Estetik AmeliyatlarıPopo Estetiği

Doç. Dr. Fatih Uygur İzmir Popo Estetiği

İçindekiler

Doç. Dr. Fatih Uygur İzmir Popo Estetiği

Doç. Dr. Fatih Uygur İzmir Popo Estetiği
Doç. Dr. Fatih Uygur İzmir Popo Estetiği

Doç. Dr. Fatih Uygur İzmir Popo Estetiği yani diğer bir adıyla kalça büyütme estetiği iki farklı yöntemle uygulanan cerrahi işlemler ile Popo Estetiği yapılmaktadır. Popo Estetiğine değinmeden önce İzmir Estetik Cerrahlarından Doç. Dr. Fatih Uygur hakkında kısa bilgi verdikten sonra İzmir Popo Estetiği hakkında genel bilgileri vereceğiz.

Doç. Dr. Fatih Uygur Kimdir?

Doç. Dr. Fatih Uygur
Doç. Dr. Fatih Uygur

1993 yılında GATA Askeri Tıp Fakültesinden mezun olsun Doç. Dr. Fatih Uygur uzmanlık eğitimi için yine Ankara GATA Askeri Tıp Fakültesinde Estetik ve Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalında aldığı eğitimle uzmanlık eğitimini de bu üniversitede başarılı şekilde tamamladı. 2001 yılında uzmanlık eğitimin tamamladıktan hemen sonra Balıkesir Askeri Hastanesinde estetik ve plastik cerrahi uzmanı olarak görev aldı. Ardından 2005 – 2013 yılları arasında GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi estetik ve cerrahi plastik kliniğinde yardımcı doçent olarak hizmet verdi. Bu süreç içerisinde yurtdışında Japonya, Güney Kore, Çin ve ABD de çeşitli üniversitelerde estetik cerrahi, burun estetiği, meme estetiği, yüz estetiği, popo estetiği ve mikrocerrahi alanında ise lenfödem hastalığı ile ilgili çalışmalar yapma şansı buldu. Yurt dışında edindiği bilgi ve tecrübelerini hastalarına uyguladığı ameliyat ve tedavilerde başarılı bir şekilde yansıttı.

Daha sonraki süreçte el cerrahisi, ağız, yüz ve çene cerrahisi yandal uzmanlığını aldı. 2013 yılında doçentlik ünvanını alan İzmir Estetik Cerrahlarından Doç. Dr. Fatih Uygur 2014 -2018 yılları arasında İzmir Özel Ekol Hastanesi Estetik ve Plastik cerrahi kliniğinde çalıştıktan sonra buradan ayrılıp kendine ait estetik kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

İzmir Popo Estetiği
İzmir Popo Estetiği

İzmir Popo Estetiği Doç. Dr. Fatih Uygur’un kendine ait estetik kliniğinde iki farklı yöntemle uyguladığı estetik cerrahi operasyondur.

İzmir Popo Estetiğinin uygulandığı ilk yöntemde vücudun belli alanlarında (bel, sırt ve göbek gibi) alınan yağ dokularının kalçaya enjekte edilmesiyle yapılan cerrahi işlemdir. Estetik cerrahi literatüründe bu uygulamaya Brezilya Kalça Estetiği denmektedir. Bazı kişilerin belirttiğimiz bel, sırt ve göbek gibi bölgelerde yağ dokusunun çok az olması durumunda 2. yöntem olan silikon popo protezinin kullanıldığı yöntem olan silikon yöntemi uygulanır. Böylece biyometeryaller kullanılarak Popo Estetiği yapılır.

Dolgu Yöntemi ile Popo Estetiği

Dolgu Yöntemi ile Popo Estetiği
Dolgu Yöntemi ile Popo Estetiği

Dolgu Yöntemi ile Popo Estetiği yukarıda da bahsettiğimiz ilk yöntemdir. Vücudun bel, sırt ve göbek bölgelerinden alınan yap dokularının kalçaya enjekte edilmesi ile yapılan kalça büyütme ameliyatıdır. Bu transfer bel ve göbek bölgesinin incelmesine ve daha dolgun bir kalçaya sahip olmanızı sağlayacaktır.

Brezilya Kalça Estetiği olarak ta bilinen bu yöntemde kalçaya enjekte edilen yağların belli bir kısmı vücut tarafından eritilir. Operasyondan sonraki bir yıl sonunda transfer edilen yağların yüzde 40 ı vücutta kalır. Vücutta yeteri kadar yağ olması durumunda Dolgu Yöntemi ile Popo Estetiği tekrarlanabilmektedir. Yağ enjeksiyonu ile Popo Estetiği ile popo kaldırma, popo şekillendirme ve popo sarkmalarının da önüne geçilebilmektedir.

Dolgu Yöntemi ile Popo Estetiğinde en çok merak edilen soruların başında şüphesiz ki operasyon sonrası iz kalıp kalmadığı sorusudur. Dolgu Yöntemi ile Popo Estetiğinde çok küçük kesiler kullanılmakta ve kesiler popo altı kıvrımlarına atıldığı için görünür bir iz kalması söz konusu değildir.

Silikon Popo Protezi ile Popo Estetiği

Popo Estetiğinde Doç. Dr. Fatih Uygur’un kullandığı bir diğer yöntem ise Silikon Popo Protezi ile Popo Estetiğidir. Bu yöntem vücudunda yağ dokusu az bulunan hastalara başarılı şekilde uygulanabilen bir yöntem olup başarı oranı oldukça yüksek bir estetik cerrahi yöntemidir. Meme büyütme estetiğinde kullanılan silikonlarla aynı özelliklere sahip olan bu protez silikonlar anatomik yapı olarak kalçalara uygun olarak tasarlanmış ve kalçaların şekil almasına yardımcı olmaktadır. İz kalma konusunda endişesi olanlar için kalçalar arasında kalan kuyruk sokumu içerisine atılan küçük kesiler ile kas dokusu içerisine yerleştirilir. Bu bölgede görünür iz kalması söz konusu değildir. Ömür boyunca kalçada kalan silikon protezler kalçalara dolgunluk ve şekil kazandırır.

Popo Estetiği Sonrası Süreç

Popo Estetiği sonrası hastanın 1 gün hastanede yatması planlanmaktadır. Operasyon sonrası popo için tasarlanmış özel korselerin 3 – 4 hafta kullanılması daha sağlıklı sonuçlar elde etmek ve ödem şişliği azaltmak için son derece önemlidir. Popo Estetiği Sonrası Süreçte belli bir süre ağrınız olabilir. Bu ağrılar için doktorunuz Doç. Dr. Fatih Uygur’un sizlere tavsiye ettiği antibiyotikleri kullanabilirsiniz. Operasyon sırasında kullanılan dikişler kendiliğinden eriyebilen medikal ipler olduğundan dolayı dikiş alma ile uğraşmayacaksınız. Operasyondan 1 hafta sonra sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

İzmir Popo Estetiği Fiyatı 2020

İzmir Popo Estetiği Fiyatı 2020 hastanın popo yapısı, uygulanacak yöntem ve kullanılan malzemeye göre farklı fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Doç. Dr. Fatih Uygur tarafından ön muayene ile sizlere uygulanan yöntem ve kullanılacak malzeme belirlendikten sonra Popo Estetiği Fiyatını net şekilde alabilirsiniz. Yasal olarak sanal ortamda fiyat vermek yasaktır.

 

Doç. Dr. Fatih Uygur İzmir Popo Estetiği Yorumları

Doç. Dr. Fatih Uygur hasta görüşleri, Doç. Dr. Fatih Uygur şikayetler, Popo Estetiği olanlar, İzmir Popo Estetiği hakkında doktor ve operasyon görüşlerinizi sayfanın altındaki yorum kısmına yazarak hem Popo Estetiği olmayı düşünen hastalara ön fikir vermek hem de bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmak için yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

Doç. Dr. Fatih Uygur İletişim:

Muayenehane Adresi: Kültür Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No:193 K:3 D:3 Alsancak – İZMİR

Tel: +90 555 015 39 53

Doç. Dr. Fatih Uygur İnstagram Adresi: drfatihuygur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu