Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı?

Yüz bölgesinde dikkat çeken ilk yer yanaklardır. Yanakların yüz ile uyumlu olması estetik bir yüze sahip olmanın ilk şartıdır. Yanak estetiğinin bu kadar önemli olduğu günümüzde yanak estetiği yaptırmak isteyenlerin sorduğu ilk soru Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı? sorusudur. Devlet hastanelerinde bir çok estetik operasyonlarının yanı sıra Yanak Estetiği operasyonları da yapılmaktadır. Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı? sorusundan önce Yanak Estetiği hakkında küçük bilgiler verdikten sonra sorumuzun cevabını vermek sizlerin yararınıza olacaktır. Zira yanak estetiği riske edilmeyecek bir operasyon olup çok iyi doktor ve hastane seçmenin yanında yüzünüze uygun bir yanak şeklide operasyon sonrası görüntünüzü etkileyecektir.

Yanak Estetiği Nedir?

Yanak Estetiğinin bir diğer adı da Bişektomidir. Bişektomi bir yanak inceltme estetiğidir. Yanak Estetiği hem genel anestezi ile hem de sedasyon yöntemi ile yapılabilmektedir. Hollywood yıldızlarının bir çoğunun Yanak Estetiği yaptırmasından dolayı estetik dünyasında Yanak Estetiğine Hollywood estetiği de denmektedir. Yanak Estetiğinde kinin ters üçgen bir yüz şekline sahip olması amaçlanır.

Hollywood yanak estetiğinde altın orana bağlı olarak operasyon gerçekleştirilir. Altın oran yüz bölgesindeki her organın belli oranda yer kaplamasını ifade eder. Böyle yüz bölgesindeki tüm organlar bir biri ile uyumlu olup estetik bir yüze sahip olmak hedeflenir. Yaklaşık 30 dakika ile 60 dakika arasında gerçekleşen Yanak Estetiği çok hafif bir operasyondur. Devlet hastanelerinin bir çoğunda Yanak Estetiği yani diğer isimleri ile bişektomi yada Hollywood estetiği yapılabilmektedir. Özellikle şehir hastaneleri ile birlikte büyükşehirlerde bulunan devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde Yanak Estetiği başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Sağlık bakanlığının son zamanlarda estetik operasyonlarına çok önem vermesinden dolayı bir çok devlet hastanesinde tüm estetik operasyonlarının yanında Yanak Estetiği operasyonları da çok rahat ve başarılı bir şekilde yapılacaktır.

Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı?

Geleneksel yollarla yapılabilen Yanak sadece ağızdan yapılır ve yüz bölgesine hiçbir müdahalede bulunulmaz. Ağız içerisinde açılan yaklaşık 1 cm’lik kesi ile hastaya lokal anestezi yapılır. böylece hasta operasyon anında herhangi bir ağrı ve acı hissetmeyecektir. Ağız içerisinde açılan küçük keşiden yap alımı işlemi yapılmaktadır. Ağız içine açılan kesi kendinden eriyebilen medikal ipler ile dikiş atılarak kapanır. Ağız içinde bulunan kesi ise yaklaşık bir hafta içerisinde iyileşecektir.

Devlet hastanelerinde de yapılan Yanak Estetiği hakkında hastaların aklında bir çok soru vardır. Bu soruların başında Yanak Estetiğini SGK nın karşılayıp karşılamadığıdır. Şimdi de gelelim Yanak Estetiğini SGK karşılar mı sorusunun cevabına:

SGK Hangi Durumlarda Yanak Estetiği Masrafını Karşılar?

Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Yanak Estetiği Yapılır mı?

SGK Ameliyatsız Yanak Estetiği operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Yanak Estetiği hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Yanak Estetiği kişiye özel tamamen estetik bir görünüm amacıyla yapıldığı taktirde 2019 yılında ortalama 3000 TL – 5000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2020 yılında ortalama 3500 – 6000 TL arasında olmaktadır. Doktorunuz tarafından yanaklarınız ile ilgili yapısal bir bozukluk raporu tutulmuş veya estetik ameliyatına cilt doktoru da müdahil olacak ise bu durumda hastanede yatış, doktor ücretleri, ameliyat giderleri SGK tarafından karşılanıp sadece estetik operasyon giderleri hastadan tahsis edilmektedir.

Yanak Estetiği hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Yanak Estetiği Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere Yanak Estetiği hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Yanak Estetiği operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı Yanak Estetiği yöntemi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonununuz başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS portalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu