Ağız ve Diş SağlığıDiş Estetiği

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Merakla beklenen 2023 diş beyazlatma fiyatları belli oldu. son dönemlerin trend diş işlemleri arasında yer alan diş beyazlatma işlemi hakkında detaylı bilgilerle sizlerle beraberiz. Peki nedir diş beyazlatma? Nasıl Yapılır? 2023 diş beyazlatma fiyatları ne kadar?

İçindekiler

Diş Beyazlatma Nedir?

Sağlıklı ve beyaz dişler herkesin hayalidir. Bunun için kalıcı ve en doğru yöntem en başından beri diş fırçalamak olsa da bazen geç kalınmış durumlarda diş, eski beyazlığını kaybedebiliyor. Tekrardan eski beyazlığını kazanması da biraz zaman alabiliyor. Bu yüzden ortaya farklı yöntemler çıkmaktadır. Bunların başında da diş beyazlatma ve temizletme yöntemi geliyor. Peki nedir diş beyazlatma yöntemi?

Son dönemlerde diş hekimleri tarafından en sık uygulanan yöntemlerden bir tanesi olmuştur diş beyazlatma yöntemi. Artan talep karşısında hekimler diş beyazlatma üzerinde daha fazla mesai harcamaya başladı. Diş beyazlatma işlemi, düşlerin yüzeyinde bulunan gözenekli mine yapısında oluşana renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Neden Beyazlığını Kaybeder?

Diş beyazlatma hakkında bilinmesi gereken bazı noktalar söz konusudur. Bunların başında da dişlerin beyazlığını neden kaybettiği konusu gelmektedir. Dişlerin beyazlığını kaybetmesinde belli faktörler söz konusudur. Bunların kimi daha küçüklük dönemini kapsarken kimi de sonradan karşımıza çıkmaktadır. Dişlerde renklenme olmasının başlıca nedenleri arasında dişlerin oluşumu esnasında meydana gelen yapısal bozukluklar, bebeklik ve anne karnındayken maruz kalınan bazı antibiyotikler, günlük hayatta yediğimiz gıdalar, sigara, çay ve kahve gibi boyayıcı maddeler, sulardaki flor miktarı ve diş temizliğine yeterince önem verilmemesi geliyor.

Diş Beyazlatmaya Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

Temiz ve estetik bir görüntü, kişisel bakımına önem gösterenler için ön planda tutulmaktadır. Özellikle dişlerde yaşanan renklenme ve şekil bozuklukları rahatsız edici olabilmektedir. Hatta bazı kişilerde psikolojik rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Dişlerin temizliği için kimi zaman evlerde bitkisel karşımlar kullanılarak uygulama yapılırken kimi zamanda diş hekimleri tarafından tedavi uygulanır. Özellikle estetik ve restoratif maddelerin gelişmesiyle beraber bazı renk ve şekil bozuklukları artık kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

2023 Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma fiyatlarını belirlemede beyazlatma yöntemleri etkili olmuştur. Beyazlama yöntemi, uygulama tekniğine göre iki farklı şekilde yapılır. Bunlarda biri ofis ortamında biri de ev ortamındadır.

Ofis Tipi Beyazlatma (Ofis Bleaching)

Bu yöntem, tüm diş beyazlatma yöntemleri arasındaki en etkili yöntem olarak bilinir. Burada kullanılan beyazlatıcı ajanların peroksit oranı daha yüksek olduğunda daha hızlı ve daha kalıcı bir beyazlatma yöntemi olarak bilinir. Daha verimli bir sonuç alınması için hastalara işlemden önce diş taşı temizliği yapılmaktadır. Seans öncesi ve sonrasında hastadan fotoğraf alınarak renk değişimi hakkında bilgi sahibi olunur.

Seans sayısı, dişteki duruma göre iki veya üç olabilir. İşlemden önce diş etlerinin üzerinde zarar görmemesi için koruyucu bir bariyer konulur. Daha sonra beyazlatma işlemi için jel dişlere uygulanır. Uygulama sayısı ve uygulama süresi hekimin tavsiyesine göre değişmektedir. Beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan bu yöntem dişin rengini 3-4 ton açabilmektedir. Klinikte uygulanması gereken bir yöntemdir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma (Home Bleaching)

En çok tercih edilen diş beyazlatma yöntemlerinden bir tanesidir. Hekim tarafından yapılan muayene sonrası ev tipi diş beyazlatma yöntemine karar verilmişse, işlem süreci başlar. Muayene sonrası dişlerin ölçüleri alınır, bu ölçüler doğrultusunda laboratuvarda ince, şeffaf ve dişleri tam saracak plaklar hazırlanır. Hekim tarafından önerilen miktarda plaklara jel sürülerek plaklar dişlerin üzerine oturtulur. Jelin, diş etlerine zarar vermemesi için plaktan taşan kısımların nemli bir pamuk ile silinmesi gerekmektedir. Uygulama sayısı ve uygulama süresi hekim tarafından sizlere bildirilecektir.

Diş Beyazlatma Nedir

Diş Beyazlatma İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Bu işlemi, diş gelişimini tamamlayan her birey yaptırabilir. Tabi ki bunun için uzman bir hekimin karar vermesi ve tavsiyede bulunması gerekmektedir. Dişlerinde farklı bir problemi bulunan ve tedavi alması gereken hastalar varsa önce bu hastaların tedavi süreçlerini tamamlamış olması gerekir. Diş beyazlatma işlemi daha sonra yapılmalıdır.

2023 Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar?

Diş beyazlatma fiyatlarından önce şunu bilmek gerekiyor. Diş temizleme ve diş beyazlatma işlemi birbirinden farklıdır. Peki diş beyazlatma fiyatları ne kadardır?

2023 diş beyazlatma fiyatları, Türkiye Diş Tabipleri Birliği (TDB) tarafından belirlenerek paylaşılmıştır. İşte TDB tarafından belirlenen diş ağartma (beyazlatma) fiyatları

İşlemKDV Hariç FiyatKDV Dahil Fiyat
Diş Ağartma (Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet) (Malzeme Ücreti Hariç)467,59 TL505,00 TL
Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç)587,96 TL635,00 TL
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç)2.787,04 TL3.010,00 TL
2023 Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar?

2023 Diş çekim fiyatları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu