Merak EdilenlerEstetik Terimleri

Diod Lazer Epilasyon

Diod Lazer Epilasyon
Diod Lazer Epilasyon

Diod lazer epilasyon, kalıcı epilasyon için en etkili yöntemlerden biridir, çünkü sakıncaları olmasına rağmen, bu amaç için kullanılan diğer teknolojilere kıyasla kayda değer avantajlar sunmaktadır.

Diod lazerinin temel avantajı, diğer cihazlardan daha büyük bir dalga boyu ile çalışırken, cildin derinliklerinde kazmanıza olanak sağlamasıdır, bu da koyu cildinize epilasyon yapmak ve daha kalın ve daha derin tüyleri çıkarmak için idealdir. Aynı zamanda açık tende de etkilidir, ancak alınacak saçın ince değil, kalın veya orta olması şartıyla. Öte yandan, özellikle güvenli ve ağrısız bir tedaviye izin veren, genişletilmiş vücudun alanları için endikedir.

Diod lazer dezavantajları arasında yanıklara neden olabileceği için çok açık saçlara sahip kişilerde kullanılamayacağının altını çizmeye değer. Koyu tenli kişilerde bile, özellikle lazer kalifiye olmayan personel tarafından kullanılıyorsa, küçük yanıklar, ağrı veya renk bozulması ve cildin kızarıklığı oluşabilir.

Diod lazer epilasyon tedavisi her ay gerçekleştirilen birkaç seansta gerçekleştirilir, ancak tedavinin sonunda birbirlerinin üç ayı aralıklarla ayrılabilir. Seans sayısı her bir kişinin özelliklerine bağlı olacaktır, ancak saçın% 90’ının altı ila on iki aylık tedaviden sonra çıkarılması olağandır.

Bu tip bir lazerin bir başka önemli özelliği, lazer aktive edilmeden önce cilde uygulanacak bir soğutma sistemine sahip olması ve böylece zor bir rahatsızlığa yol açmasıdır. Bununla birlikte, her bir kişinin ağrısının duyarlılığına bağlı olarak, daha önce tedavi edilecek bölgeye anestezik bir merhem uygulamak her zaman mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu