Estetik AmeliyatlarıBurun Estetiği

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği

Estetik operasyonları içerisinde en fazla talep edilen estetik operasyonu şüphesiz ki burun estetiğidir. www.onlineestetik.com ailesi olarak bu yazımızda Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Makalemize başlamadan önce estetik cerrahı Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu hakkında kısa bilgi vermek yararınıza olacaktır. Zira her estetik operasyonunda olduğu gibi burun estetiğinde de estetik cerrahınızı çok iyi tanımak ve güvenmek operasyonun başarısı kadar önemli bir husustur.

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Kimdir?

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği
Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği

2002 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu uzmanlık eğitiminde yine aynı üniversitede Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda tamamladı. Bu alanda yurtdışında da eğitim alarak bilgi ve tecrübesini katlayan Ankara’nın en başarılı estetik cerrahlarından biri olan Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Zürich Üniversitesi Beyin Cerrahi kliniğinde mikro-cerrahi eğitimi aldı. 2009 yılında bir süre ABD’nin Yale Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde rotasyon yaptı.

Estetik cerrahları için son derece önemli sertifikalardan biri olan Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği (EBOPRAS) onayını da almaya hak kazanan Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Belçika, Almanya gibi Avrupa ülkelerinin en ünlü estetik cerrahları ile çalışma fırsatı buldu. Avrupa’da edindiği deneyimleri ülkesinde Ankara’da kendi kliniğinde hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen hastalarına hizmet vererek adından çokça söz ettirmiştir.

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Uzmanlık Alanları

 

Burun Estetiği Meme Estetiği Yüz Estetiği Vücut Estetiği Ameliyatsız Estetik
Burun Küçültme Meme Büyütme Yüz

Estetiği

Liposuction Yağ Aldırma Cilt Bakımı
Burun Ucu Estetiği Meme Küçültme Yüz Gençleştirme Karın Germe Ameliyatı Terleme Tedavisi
Sekonder Rinoplasti Meme Dikleştirme Yüz Germe Mini Karın Germe Mezoterapi
Burun Eti Ameliyatı Meme ucu Estetiği Mini Yüz Germe Kol Germe Yüz Dolgusu
Burun Törpüleme Jinekomasti Kaş Kaldırma Kasık Germe Dudak Dolgusu
    Göz Altı Torbası Amel. Kalça Estetiği Burun Dolgusu
    Elmacık Kemiği Estet. Genital Estetik PRP
    Dudak Estetiği    
    Çene Estetiği    
    Kepçe Kulak Estetiği    
    Yağ Dokusu    
    Yüz İmplantları    

 

Burun Estetiği

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu tarafından başarılı şekilde yapılan Burun Estetiği Ameliyatı genel anestezi ile yapılmaktadır. Burun Estetiği Ameliyatını 4 farklı yöntemle yapılabilmektedir. Bu yöntemler;

  1. Açık Burun Estetiği Ameliyatı:
Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği
Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği

Açık teknik yöntemi ile yapılan Burun Estetiğinde burun deliklerini birbirinden ayıran bölümden küçük bir kesi yapıldıktan sonra bu bölgede yer alan deriyi burnun uç kısmından sıyırdıktan sonra bu bölgede yer alan kıkırdak ve kemikler büyük bir titizlikle istenen şekle gelene kadar biçimlendirilir. Genel anestezi ile yapıldığından dolayı operasyon anında ağrı ve acı hissetmeyeceksiniz. Burun altından atılan kesi izi ise çok küçük olduğundan dolayı herhangi bir iz kalması da söz konusu değildir.

Açık Burun Estetiği Ameliyatının en büyük avantajı burun üzerinde cerraha istediği şekilde müdahale etme olanağı sunmasıdır. Böylece burun ucu istenen ve hayal edilen şekilde şekillendirilir.

Açık Burun Estetiği Ameliyatının dezavantajı ise kumellada yani burun delikleri arasındaki sütunda küçükte olsa bir iz kalmasıdır. Fakat bu izler genellikle operasyonun üzerinden 1 yıl geçmesinin ardından çok zor fark edilecek seviyeye iner. İz kaybının da zamanla geçmesinden dolayı gerek Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu gerekse de alanında uzman estetik cerrahları Açık Burun Estetiği Ameliyatını tercih etmektedirler.

  1. Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı
Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği
Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği

Kapalı teknik yöntemi ile yapılan Burun Estetiği Ameliyatında kesiler burun içerisinden yapıldığı için burun üzerinde herhangi bir operasyon izi görünmez. Fakat Kapalı Burun Estetiği Ameliyatında cerrah buruna Açık Burun Estetiği Ameliyatındaki gibi sınırsız müdahalede bulunamaz. Burun ucu şekillendirilmesi gerekmeyen hastalara uygulanan bir teknik olan Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı günümüzde hem hastalar hem de estetik cerrahlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir.

  1. Doğurtma Yöntemi ile Burun Estetiği Ameliyatı

Doğurtma yönteminde burun içine atılan iki paralel kesi ile burun içinde bulunan kıkırdaklar doğurtulup şekillendirilir. Doğurtma Yöntemi ile Burun Estetiği Ameliyatında paralel kesilerden biri burun ucu destek mekanizmasına atılır. Bu teknikle yapılan operasyon burun ucu düşüklüğü yaşanma ihtimali olsa da bu ihtimal zayıf bir ihtimaldir. Bu ihtimali azaltmak amacıyla estetik cerrahları tarafından destek mekanizmasının tekrar onarılması gerekmektedir. Bu durumda Doğurtma Yöntemi ile Burun Estetiği Ameliyatının en büyük dezavantajıdır.

Doğurtma Yöntemi ile Burun Estetiği Ameliyatının en büyük avantajı açık teknikteki gibi estetik cerrahına müdahale amacıyla sınırsız yetki vermesi ve kapalı teknikteki gibi kesinin burun içine atılmasından dolayı burun üzerinde herhangi bir iz kalmaması.

  1. Modifiye Doğurtma Yöntemi ile Burun Estetiği Ameliyatı
Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği
Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği

Modifiye Doğurtma yöntemi ile açık teknikteki gibi burun ucunun görüntülenmesi sağlanır ve kapalı teknikteki gibi burun delikleri arasında bulunan bölümde herhangi bir operasyon izi bırakmaz. Doğurtmalı yöntemin aksine burun ucu destek mekanizmasına ikinci bir kesi yapılmasına gerek kalmaz. Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu tarafından geliştirilen özel dikiş teknikleri de kullanılarak bu yöntem geliştirilmiştir.

Açık Teknikler yara iyileşme sorunu olmayan kişiler için ideal iken kapalı teknikler (doğurtma ve Modifiye) ise daha önce ameliyat olmamış hastalar için idealdir. Fakat hangi hastaya hangi tekniğin uygulanacağını ön muayene esnasında doktorunuz Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu tarafından belirlenecektir.

Burun Estetiği Terimleri

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği
Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Burun Estetiği

Rinoplasti: Burun Estetiği anlamına da gelen Rinoplasti burun şeklinin ve yapısının estetik cerrah tarafından değiştirilmesidir.

Septoplasti: nefes alıp vermede sıkıntı yaşayan hastaların burun şekil ve yapısına dokunmadan burun arasında bulunan bölmenin nefes almayı zorlaştıran eğrilik gibi deformeleri tedavi eden bir ameliyattır.

Septorinplasti: hem Rinoplasti hem de Septoplasti uygulamalarının eş zamanlı yapılmasıdır. Yani hem burun şekil ve yapısı düzeltilirken hem de burunda yaşanan nefes alma verme sorununun çözüldüğü bir ameliyattır.

Ultrasonik Rinoplasti: Diğer bir ile Ultraplasti Ultrasonik cihaz yardımı ile burun içerisinde yer alan kemikleri şekillendirme işlemidir. Bu yöntem ile kıkırdak ve yumuşak dokulara herhangi bir zarar vermeden hassas şekilde burun kemikleri şekillendirilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Süreç

Burun Estetiği Ameliyatı öncesi ön muayene esnasında doktorunuz Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu sizlere başka bir hastalığınızın olup olmadığı, düzenli kullandığınız ilaçları, sigar ve alkol kullanımını, daha önce geçirdiğiniz ameliyatları ve herhangi bir şeye alerjinizin olup olmadığı gibi sorular sorarak genel anesteziye uygun olup olmadığınız anestezi doktorunuz tarafından belirlenir.

Burun Estetiği Ameliyatına gün verilir. Ameliyata 1 hafta kala aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar ağrı kesiciler ve grip ilaçlarının kullanılmaması gerekmektedir. Doğum kontrol haplarını ise operasyondan 1 ay önce ve 1 ay sonra kullanmayı terk etmeniz gerekiyor.

Burun Estetiği Ameliyatına 1 hafta kala ve operasyondan 2 hafta sonraya kadar E vitamini (vişne, kiraz, yeşil çay, sarımsak, bitki çayları, tarçın ve keten tohumu gibi) kullanmamanız gerekiyor.

Burun Estetiği Ameliyatına 1 ay kala sigara ve alkol kullanımını bırakmanız tavsiye edilir.

Genel anestezi ile yapılan Burun Estetiği Ameliyatı için operasyondan 8 saat önce yemeyi ve 4 saat öncede sıvı tüketmeyi bırakmanız gerekiyor. Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu kliniğinde görevli anestezi uzmanı tarafından genel anesteziye uygun olup olmadığınıza karar verilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Burun Estetiği Ameliyatı sonrası burnun yeni şeklini muhafaza edebilmesi için burun özel plastik bir madde ile kapanır. Operasyon sonrası oluşabilecek ağrı ve acıları azaltmak amacıyla da ilaç ve buz tedavisi uygulanır. Operasyon sonrası buruna yerleştirilen plastik koruyucu madde ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra doktorunuz Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu tarafından çıkarılır. Bu süreçte morluklar ve şişlikler devam edebilir. Bu durum geçici olduğundan dolayı sizleri endişelendirmesin. Yaklaşık 1 aylık süreç sonunda morluklar ve şişliklerin tamamen yok olması beklenir. Burnunuzun istenen şekle ve yapıya ulaşması için Rinoplasti üzerinden 1 yıl geçmesi gerekmektedir. 1 yıllık süreç içerisinde burun istenen yapı ve şekle girer.

Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun Estetiği Fiyatları için Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu muayenesinde ön muayene sonucu net fiyatı doktorunuzdan alabilirsiniz. Zira uygulanan Rinoplasti yöntemi, tekniği, hastanın burun yapısı fiyatları etkileyen unsurlar olup ön muayenede net fiyatlar doktorunuz tarafından sizlere verilecektir.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu Muayenesi

Adres: Koç İkiz Kuleleri A Blok Kat 18 No: 57 Söğütözü Mahallesi, Söğütözü Caddesi 06520 Çankaya / Ankara

e-mail: [email protected]

Tel: 0 312 285 55 21

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu