Estetik AmeliyatlarıLiposuction

Devlet Hastanesinde Liposuctiun Fiyatları 2023

Devlet hastanesinde Liposuctiun fiyatları, yağ aldırmayı düşünen vatandaşların çok fazla araştırma yaptığı konulardan bir tanesidir. Peki halk arasında yağ aldırma ameliyatı olarak bilinen Liposuctiun nedir? Devlet hastanesinde Liposuctiun yaptırmak ücretli mi? Devlet hastanesinde Liposuctiun fiyatları nelerdir? İşte bu soruların cevapları ile sizlerle beraberiz.

İçindekiler

Liposuctiun (Yağ Aldırma) Nedir?

Estetik ameliyatlar son dönemlerde hayatımızın her alanına girmeye başladı. bedeninde bir takım değişiklikler isteyenler, farklı estetik yöntemlerine başvuruyor. Bunlardan bir tanesi de yağ aldırma olarak bilinen Liposuctiun’dır. Peki nedir Liposuctiun veya liposakşın? İşte cevabı;

Obezite ve kilo problemi olmaya ancak, bölgesel olarak yapılan zayıflama yöntemleriyle giderilmeyen yağlanmalara sahip olan kişiler, var olan fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda daha hızlı bir yöntemle şekil kazandırılması için yapılan cerrahi işlemdir. Hem kadınlar hem de erkeklerin başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Bu uygulama yöntemiyle özellikle kalça, bazen, karın, bel, diz, gibi giderilmesi zor olan yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların görüldüğü bölgelere uygulanan bir yöntemdir.

Devlet Hastanesinde Liposuctiun Fiyatları

Liposuctiun Nasıl Uygulanır?

Bu cerrahi işlemde çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının, 1-2 mm’lik kesiler içinden, 2-3 mm çapındaki ince ve uzun kanüller kullanılarak vakumlanması ve uzaklaştırılması yöntemi ile yapılır.

Kimler Liposuctiun Yaptırabilir?

Diğer tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de uzman hekimlerin görüşü ve onayı gerekmektedir. Bu işlemin bir zayıflama işlemi olmadığı unutulmamalıdır. Burada amaç bölgesel incelme ve vücut hatlarının daha düzgün görünmesidir. Liposuctiun yaptırmadan önce değerlendirmeye alacağınız bir konu olmalı: eğer bölgesel dirençli yağlanmalar dışında kilo probleminiz varsa bunun için kontrollü bir şekilde diyet ve spor ile zayıflama yöntemi uygulamalısınız. Diyet sonrası uzaklaşmayan yaş fazlalıkları için bu yöntem tercih edilebilir.

Sağlık sorunu olmayan, hamile veya yeni doğum yapmış olmayan her bireye uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir. Ancak, bazı sağlık problemleri olanlar için, özellikle kalp hastalığı, diyabet v.b. sağlık problemleri olanlar için bu uygulama yapılmadan bazı testlerden geçmek gerekmektedir.

İyileşme Süreci Nasıldır?

Yapılan operasyon sonrası uzman hekimler tarafından bazı önlemlerin alınması ve dikkat edilmesi hususunda uyarılar yapılmaktadır. Operasyondan sonra mutlaka özel olarak üretilen korselerin kullanılması gerekmektedir. Yağ dokusunun miktarı ve kişinin yapısal özellikleri ele alınarak bu korselerin 4-8 hafta kullanılması önerilir. Bu süreçte ödem ve morlukların görülmesi beklenen bir durumdur. Bu görüntüler de zaman içinde kaybolacaktır. İşlem yapıldıktan sonra ortalama 1 hafta sonra dikişler alınır. 1-3 hafta arasında hastanın durumu gözlemlenir ve problem görülmezse bu süreç sonunda günlük aktivitelerine devam edebilir. Uygulamadan yaklaşık 3-4 hafta sonra da normal egzersizlere dönülebilir.

Liposuctiun, Deri Sarkmalarını Ortadan Kaldırır Mı?

Eğer kişide bölgesel yağ fazlalıkları ile beraber deri sarkmaları da mevcutsa ve kişi bu deri sarkmalarının da Liposuctiun yöntemiyle alınabileceğini merak ediyorsa şunu söylemek gerekiyor; Liposuctiun yöntemi ile var olan deri sarkmalar toparlanmaz. Bununla beraber doğum yapan kadınlarda görülen karın duvarı sarkmaları da bu yöntemle giderilemez.

Ağrı ve Yara İzi Olur Mu?

Bu işlem öncesinde Liposuctiun yapılacak bölgeye göre genel anestezi, bölgesel anestezi veya lokal anestezi uygulanabilir. Burada hangi anestezi türünün uygulanacağına operasyonu yapan hekim karar verecektir. Ameliyat sonrası çok yoğun bir ağrı oluşmayacağı belirtilmektedir. Genelde hastalar birkaç saat içinde günlük işlerini görebilecek seviyeye gelebilmektedir. Yara izi konusuna gelecek olursak ilk etapta boruların giriş yerleri dışında yara izi kalmayacaktır. Boruların giriş yerlerinde oluşan yara izleri de bir süre sonra belli belirsiz bir hal alacaktır.

Liposuctiun (Yağ Aldırma) Devlet Hastanesinde Yaptırılır Mı?

Vatandaşların, Liposuctiun hakkında en çok merak ettiği konulardan biri de bu yöntemin devlet hastanelerinde uygulanıp uygulanmadığı, Devlet hastanesinde Liposuctiun fiyatlarıdır. Öncelikle belirtelim ki artık devlet hastanelerinde de Liposuctiun yöntemi uygulanmaktadır. Plastik cerrahlarının yaptığı bu işlem, artık devlet hastanelerinde de belli ücretler dahilinde yapılmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Liposuctiun Fiyatları

Asıl merak edilen konuların başında ise devlet hastanelerinde liposuctiun fiyatlarının ne kadar olduğu dorusudur. Liposuctiun, bir estetik ameliyattır. Bu nedenle SGK tarafından bu operasyonun ücretleri karşılanmaz. Kişi devlet hastanesinde Liposuctiun ameliyatı olmak isterse, sağlık güvencesi olsa dahi ücretini ödemek zorundadır.

Peki devlet hastanesinde Liposuctiun fiyatları ne kadardır? Bunun için net rakam ne yazık ki verilmiyor. Çünkü bu işlemde sabit fiyatlama mümkün değildir. Fiyat belirlemede birçok faktör ele alınmaktadır. Bunların başında işlem yapılacak bölgenin sayısı gelmektedir. Devlet hastanesinde Liposuctiun fiyatları işlem yapılacak bölgeye ve işlemin yaygınlığına göre değişmektedir. Bu nedenle ne kadar ücret çıkacağı hakkında plastik cerrahi uzmanlarına danışmak ve fiyat almak gerekmektedir.

Liposuctiun Ameliyatı Sonrası Beslenme

Ameliyat sonrası en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında beslenme diyet gelmektedir. Unutulmamalıdır ki bu operasyonu olmanızın en büyük nedenlerinden bir tanesi de daha önce yapılan yanlış beslenmelerdir. Uzman hekim ile beraber bir diyet takvimi oluşturulmalı ve bu programa mutlaka uyulmalıdır. Gerekirse ameliyatı yapan hekim bir diyetisyenden yardım almanız tavsiyesinde bulunabilir.

Estetik operasyonlar hakkında detaylı konuları incelemek için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu