Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıEstetik AmeliyatlarıKepçe Kulak Ameliyatı

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı

İçindekiler

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Estetiği
Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı

Devlet hastanelerinde bir çok estetik operasyon yapılmaya başlandığı Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı da son zamanlarda en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Devlet hastanelerinde, şehir hastanelerinde, eğitim ve araştırma hastaneleri ile üniversite hastanelerinde plastik ve estetik cerrahi ile kulak burun boğaz bölümü doktorlarının bulunması durumunda kepçe kulak estetiği veya kepçe kulak ameliyatı yapılmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Kepçe Kulak Ameliyatı ya da kepçe kulak estetiği kulağın olması gerekenden büyük olması durumunda cerrahi bir operasyonla yüz ile orantılı hale getirmektedir. Aslına bakılacak olunursa kepçe kulak kulağın olması gerekenden büyük olması değildir. Kepçe kulak, kulak büyüklüğünden ziyade kulak kıkırdaklarının şekil olarak asimetri olması durumudur. Kepçe kulak olduğu düşünülen kişiler ile normal büyüklüğe sahip olan kişilerin kulak büyüklükleri aynıdır. Farklı olan kıkırdak şekli olup kıkırdak şeklinin bozukluğu kepçe kulak görüntüsüne neden olmaktadır.

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Estetiği
Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı ile kulak şeklini değiştirilmesi amaçlanır. Böylece kulak daha düzgün bir şekle sahip olmaktadır. Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatına başlamadan önce doktorunuz tarafından kişinin kulak yapısı incelenir. Kulağın asimetrik yapısı ve kulakta bulunan soruna göre operasyona başlanılır.

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilmektedir. Kulağın arka bölgesinden yapılan kesi ile operasyona başlanılır. Kesi izi kulağın arkasında kaldığı için kesi izi çok belirgin olmamaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyat Yaşı Kaçtır?

Kepçe Kulak Ameliyatı için ilk okul çağından başlamak üzere her yaştan kişiye uygulanabilir. Kepçe Kulak sorunu yaşayan çocuklar çevresinin verdiği rahatsızlıktan dolayı psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir. Burada temel şart çocuğun ve aileni Kepçe Kulak Ameliyatı için karar vermeleridir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Sosyal Hayata Dönüş

Kepçe Kulak Ameliyatından hemen sonra hasta taburcu edilir. Böylece hasta sosyal hayata çok çabuk döner ve hastanın iyileşme süresi yaklaşık 1 haftadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Komplikasyonları ve Yan Etkileri

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Estetiği
Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı

Her estetik operasyonlarında olduğu gibi Kepçe Kulak Ameliyatında da birtakım komplikasyonlar oluşabilmektedir. Bu yaşanan komplikasyonlardan en önemlisi kanama riskidir. Kepçe Kulak Ameliyatında kulakta damar bulunmadığından dolayı kanamalar biriken kanama şeklinde olup doktorunuza mutlaka danışmanız gerekmektedir.

Diğer bir komplikasyon ise enfeksiyon riskidir. Kepçe Kulak Ameliyatı sonrası oluşabilecek bir enfeksiyon çok çabuk ilerler ve kulak şekline olumsuz etkiler yaratır. Enfeksiyon durumlarında mutlaka çok acil doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı SGK Karşılar mı?

SGK’nın karşıladığı operasyonlar sağlık açısından yapılıyor olması şartı taşımaktadır. Bu şartı taşımayan operasyon ücretini hasta ödemek zorundadır. Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı uygulaması da sağlık açısından değil estetik amaçlı yapıldığı için operasyon ücreti hasta tarafından karşılanmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı
Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları, Devlet hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları, Üniversite hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı, Eğitim ve Araştırma hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları ve Şehir hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatlarını internet ortamında vermek olanaksızdır. Operasyonun yapıldığı hastaneye, doktora, şehre ve hastanın kulağın yapısına göre kullanılacak yönteme göre fiyatlarda değişmektedir. Sizler de Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları, Devlet hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları, Üniversite hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları, Eğitim ve Araştırma hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatları ve Şehir hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı fiyatlarını net şekilde almak için hastanede ön muayene sonrası sizlere uygulanacak yönteme göre fiyat alabilirsiniz.  Fakat unutulmaması gerekir ki devlet hastanelerinde yapılan operasyonlar özel hastanelere oranla daha uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı Güvenilir mi?

Estetik operasyonları konusunda güven meseli devlet ve özel odaklı olmamalı. Güven konusu tamamen doktorunuzun bilgi birikimi, tecrübesi ve başarı geçmişi olmalı. Özel hastane ve kliniklerde işinin ehli olmayan operasyon sonrası hastası ile ilgilenmeyen, hastasına istediği hizmeti vermeyen binlerce doktor ve estetik merkezleri vardır. Kısaca belirtmek gerekirse Kepçe Kulak Ameliyatının güvenilirliği devlet ve özel ayrımına değil estetik cerraha göre belirlenmeli ve doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Hangi Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı Yapılır?

Türkiye’de devlet hastanelerinde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği ve Kulak Burun Boğaz bölümü bulunan devlet hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri, üniversite hastaneleri ve şehir hastanelerinin hepsinde Kepçe Kulak Ameliyatı yapılmamaktadır.  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinin yanında hastanenin yeterli sayıda estetik cerrahının da olması gerekmektedir.

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Denizli Devlet Hastanesi

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Mersin Şehir Hastanesi

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adana Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi

Ankara Sincan Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Eskişehir Devlet Hastanesi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi

Bursa Çekirge Devlet Hastanesi

İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Beyoğlu Bölgesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adana Şehir (Numune Eğitim ve Araştırma) Hastanesi

İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sivas Numune Hastanesi

Gibi hastanelerde yukarıdaki şartlar oluştuğu taktirde Kepçe Kulak Ameliyatı yapılmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Ameliyatı İçin Randevu Nasıl Alınır?

Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde görevli doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu