Merak Edilenler

Dövme Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Dövme Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?
Dövme Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Dövme silme hakkında sıkça sorulan sorular

Herhangi bir dövmeyi silebilirmiyiz?
Bu sorunun cevabı bir dizi nüansı ifade ediyor. Birincisi, kimin yaptığı ve hangi teknikle (profesyonel veya amatörse), kullanılan mürekkeplerin türüne, renklerine ve boyutlarına bağlı olacaktır. Bütün bunları göz önüne alarak, çıkarılması en kolayın sadece siyah mürekkeple yapılan dövmeler olduğu ve kabile dövmelerinde olduğu gibi bunun çok sıkıştırılmadığı söylenmelidir. Diğer renkteki mürekkeplerin çıkarılması daha zordur (özellikle yeşil, sarı ve kırmızı) ve lazer uygulandıktan sonra kalıntı kalabilir.

Acı ve ağrılı bir işlem mi?
Dövmeyi silmek için yapılan lazer uygulaması sırasında cilt her zaman farklı yoğunluklarla yaşadığı subjektif bir gerçektir, ancak rahatsız edici ancak acı vermeyen ciltte küçük şişmelerin eşdeğerini hissedeceksiniz.

Lekeler kalıcı mı?
Dövmeyi silmek, lazeri içinden geçirmeyi, yani mürekkebi retatuar etmeyi içerir. İşlemden sonra cildin kızarması ve dövmenin yapıldığı alanın iltihaplanması mümkündür, ancak genellikle bir veya iki gün sonra kaybolur. Bununla birlikte, cilt üzerinde kalıcı bir leke riski olduğu not edilmelidir.

Dövmeyi silindikten sonra ne yapılmalı?
İlk yedi gün boyunca antiseptik ve antienflamatuar bir krem ​​uygulamak zorunda kalacaksınız. Ek olarak, olası en az enfeksiyondan kaçınmak için en az iki hafta boyunca cilt bölgesini dövmeye ve ısı kaynaklarına maruz bırakmaktan kaçınmak gerekecektir. Ayrıca, fiziksel egzersizden kaçınmalısınız, böylece cilt her zaman terden arınmış olur.

Bir dövme yapıldıktan kısa bir süre sonra silinebilir mi?
Tek koşul, cildin tamamen iyileşmiş olmasıdır.

Dövmeyi silmek için kaç seans gerekir?
Boyutuna ve yapıldığı renklere ve tekniğe, kullanılan pigmentin miktarına ve kalitesine bağlıdır. Her biri ortalama 40 dakikalık bir süreye sahip birkaç seans sürebilir ve bir seans ile diğer arasında yaklaşık 5 veya 6 hafta beklemeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu