Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıVücut Estetiği

Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Estetiği

İçindekiler

Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı

Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı

Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı Yapılır mı?

Bir çok insanın merak ettiği sorulardan biri de Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı yapılır mı sorusudur Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı yapılır mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Evet arkadaşlar devlet hastanelerinde Karın Germe ameliyatı yapılır, ama bütün devlet hastanelerinde değil. Bir devlet hastanesinin karın germe ameliyatı yapıp yapmadığını öğrenmeniz için izlemeniz gereken adımlar sırası ile şunlardır.

  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü var mı?
  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü varsa bu bölümde bulunan doktor ya da doktorlar estetik ameliyatı yapar mı (Bazı plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktorları kendilerini estetik ameliyat konusunda geliştirmek istedikleri için estetik operasyonları da yapmaktadır.)

Eğer plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktoru estetik operasyonu yapıyorsa devlet hastanesinde Karın Germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

 

Devlet hastanelerinde estetik ameliyatını hastanenin doktoru yapacaksa bu operasyon ücretsiz olacaktır. Fakat ameliyatı bir estetik cerrahi tamamlarsa çok cüzi bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir.

Karın Germeye, Yağ Aldırma (Liposuction) Neden Olan Etmenler?

Vücudun belli bölgelerinde toplanan yağların bir çok nedeni olabilir. Bu etmenlerin en başında kilo verme sorunu gelmektedir. Zira Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) operasyonu gerçekleştirecekler kişilerde operasyonu yaptırma nedenleri genel olarak kilo vermeden dolayı yapılsa da aslında karın germe veya diğer adıyla liposuction  aslında zayıflama veya obezite sorunu değil vücut şekillendirme yöntemi olarak kabul görmektedir.

Yağ toplanma alanı erkek ve bayanlarda farklılık göstermektedir. Zira erkeklerde yağ toplanma alanı karın ve bel gölgesinde iken bayanlarda ise bu basen ve belde olabilmektedir.  Yağ aldırma sadece bel karın bölgesinde uygulanmaz. Vücudun çoğu yerinden yağ aldırma işlemi yapılmaktadır.

Devlet hastanelerinde de uygulanmaya başlanması ile daha çok yaygınlaşan Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) operasyonu artık bir lüks olmaktan çıkıp şekilli ve fit bir vücuda sahip olmak ieteyen her bütçeye uygun cüzi bir miktarla yağ aldırma sorunu olanlar için mucizevi bir fırsat haline gelmiştir.

Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzün gelişen teknolojisi ile Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) tedavileri artık daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Devlet Hastanesinde Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) Operasyonu da çok rahat ve SGK’nında karşılaması ile çok düşük bir ücretle yapılabilmektedir. Bu durum Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı olmak için maddi durumu yetersiz olan aileler için çok kaçırılmayacak fırsattır. Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı çok ciddi riskler taşımaz iken basit bir operasyondur.

Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) artık devlet hastanelerinde de yapılması ile düşük bütçeli kişiler için özel klinik ve özel hastane arama derdi bitti. Zira devlet hastanelerinde bu operasyonu gerçekleştirecek olan profesörler ve uzmanlar alanında uzman tecrübeli ve başarılı doktorlardır. Özel klinik ve hastanelere oranla çok düşük bütçe ile yapılan Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) operasyonunun devlet hastanelerinde de yapılması ile devlet hastaneleri estetik ve plastik cerrahisi kliniğinde hareketlilik yaşanmasını sağladı.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği, Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı Fiyatları

Bahsettiğimiz gibi kişi eğer bir sağlık problemi olduğu için  Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction) Ameliyatı olmak isterse bu hastane tarafından ücretlendirilmeyecektir. Karın Germe, Yağ Aldırma (lipsuction) Ameliyatı kişiye özel yapıldığı için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2019  Karın Germe Ameliyatı, Yağ Aldırma (Liposuction)Ameliyatı fiyatları sosyal güvencesi olamayanlar için ortalama olarak 2bin ile 2,5 bin tl arasında değişmektedir. Özel hastaneler ile devlet hastaneleri arasında Karın Germe, Yağ Aldırma (lipsuction) ameliyatı fiyat karşılaştırması yapacak olursak her hâlükârda devlet hastanelerinde Karın Germe, Yağ Aldırma (lipsuction) ameliyatı çok daha hesaplı olacaktır.  Özel hastanelerde Karın Germe, Yağ Aldırma (lipsuction) Ameliyatı fiyatları 15 bin tl civarlarına kadar çıkabilmektedir.

Bir sonraki makalemizde hangi devlet hastanelerinde hangi estetik operasyonlarının yapıldığını araştıracağız. Takip etmek için onlineestetik.com adresimizdeki hangi devlet hastanesinde hangi estetik operasyonlar yapılmaktadır adlı makalemizi inceleyebilirsiniz…

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu