Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Dudak Büyütme Estetiği

Dudak Büyütme Estetiği

 

Yüz güzelliğinde dudaklar dikkat çekici ve yüz güzelliğini tamamlayan bir organdır. Dudak boyutu ve hatlarının dolgun ve belirgin olması yüz güzelliğini estetik açından tamamlar. Dudak Büyütme Estetiği estetik operasyonuyla dudağa yapılan yağ transferi ile yapılmaktadır. Dudağa yapılan yağ transferi ile yağ içerisinde var olan kök hücreler sayesinde dudak renk bakımından canlı bir yapıya şekil olarak ta dolgun bir şekle sahip olmasını sağlamaktadır.

 

Dudak Büyütme Estetiği Kimlere Uygulanır?

 

Doğuştan gelen dudak şekil bozuklularıyla birlikte ince yapılı dudaklara sahip olup dolgun dudak hayali kuran kişilere Dudak Büyütme Estetiği uygulanmaktadır. Yaşa bağlı olarak dudaklarda beliren cansızlık incelme çökme ve kırışıklık gibi estetik açıdan görüntü bozukluğu yaşayanların sık başvurabileceği bir estetik tedavi yöntemidir.

 

 

Dudak Büyütme Estetiği

 

Yağ Transferi İle Yapılan Dudak Büyütme Estetiği

 

 

Dudak Büyütme Estetiği yağ transferleri ile yapılmaktadır. Dudak Büyütme Estetiğinde dudağa dolgu malzemeleri konulmaz. Bu durum sağlıklı bir Dudak Büyütme Estetiği geçirmenizi sağlayacaktır. Bu yöntemde kullanılan yağlı dokular kişinin vücudundan alınıp dudağa enjekte edilmektedir. Kişinin vücudundan alınan bu yağlı dokular hava ile temas etmeden kapalı lipodik sistemiyle alındığı için yağ doku ve hücrelerinin ölmeden canlı kalarak dudağa aktarıldığı için dudakları çok canlı ve dolgun bir yapıya sokacaktır. Gayet sağlıklı bir yöntem olan yağ dokusu transferi ile yapılan Dudak Büyütme Estetiği herhangi bir alerji oluşturmadan ve morarma şişme yapmadan sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz. Dudak bölgeleri aktif çalışan hücrelerden oluştuğu transfer edilen yağ dokularıyla olumlu etkileşim gösterip dudaklara dolgunluk kazandırır.

 

Yağ transferi ile yapılan Dudak Büyütme Estetiğinde daha dolgun canlılık hissini kaybetmeyen ve daha keskin çizgilere sahip dudaklara sahip olup özgüveninizi arttırabilirsiniz. Pratik ve seri bir tedavi yöntemi olduğu sosyal hayatınızı kesinlikle sekteye uğratmaz. Daha uzun süreli ve kalıcı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem kendi kendini yenileme özelliğine sahiptir.

 

Dolgu Maddesi İle Yapılan Dudak Büyütme Estetiği

 

Bu estetik yönteminde hyaluronik asit içeren bir dolgu maddesi ile Dudak Büyütme Estetiği yapılmaktadır. Dudak dokusuna uyumlu olan bu madde ile dudaklara istediniz şekilde şekil verilmektedir. Dudak bölgesi hücresel anlamda çok aktif bir bölge olduğu için buraya uygulanan dolgu maddesi vücudun diğer bölgelerine uygulanan dolgu maddelerine göre daha hızlı emilme özelliğine sahip bir dolgu maddesine sahiptir. Kalıcı bir yöntem olmayan bu yöntemde hyaluronik asit dolgu maddesinin dudakta kalma süresi ortalama 6 ay gibi bir süre kalmaktadır.

 

Dudak çatlaması ve dudak kurumasına karşı önlem olarak ta hyaluronik asit kullanılmaktadır. Hyaluronik asit maddesi ile dudaklara nem verilip dudak bakımını yaptırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu