bir estetik cerrahi tamamlarsa bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir.

Devlet hastanesinde burun estetiği nasıl yapılır.

Arkadaşlar devlet hastanesinde burun estetik ameliyatı olmak için burnunuzdan dolayı bir rahatsızlık yaşıyor olmanız gerekir. Örneğin nefes alma problemi yaşıyorsanız bunun için devlet hastanesinde kulak burun boğaz bölümüne gider görünürsünüz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bazı kulak burun boğaz doktorları kendilerini geliştirmek için estetik ameliyatı da yapmaktadır. Eğer böyle bir doktor varsa burnunuzdaki nefes alma problemini çözerken aynı zamanda burnunuza bir estetik ameliyatı da yapma imkânı vardır. Hastane kulak burun boğaz doktoru ameliyatınızı yaptığı zaman yatış ücreti, ameliyathane ücreti ve doktor ücretini haliyle sgk karşılamaktadır. Böylece devlet hastanesinde ücretsiz burun estetiği olmuş olursunuz. Sadece estetik ameliyatı için ön görülen bazı malzemeler tedarik edilmektedir ve küçük de olsa bir miktar bu malzeme ücretini ödeyebilirsiniz.

Herhangi bir sağlık probleminiz olmadan devlet hastanesinde burun estetiği yaptırmak istediğinizde bu kesinlikle ücretlendirilecektir.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları

Bahsettiğimiz gibi kişi eğer bir sağlık problemi olmadan devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı olmak isterse bu hastane tarafından ücretlendirilecektir. Burun estetik ameliyatları kişiye özel yapıldığı için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2019 Devlet hastaneleri burun estetik fiyatları ortalama olarak 3 bin ile 5 bin tl arasında değişmektedir. Özel hastaneler ile devlet hastaneleri arasında burun estetiği fiyat karşılaştırması yapacak olursak her hâlükârda devlet hastanelerinde burun estetiği çok daha hesaplı olacaktır.  Özel hastanelerde burun estetiği fiyatları 30 bin tl civarlarına kadar çıkabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu