Estetik AmeliyatlarıDevlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıMeme Estetiği

Devlet Hastanesinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?

Bir çok insanın merak ettiği sorulardan biri de devlet hastanesinde meme küçültme ameliyatı yapılır mı sorusudur. Devlet hastanelerinde meme küçültme ameliyatı yapılır mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Evet arkadaşlar devlet hastanelerinde meme küçültme ameliyatı yapılır, ama bütün devlet hastanelerinde değil. Bir devlet hastanesinin meme küçültme ameliyatı yapıp yapmadığını öğrenmeniz için izlemeniz gereken adımlar sırası ile şunlardır.

  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü var mı?
  • Devlet hastanesinde plastik ve rekontsüktif cerrahisi bölümü varsa bu bölümde bulunan doktor ya da doktorlar estetik ameliyatı yapar mı ( Bazı plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktorları kendilerini estetik ameliyat konusunda geliştirmek istedikleri için estetik operasyonları da yapmaktadır. )

Eğer plastik ve rekontsüktif cerrahisi doktoru estetik operasyonu yapıyorsa devlet hastanesinde meme küçültme ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Devlet hastanelerinde meme küçültme ameliyatı fiyatları.

 

Devlet hastanelerinde estetik ameliyatını hastanenin doktoru yapacaksa bu operasyon ücretsiz olacaktır. Fakat ameliyatı bir estetik cerrahi tamamlarsa bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir.

Devlet hastanesinde meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Kadınların genellikle genetik ve aşırı kiloya bağlı olarak yaşadıkları meme büyümesi sosyal yaşantıda çok zorluklar yaşamalarına neden olabilmektedir. Devlet hastanelerinde SGK tarafından karşılanan ve tecrübeli doktor ve uzmanlar tarafından ücretsiz yapılan meme küçültme ameliyatı ile artık iri meme sorunundan kurtulacaksınız.

İri meme sorunu yaşayan kişilerde çok ciddi şekilde bel sırt omuz ağrıları ve kol uyuşması gibi sorunlar ile karlı karşıya kalabilmektedirler. Bu sorun nedeniyle hastalar uyku problemleri çekip psikolojik olarak ta çok büyük sorunlar yaşayabilmektedirler.

Devlet hastanelerinde meme küçültme ameliyatları yaklaşık 3 saat sürmektedir. Hastalar genellikle bir gün hastanede kaldıktan sonra eğer bir problem görülmez ise ertesi gün taburcu edilmektedirler. Hastalar meme küçültme ameliyatı olduktan yaklaşık 1 hafta sonra sosyal yaşantısına geri dönebileceklerdir. Unutulmamalıdır ki meme küçültme sadece bir estetik değil sağlık açısından vücudun belli hatlarının rahatlığı için tıbbi bir müdahaledir.

Devlet hastanelerinde meme küçültme ameliyatı yapılmadan hastanedeki sağlık kurulunda diğer bölümlerdeki uzmanların da tahliller alıp değerlendirme yapıldıktan sonra meme küçültme estetiğine başlanır ve bu ameliyat tamamen ücretsizdir.

Herhangi bir sağlık probleminiz olmadan devlet hastanesinde meme küçültme ameliyatı yaptırmak istediğinizde bu kesinlikle ücretlendirilecektir.

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatları Fiyatları

Bahsettiğimiz gibi kişi eğer bir sağlık problemi olmadan devlet hastanesinde meme küçültme ameliyatı olmak isterse bu hastane tarafından ücretlendirilecektir. Meme küçültme ameliyatları kişiye özel yapıldığı için fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 2019 Devlet hastaneleri meme küçültme ameliyatları fiyatları ortalama olarak 4 bin ile 5 bin tl arasında değişmektedir. Özel hastaneler ile devlet hastaneleri arasında meme küçültme fiyat karşılaştırması yapacak olursak her hâlükârda devlet hastanelerinde meme küçültme ameliyatı çok daha hesaplı olacaktır.  Özel hastanelerde meme küçültme ameliyatı fiyatları 15 bin tl civarlarına kadar çıkabilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu