Estetik AmeliyatlarıBurun Estetiği

Dr. Ozan Balık Burun Estetiği

Dr. Ozan Balık Burun Estetiği

İçindekiler

Dr. Ozan Balık Burun Estetiği

Dr. Ozan Balık Burun Estetiği operasyonlarını İstanbul Beşiktaş’ta kendine ait modern estetik kliniğinde son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile gerçekleştirmektedir. Bizler bu yazımızda

Dr. Ozan Balık Kimdir?

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti) 2021 Fiyatları

Dr. Ozan Balık Yorumlar ve Şikayetler

Başlıklarını inceleyip siz değerli okuyucularımıza aktaracağız.

Dr. Ozan Balık Kimdir?
Dr. Ozan Balık Kimdir?

Dr. Ozan Balık Kimdir?

Dr. Ozan Balık, 1975 yılında Adana’da doğdu.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğini kazanmış olsa da geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle elektronik mühendisliğini bıraktı.

1993 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde lisans eğitimine başladı.

1999 yılında Tıp Doktoru unvanını aldı.

1999 – 2000 yılları arasında zorunlu hizmet görevini Şanlıurfa Viranşehir Devlet Hastanesi Acil Servisinde tamamladı.

2001 – 2002 yılları arasında Göztepe SSK Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon bölümümde asistan doktor olarak hizmet verdi.

2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümüne girdi.

2008 yılında Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından Ulusal Yeterlilik (National Board Certification) sertifikasını aldı.

2009 – 2010 yılları arasında Edirne Devlet Hastanesinde Plastik Cerrahi kliniğinde klinik şefliği görevini üstlendi.

2010 yılından itibaren İstanbul Beşiktaş’ta kendine ait estetik kliniğinde gerek yurtiçinden gerekse de yurtdışından gelen hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti), bir çok farklı teknik kullanılarak yapılsa da en çok tercih edilen ve en sağlıklı sonuçlar veren yöntemler şüphesiz ki Açık Burun Estetiği (Rinoplasti) ve Kapalı Burun Estetiği (Rinoplasti) operasyonlarıdır. Bizlerde en çok kullanılan ve en sağlıklı sonuçlar elde edilen bu teknikleri sizler için açıklayalım.

Açık Rinoplasti: Burun Ameliyatlarında gerek estetik cerrahların gerekse de hastaların en çok tercih ettikleri yöntem olan Açık Rinoplasti ameliyatlarında başarı oranı oldukça yüksektir. Zira bu yöntemle yapılan Burun Estetiğinde estetik cerraha burun üzerinde sınırsız yetki sağlanır. Hastanın istekleri ve cerrahın müdahale yetkisi ile burun üzerinde fiziksel özellikler değiştirilir. Peki Açık Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Açık Rinoplasti operasyonları, kolumella diye tabir edilen burun orta sütunu üzerine atılan bir kesi ile burun derisi alt bölgeden başlayarak kıkırdak ve kemikten ayrılır. Böylece cerrah buruna istediği şekilde müdahale edebilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra burun derisi tekrar yerine dikilir.

Kapalı Rinoplasti: Burun Ameliyatlarında sık kullanılan diğer bir yöntem ise Kapalı Rinoplasti operasyonlarıdır. Aslında açık yönteme nazaran daha eski bir teknik olan Kapalı Rinoplasti burun içine açılan kesi ile buruna müdahale edilmektedir.

Açık Burun Estetiği ve Kapalı Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu bölüm www.onlineestetik.com araştırmaları sonucunda elde edilen bilgiler yorumudur.

Her cerrahın ideal ve çok sık tercih ettiği bir yöntem vardır. Açık ve kapalı yöntemler aslına bakılırsa hastanın burun yapısı, deri kalınlığı ve hastanın hangi amaçla Burun Estetiği yapacağı göz önüne alınarak hangi yöntemin kullanılacağına karar verilir. Zira her iki yöntemde birbirine yakın olsa da farklı özellikleri de vardır. Örnek verecek olursak Kapalı Rinoplasti de operasyon sonrası görünürde herhangi bir iz kalmaz iken Açık Rinoplasti de (Bir çok estetik cerrahın iz kalmaz sözüne rağmen) belirginliği zamanla azalsa da görünür bir iz kalacaktır. Bunu çevrenizde Açık Burun Estetiği yapan kişilerden de test edebilirsiniz. Peki aradaki farklar nelerdir?

Kolumella adı verdiğimiz burun delikleri arasındaki köprülü doku Açık Rinoplasti de yaklaşık 3 mm lik kesi ile kesilirken bu doku Kapalı Rinoplasti de yapılmamaktadır.

Kapalı Rinoplasti de burun içinde yer alan yumuşak doku ve ligamnet katmanı tamamen korunmakta iken Açık Rinoplasti de bu katmanlar tekrardan onarılmaktadır.

Kapalı Rinoplasti de ödemin daha az oluştuğu ve iyileşme sürecinin kısa olduğu bilinirken Açık Rinoplasti de ödemin birkaç hafta daha fazla olacağı ve yara burun dışında olduğu için daha geç iyileşmektedir.

Bir çok estetik cerrahın Açık Rinoplasti de iz kalmaz, güneş gördükçe izler kapanacak gibi sözlerine nazaran zamanla belirginliğini kaybetse de maalesef bir iz kalacaktır. Kapalı Rinoplasti de ise kesi burun içine yapıldığı için görünürde iz kalmamaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) 2021 Fiyatları

Sağlık bakanlığın aldığı karar sonucunda maalesef estetik cerrahi operasyonları fiyatlarının sanal ortamdan paylaşılması yasaklanmıştır. Zira Burun Estetiği (Rinoplasti) 2021 Fiyatları, operasyonu gerçekleştiren doktor, hastane, operasyonun hangi yöntemle gerçekleştiği, operasyonun hangi ilde gerçekleştiği gibi durumlar operasyon fiyatlarını etkilemektedir. Net fiyat almak için mutlaka estetik cerrahınız ile irtibata geçiniz.

Dr. Ozan Balık Yorumlar ve Şikayetler

Dr. Ozan Balık Yorumlar ve Şikayetleri Türkiye’nin önde gelen doktor siteleri, forum sayfaları ve şikayet sitelerini incelediğimizde estetik cerrah hakkında yapılan yorumların genelinin olumlu olduğunu belirtelim. Yorumların ortak özelliklerine baktığımızda

Estetik cerrahın hastaları ile hasta doktor ilişkisinin gayet iyi olduğunu belirtmeleri,

Cerrahın operasyonlar üzerinde bilgi ve tecrübesinin olduğunu ve bunları operasyona yansıttığını,

Hastalarının da fikrine önem verdiğini ve hastalarının da istekleri doğrultusunda karar aldığını,

Operasyon sonrası iyileşme döneminde de hastaları ile yakından ilgilendiğini

Yapılan yorumlar sonucunda anlayabiliyoruz.

Bu olumlu yorumlar İstanbul’da estetik operasyonu düşünen kişiler için makalemizin konusu olan Dr. Ozan Balık alternatif cerrahlarınız arasında yer alabilir.

Siz değerli okuyucularımız da İstanbul Estetik Cerrahlarından Dr. Ozan Balık hakkında görüşlerinizi yazımızın sonunda yer alan yorumlar kısmına yazarak görüş bildirebilirsiniz.

Dr. Ozan Balık Adres ve İletişim

Adres: Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL

Tel: 0 (212) 215 53 33

Gsm: 0 (532) 609 08 73

Eposta: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu