Burun EstetiğiAnkara Estetik CerrahlarıEstetik AmeliyatlarıEstetik Cerrahları

Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiği

İçindekiler

Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiği

Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiği
Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiği

Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiğinde bir çok farklı yöntemleri kullanarak farklı Burun Ameliyatlarını başarılı şekilde yapmaktadır.  Rinoplasti, Açık Burun Estetiği, Kapalı Burun Estetiği, Burun Ucu Rinoplasti, Eğri Burun Estetiği, Revizyon Burun Estetiği ve Kulak Kıkırdağı ile Burun Estetiği teknikleri ile bir çok başarılı operasyona imza atmıştır.

Ankara Burun Estetiği

Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiği burunda estetik veya fonksiyonel anlamda doğuştan gelen veya sonradan oluşan deformasyonların giderilmesi işlemidir. Hem ameliyatlı hem de ameliyatsız yöntemleri olan Burun Estetiği en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında yer almaktadır.

Ankara’da Dr. Ozan Bitik tarafından yapılan Burun Estetiğinde ilk aşama ön muayene aşamasıdır. Ön muayenede hastanın burun ile ilgili şikayetleri ve istekleri doktorunuz tarafından dinlenilir. Burun Estetiği (Rinoplasti) tamamlanmış hali operasyon öncesi bilgisayarlı sistemde doktorunuz tarafından sizlere gösterilecektir. İstemediğiniz ve beğenmediğiniz noktaları doktorunuza söyleyip operasyon öncesi nasıl bir burun şekline sahip olacağınızı görebilirsiniz.

Ankara Burun Estetiği Öncesi

Ankara Burun Estetiği 2020
Ankara Burun Estetiği 2020

Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiği öncesinde hasta operasyondan minimum 3 hafta önce sigara ve alkol kullanmayı bırakmalı.

Hastanın kan sulandırıcı ilaçlar başta olmak üzere kullandığı tüm ilaçları doktoru Dr. Ozan Bitike bildirmesi gerekmektedir.

Bitki çayları, kan sulandırıcı ilaçlar ve vitaminlerin kullanılmasına operasyon öncesi doktorunuz Dr. Ozan Bitik tarafından ara verilmesi istenebilir.

 Ankara Burun Estetiği Teknikleri

Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiğinde yapılan Burun Estetiği teknikleri açık teknik ve kapalı teknik ile yapılmaktadır. Ankara Burun Estetiği kategori açısından da 2 farklı kategoride sınıflandırılır. Bu kategoriler ise pirimer ve sekonder uygulamalarıdır. Pirimer ilk defa burun ameliyatı gerçekleştirecek kişiler kategorisinde bulunan kişileri sekonder ise daha önce burun estetiği geçiren kişilerin belli sebeplerden dolayı tekrar burun ameliyatı veya burun estetiği geçirmeleri gereken hastaları ifade eder. Sekonder revizyon burun estetiği olarak geçmektedir.

  1. Açık Burun Estetiği Ankara

Ankara Açık Burun Estetiği 2020
Ankara Açık Burun Estetiği 2020

Açık Burun Estetiği yönteminde burun delikleri arasında yer alıp körü görevi gören kolumella üzerine 3 mm lik kesi yapılarak ameliyata başlanır. Daha sonrasında burun içine yapılan kesiler ile burnun tüm derisi ters çevrilir. Böylece burun iskeletinin tamamı görünüp burun estetiği doktorunuz Dr. Ozan Bitik tarafından buruna sınırsız müdahale etme olanağı sağlanır. Sınırsız yetki ile yapılan Açık Burun Estetiğinde en çok çekinilen konu şüphesiz ki iz kalma konusudur. Burun kemerine ve burun içine atılan kesiler sonucu burun üzerinde iz kalmaktadır. Fakat bu izler operasyondan yaklaşık 6 ay sonra belirginliğini azaltacaktır. Fakat bilinmesi gerekir ki dikkatli bakıldığında azda olsa kesi izleri görülebilmekte olup dezavantaj olarak karşınıza çıkmaktadır. Ankara Açık Burun Estetiğinin bu dezavantajının yanında avantaj konusuna gelecek olursak; burun derisinin tamamı kaldırıldığı için Ankara Burun Estetiği doktorunuz Dr. Ozan Bitik burun üzerinde sınırsız yetki ile istediği şekilde buruna müdahale edip şekil verebilmektedir. Ankara Açık Burun Estetiğinde iz kalma riskine rağmen dünya üzerinde Burun Estetiğinde en çok kullanılan yöntem olarak kullanılmaktadır.

  1. Kapalı Burun Estetiği Ankara

Ankara Kapalı Burun Estetiği 2020
Ankara Kapalı Burun Estetiği 2020

Ankara Kapalı Burun Estetiği yönteminde kesiler burun içerisine atılmaktadır. Burun içerisine yapılan kesiler sonucu burun ucu kıkırdakları ve kemiklerine ulaşılıp müdahale edilmektedir. Kesinin burun içine yapıldığından dolayı görünürde iz kalmaz. Bu avantaj iken Kapalı Burun Estetiğinde burunda doktorunuz Dr. Ozan Bitik’e burun üzerinde hakimiyet yetkisi sınırlı olarak verilir. Buda burun şekillenmesinde sınırlı müdahale ile yapılmaktadır. Bu sınırlı müdahale ise Kapalı Burun Estetiğinin dezavantajıdır.

  1. Ankara Burun Ucu Rinoplasti (Tip Rinoplasti)

Ankara Burun Ucu Estetiği 2020
Ankara Burun Ucu Estetiği 2020

Ankara Burun Ucu Estetiği ile sadece burun ucunda yer alan kıkırdaklara müdahale ile burun ucu şekillendirilir. Ankara Burun Ucu Estetiğinde kemikli yapıya ve burun kemerine doktorunuz Dr. Ozan Bitik tarafından müdahale edilmemektedir.

  1. Ankara Ultrasonik Rinoplasti / Piezzo Rinoplasti

Ankara Ultrasonik Rinoplasti uygulamasında şekil olarak estetik görünmeyen burun kemikleri Ultrasonik ses dalgaları ile kemiğin şeklini düzelten bir mikro testere ile operasyon yapılmaktadır. Ultrasonik Rinoplasti ’de bilinen burun estetiğinde olduğu çekiç ve keski kullanılmamaktadır. Klasik burun estetiğinde müdahale edilemeyen alanlara Ultrasonik Rinoplasti ile çok rahat müdahale edildiği için burun estetiğinin en gelişmiş yöntemidir. Ankara Piezzo Rinoplasti ile kemikleri kırmadan şekillendirme, geniş yapıda olan burunları daraltma, burun kemeri alçaltma ve eğri burun kemerini düzeltme işlemleri yapılmaktadır.

  1. Ankara Eğri Burun Estetiği ( Septorinoplasti )

Eğri Burun Estetiği 2020
Eğri Burun Estetiği 2020

Ankara Eğri Burun Estetiği ile burun içerisinde yer alan eğri Septum yapısının düzeltilir. Septorinoplasti öncesi eğri kıkırdak ve kemikler düzeltilir. Daha sonraki aşamada ise burun ucu kıkırdakları onarılır. Eğri Burun Estetiği ile burun kanatlarında estetik olmayan görüntü, burun ucundaki eğrilik ve burun deliklerindeki asimetrik görüntü onarılır. Eğri Burun Estetiği sadece bu onarmalar ile yetinmez. Zira burun eğriliği kişide nefes alma verme ve bunun sonucunda konuşma sıkıntısı ve horlama, uykusuzluk, uyuma sırasında ağız açık uyunduğu için ağız ç kuruluğu gibi sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir. İşte bu durum Septum Deviasyon sorunudur. Bu kadar kapsamlı olmasından dolayı Eğri Burun Estetiği klasik Rinoplasti operasyonundan daha zor ve uzun geçmektedir.

  1. Ankara Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği 2020
Revizyon Burun Estetiği 2020

Ankara Revizyon Burun Estetiği daha önce Rinoplasti geçiren hastaların tekrar bir burun estetiğine ihtiyaç duyması halinde uygulanır. Bu operasyona düzeltici Rinoplasti de denmektedir. Revizyon Burun Estetiği daha önce geçirilen ameliyattan daha zor geçmekte ve daha uzun sürmektedir. Ankara Revizyon Burun Estetiği ile kıkırdak ekleme, törpü, dikiş işlemleri, burun ucu kayması, burun kanat asimetrisi, enfeksiyon durumları ve burun ucu sarkması gibi durumlar onarılmaktadır.

  1. Ankara Kulak Kıkırdağı ile Burun Estetiği

Ankara Kulak Kıkırdağı ile Burun Estetiği ile burun ucu kıkırdaklarında ileri derecede oluşan deformasyonlar burun ucu kıkırdaklarında yaşanan kırılma ve çatlama gibi durumlarda kulak kıkırdağının burun ucu kıkırdağına nakil işlemi operasyon yapılır. Kulak arkasına yapılan 2 cm lik kesi ile kulak arkasında yer alan keşiden alınan kıkırdak burun ucu kıkırdağına nakil yapılır. Kulak arkasından alınan kıkırdak kulakta herhangi bir eksiklik yaratmayacağı gibi işitme sorununa da neden olmamaktadır.

Ankara Burun Estetiği İyileşme Süreci

Ankara Burun Estetiği genel anestezi ile yapılmaktadır. Burun Estetiği tekniğine göre operasyon süresi 1 – 4 saat sürmektedir. Olumsuz bir durum olmadığı taktirde hasta aynı gün taburcu edilir. Her estetik operasyonda olduğu gibi Rinoplastide de operasyon sonrası şişlik, morluk ve hafif ağrı olabilmektedir. Operasyon sonrası doktorunuz Dr. Ozan Bitik’in önerdiği ağrı kesici ve antibiyotikler ile bu olumsuz durum giderilir. Burun tamponu kullanılmış ise tampon 5- 7 gün sonra doktorunuz Dr. Ozan Bitik burnunuzdan çıkarılacaktır. Burun ucunda yer alan dikişler ise 7 – 10 gün içerisinde alınacaktır.

2020 Ankara Burun Estetiği Fiyatları

Doktorunuz Dr. Ozan Bitik Ankara Burun Estetiğinde ön muayene sonucu 2020 Ankara Burun Estetiği Fiyatları sizlere verilecektir. Zira sizlere uygulanacak yöntem, sizlerin burun yapısına göre fiyatlar değiştiğinden dolayı muayene olmadan 2020 Ankara Burun Estetiği Fiyatlarını vermek olanaksızdır.

Sizlerde Ankara Burun Estetiği, Dr. Ozan Bitik, 2020 Ankara Burun Estetiği Fiyatları ve hakkında yorum ve görüşlerinizi sayfamızın yorum kısmında belirterek Ankara’da Burun estetiği yaptırmak isteyen, Rinoplasti için Dr. Ozan Bitik’i tercih eden ve 2020 Ankara Burun Estetiği Fiyatları hakkında Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilere bilgi vermek amacıyla yorum ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

Dr. Ozan Bitik Estetik ve Plastik Klinik İletişim:

Adres: Next Level Ofis A Blok 11.Kat No:52 Kızılırmak Mah. Dumlupınar Blv. No:3 Çankaya / ANKARA

Tel: 0531 305 39 37

E-mail: [email protected]

Çalışma Saatleri: Salı – Perşembe 10:00 – 18:00 / Cumartesi 10:00 – 14:00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu