HastalıklarHastanelerKalp ve Damar CerrahisiUncategorized

Doç. Dr. Mehmet Yanartaş / İstanbul Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi

Doç. Dr. Mehmet Yanartaş İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olarak hastalarına hizmet sunmaktadır. Bizler bu makalemizde

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanlarından Doç. Dr. Mehmet Yanartaş,

Doç. Dr. Mehmet Yanartaş Yorumlar ve Haberleri

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Yapılan İşlemler

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Doktorları

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Randevu Alma

işlemlerini araştırdık. Şimdi Araştırma sonuçlarına hep birlikte göz atalım.

İçindekiler

Doç. Dr. Mehmet Yanartaş Kimdir?


Doç. Dr. Mehmet Yanartaş
Doç. Dr. Mehmet Yanartaş

Doç. Dr. Mehmet Yanartaş

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoruİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoruİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoruİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoruİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Adres : Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş

Doç. Dr. Mehmet Yanartaş Yorumlar


Uzun süredir ayağımda şişme problemi yaşıyorum bir kaç doktor gezdim hiç biri içime sinmemişti ve sorularım cevapsız kalmıştı. Bacağımda yüzeysel pıhtı atması vardı ve 4 ay boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım ve Mehmet bey gerek olmadığını söyledi. Şimdi tekrar renkli dobler çekildi ve sonuç bekliyorum Mehmet beye göstermek için. Doktorun detaylı açıklamaları Güleryüz’ü insani yaklaşımı bilgi ve donanımı bizi çok memnun etti. Allah hep kendi gibileri çıkartsın karşısına hiç düşünmeden gidilecek mükemmel bir doktor.

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


İşinin ehli ve son derece mütevazi bir insan kendisine minnettarım kendisine by pass oldum Allah razı olsun

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


İnfektif endokardit tanısı ile geldiğimiz hastanede eşime aort kapak ve aort değişimi operasyonunu tüm korku ve endişelerimize rağmen bize moral verip operasyonu başarıyla yapan sayın Doç. Dr. Mehmet Yanartaş ve ekibine minnettarız. İyiki varsınız

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


6 şubat 2019 da babamın by pas ameliyatını yapan Mehmet Yanartaş hocama sonsuz minnettarım.Başarılı ekibiyle babamı sağlığına kavuşturdular. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


23 nisan 2012 tarihinde geçirmiş olduğum damar kesilmesi sonucu yönlendirilmiş olduğum hastanenin baş asistanı Mehmet Yanartaş hoca beni yenide hayata kazandıran müdahaleyi profesoyonellığle yaparak yeni bir hayat kazandırdı bana ameliyat sonrası yüzü çok gülmese de içindeki insan sevgisi ve bir bakışıyla adeta teşhis korcasına işini seven bir doktordur insan ayırımı yapmadan işini seven bu doktoruma Allah zeval dert tasa vermesin

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Babamı ameliyat etti doktor bey. İlgili güler yüzlü ve işini seven bir doktor. Bir doktordan çok bir dost kazanmış oldum. Teşekkürler…

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Yapılan İşlemlerİstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği Türkiye’nin en kapsamlı kliniklerinden biri olmakla beraber alanında uzman Kalp Damar Cerrahi Uzmanları ile hastalarına hizmet vermektedir. Kalp ve Damar Cerrahisi ile ilgili tüm hastalıkların tanı teşhis ve tedavileri alanında uzman doktor kadrolarınca yapılmakta olup hastanın iyileşmesi ve taburcu edilmesi sağlanılır. Peki

Kalp Damar Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar?

Kalp Krizi: Kalp kaslarının tamamen oksijensiz kalması durumunda kan hücrelerinde bulunan hücreler bir sonra sonra ölmeye başlayacaktır. Bu hücre ölümleri maalesef geri dönüşü olmayan Kalp Krizine neden olmaktadır.

Kalp Yetmezliği: Kalbe ulaşması gereken oksijen ve kan miktarının azalması durumunda kalp kasının işlevini kaybetmesine neden olmaktadır. Bu durumda olan hastanın kalbi sağlıklı bir şekilde çalışmaz ve bir süre sonra hastada Kalp Yetmezliği oluşmasına neden olabilmektedir.

Anjina: Göğüs ağrısı olarak da bilinen Anjina kalpte bulunan kalp kasının işlevini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu kan akışının azalması sonucu oluşur. Göğüs ağrıları yorgunluk ve aşırı hareketle birlikte artar iken dinlenme sonucu bir kaç dakika içerisinde geçmekte. Fakat böyle bir durumda geç kalınmadan hemen bir Kalp Damar Cerrahisine görünmenizde fayda vardır.

Hipertansiyon: Dünyada ve ülkemizde en çok en yaygın görülen Kalp Damar Hastalıklarından olan Hipertansiyon kalpten vücuda pompalanması gereken kan basıncının yükselmesi sonucu görülür. Genellikle genetik nedenlerden dolayı görülen Hipertansiyon çok nadir de olsa dışsal faktörler sonucu da görülebilmektedir.

Pulmoner Hipertansiyon: Kalp yapısı gereği sağ kısım sol kısma nazaran daha düşük basınçla faaliyet göstermektedir. Kalbin sağ kısmında pompalanan kan akımına karşı olan basın Pulmoner Basınç olarak adlandırılır ve bu basıncın yükselmesi sonucu Pulmoner Hipertansiyon görülür.

Damar Sertleşmesi: Yağ ve Kolesterolün zaman içerisinde birikmesi sonucu atardamar lümeni daralıp veya tamamen kapanmaktadır. Bu daralma ciddi oranda ise buradan kan azalır ve atardamarın beslemesi gereken bölge de sertleşmesine neden olabilmektedir.

Perikardiyal Efüzyon: Kalbin dış zarı Perikardiyal katmanlar şeklindedir. Bu katmanlar arasına kalbin daha sağlıklı olmasını sağlamak için vücut bir sıvı algılar. Bu alanda biriken sıvı miktarının olması gerekenden çok olması durumunda Perikardiyal Efüzyon oluşabilmektedir.

Miyokardit: Kalp kası iltihabı olarak da bilinen Miyokardit vücutta oluşan enfeksiyonun kalp kaslarına ulaşması ve burada iltihaba dönüşmesi sonucu oluşur. Miyokardit sonucunda kalp kası dıştan gelen tehlikeler karşısında savunma mekanizması pasif olur ve bir çok hastalığa davetiye çıkarır.

Kardiyomiyopati: Kalp kasının kalınlaşması olarak da bilinen Kardiyomiyopati kişinin kalp kasının zamanla genişlemesi ve kalınlaşması sonucu oluşur.

Kalp kapakçık hastalıkları: Genellikle doğuştan olmak üzere bazen de sonradan kalp kapakçıklarında deformeler oluşabilmektedir. Düzenli takip edilmesi gereken Kalp kapakçık hastalıkları bazı durumlarda cerrahi müdahalelere de gerek duymaktadır.

Aort hastalıkları: Vücudun bir çok yerine olduğu gibi kalbe de zengin kanın taşınmasını sağlayan Aort Damarı belli nedenlerden dolayı deforme olup veya yırtılabilmektedir. Hastanın hayatını ciddi şekilde tehdit eden Aort hastalıklarının kalıcı çözümü için mutlaka cerrahi müdahale gereklidir.

Kalp tümörü: Tümör bir çok organda görülebilmekte iken bu organlardan biri de kalp tir. Kalbin kendinden kaynaklan tümörün yanı sıra diğer organlarda mi tümörleri de Kalp tümörüne neden olabilmektedir. İyi huylu Kalp tümörü tedavisi Kalp Damar Cerrahisi alanına girmektedir.

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Yapılan UygulamalarKoroner By-Pass Ameliyatı: Kalbin işlevini yerine getiren koroner damarlarının tıkanması veya daralması sonucu kalbe yeteri kadar kan pompalanamaz. Bu durum hastanın sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu durumda tıkalı olan koroner damarlarının açılması son derece önemlidir. Açık Kalp ameliyatı ile vücudun başka bölgelerinden alınan diğer bir damar ile kalpte tıkalı olan damara köprüleme yapılır. Böylece yapılan köprüleme işlemi sonunda kan akımının tekrar normal seyrine dönmesi sağlanır. Bu işleme ise Koroner By-Pass Ameliyatı adı verilir.

Küçük Kesiler İle By-Pass İçin Damar Çıkarma: By-Pass ameliyatı için vücudun diğer bölgelerinde bulunan damarlardan biri ile köprüleme işlemi yapıldığını belirtmiştik. Köprüleme işlemi yapılacak olan damarın kol veya bacak bölgesinden alınabilmesi için endoskopik yöntemler ile kesiler açılır. Böylece By-Pass için büyük kesi açılıp ciddi bir cerrahi işlemin uygulanmasına da gerek kalmamaktadır.

Koroner  Anjiyografi: Kalbin içerisinde yer alan Koroner damarlarının daha rahat görüntülenmesi için anjiyografi işlemine gerek duyulmaktadır. Atardamarlara renkli sağlığı olumsuz etkilemeyen sıvılar verilerek damarların daha net görülmesi sağlanır. Böylece daralma veya tıkanma eğilimi olan damarların tedavisi daha sağlıklı şekilde gerçekleştilir.

El Bileğinden Anjiyo: Anjiyo işleminin daha rahat ve hızlı gerçekleşmesi için El Bileğinden Anjiyo işlemi yapılmaktadır. El Bileğinden Anjiyo işlemi lokal anestezi altında yapılmakta iken özellikle kilolu hastaların damar tespitinde zorlanma olduğu zaman tercih edilir.

Kalp Kapakçığı Hastalıkları: Gerek doğuştan gerekse de sonradan kalp kapakçıklarında daralma ve yapısal bozukluklar görülebilmektedir. Şayet kalbin kan pompalamasında bir sorun var ise açık kalp ameliyatı uygulanarak kapakçık onarımı veya değişimi sağlanır.

Aort Anevrizması Ameliyatı: Aort atardamarları vücuda temiz kan pompalamaktadır. Aort damarları üzerinde baloncuk şeklinde genişlemeler olabilmektedir. Bu genişlemelere anevrizma adı verilmektedir. Bu anevrizmalar belli bir süre sonra hastada ciddi sorunlar teşkil etmektedir. Bu yüzden Kalp Damar Cerrahları tarafından Aort Anevrizması sürekli takip edilmeli ve ciddi bir durum karşısında Aort Anevrizması Ameliyatı yapılmaktadır.

Sol Ventrikül Anevrizma Tamiri: Kalp krizi akabinde sol karıncık bölgesinde kese şeklinde genişlemeler ve şişmeler görülebilmektedir. Kalbin atması ile pompalanan kanlar bu kese içinde birikmekte ve böylece dokulara pompalanması gereken kan miktarı da düşmektedir. Kese içinde biriken kanın bazı durumlarda beyne gitmesi veya başka organlara atılması durumunda hastada ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bunun sonucunda ise hastada kalp yetmezliği ve felç gibi ciddi hastalıklar oluşabilmektedir.

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi DoktorlarıProf. Dr. Nihan Kayalar

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Doç. Dr. Kürşad Öz

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Doç. Dr. Mehmet Yanartaş

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Doç. Dr. Süleyman Yazıcı

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Abdullah Burak Balcı

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Abdurrahman Ekinci

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Ahmet Can Topçu

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Ali Arslan Kılıç

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Aylin Başgöze

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Emre Doğan

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Ersoy Engin

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Gökay Altaylı

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Gökay Güneş

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Gültekin Saday

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. İbrahim Yıldızhan

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Kamile Özeren

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Mehmet Nuri Karabulut

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Mesut Kösem

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Mustafa Karaarslan

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Sinan Erkul

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


Uzm. Dr. Zeki Temiztürk

— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

Randevu Almak İçin Linke Tıklayın— İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru

— Doç. Dr. Mehmet Yanartaş


İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi İletişimAdres : Başakşehir Mahallesi G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İSTANBUL

Telefon
Tel :+90 212 909 60 00

E-Posta
E-Posta: [email protected]

Yorumlar www.doktortakvimi.com ve www.doktorsitesi.com adreslerinden alıntıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu