Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanesinde Jinekomasti

Devlet Hastanesinde Jinekomasti

Devlet Hastanesinde Jinekomasti

Devlet Hastanesinde Jinekomasti
Devlet Hastanesinde Jinekomasti

Erkeklerde meme büyümesinin bir diğer adı da Jinekomastidir. Jinekomasti de en çok merak edilen soruların başında Devlet Hastanesinde Jinekomasti operasyonlarının yapılıp yapılmadığı ve Devlet Hastanesinde Jinekomasti fiyatlarıdır. Jinekomasti operasyonlarının devlet hastanelerinde yapıldığı fakat her devlet hastanesinde yapılmadığını belirtelim. Fakat Devlet Hastanesinde Jinekomasti operasyonlarına değinmeden önce Jinekomasti hakkında küçük bilgiler vermek yararınıza olacaktır.

Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde meme büyümesi anlamına gelen Jinekomasti yetişkin erkeklerin çok büyük bir kısmında görülmektedir. Bu durum kişilerde özgüven eksikliğine ve psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Jinekomastiye neden olan sebepler tam olarak bilinmemekle birlikte genel olarak genetik ve bazı ilaç kullanımlarına bağlı olarak çıktığını da belirtelim. Genel olarak bakıldığında Jinekomasti meme bezlerindeki büyümelerden, yağ dokusu fazlalığı veya hem meme bezi hem de yap dokusunun ikisinin birden fazla olmasından kaynaklanabilir.

Jinekomasti Nedenleri

 Jinekomasti testosteron ve östrojen hormonlarının düzensiz oluşundan veya bunların orantısızlığından kaynaklanmaktadır. Testosteron erkek hormonal özellikleri iken östrojen ise kadınsal hormonları ifade etmektedir. Erkeklerde testosteron hormon miktarının azalması durumunda östrojen hormonu daha baskın hale gelmektedir. Bu durum Jinekomasti nedenlerinin başında gelmektedir.

Jinekomasti Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde Jinekomasti tedavisine başlanmadan önce hastanın hormonal bozukluğuna bakılır. Jinekomasti tedavisi Jinekomasti sınıfına göre değişmektedir. Jinekomasti tedavi yöntemleri liposucton, meme küçültme ameliyatı ve açık cerrahi yöntemleridir.

SGK Hangi Durumlarda Jinekomasti Masrafını Karşılar?

SGK Jinekomasti operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Jinekomastide hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır. Genel olarak bu operasyon çok düşük ücrete yapılmakta veya hastanın sağlık güvencesine göre ücretin tamamı SGK tarafından karşılanmaktadır. Zira Jinekomasti estetik olduğu kadar sağlığı da etkilediğinden bir sağlık sorunudur.

Jinekomasti hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Jinekomasti Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere Jinekomasti hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Jinekomasti operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı tedavi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonunu başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu