Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu inceye yapıya sahip kişilere uygulanan yüz estetik modellerinden biridir. İnce dudak yapısı doğuştan olabileceği gibi zamanla yaşlanmaya bağlı olarak ta meydana gelebilmektedir. İşte bu durumda yani hacimli dudaklara sahip olmak isteyenler için Dudak Dolgusu operasyonu yapılmaktadır. Dudak Dolgusunun mantığında dudaklara dolgunluk kazandırmak ve dudakların daha hacimli görünmesini sağlamak amaçlanır. Dudak Dolgusu işleminde dudakların içine veya çevresine dermal dolgular enjekte edilerek uygulanan bir estetik operasyondur.

Dudak Dolgusunda bir çok madde kullanılmakla birlikte en sağlıklı olan madde hyaluronik asit dolgu maddesidir. Hyaluronik Asit dolgu maddesi dışında yarı sentetik maddeler, hayvansal kaynaklı dolgu maddeler ve başka türden dolgu malzemeleri kullanılarak ta Dudak Dolgusu yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu estetiğinde en çok tercih edilen ve en güvenilir Dudak Dolgusu maddesinin Hyaluronik Asit dolgu maddesinin olduğunu söylemiştik. Hyaluronik Asit dolgu maddesi hakkında biraz bilgi vermekte yarar vardır. Hyaluronik Asidin özünde özellikle dudak bölgesinde cilt hücrelerinin suyu tutmasında yardımcı olan cildin daha hacimli görünmesini sağlayan bir yapıdır. Hyaluronik Asit dolgu maddesi ile yapılan Dudak Dolgusunda yabancı bir madde bulunmadan doğal görünümlü ve hacimli dudaklara sahip olabilirsiniz. Hyaluronik Asit dolgu maddesini diğer dolgu maddelerinden ayıran en temel özellik ise hemen hemen tüm vücut yapısına uygun ve kalıcı olmasının yanında diğer dolgu maddeleri gibi alerji oluşturma olasılığının çok düşük olmasıdır.

Dudak Dolgusunun başarılı olması kişinin vücut yapısı ve kullanılan dolgu maddesinin kalitesine bağlıdır. Her kişinin yüz ve cilt yapısı farklı olduğu için doktorunuz tarafından sizlere yapılan ön muayene ile sizlere en uygun yöntem belirlenir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu operasyonundan yaklaşık yarım saat öncesinden dudağa ve dudak bölgesine sürülen krem ile dudak bölgesi uyuşturulur. Böylece enjeksiyon işleminde acı ve ağrı çekmezsiniz. Dudak Dolgusu doktorunuzun önceden belirlediği alanlara ince uçlu iğneler ile dolgu maddesi enjekte edilerek yapılmaktadır. Dudak Dolgusu operasyonu yaklaşık 30 dakika ile 60 dakika sürmekte olup operasyondan hemen sonra az da olsa dudakların hacimlendiği hissedilir.

Dudak Dolgusu operasyonundan hemen sonra enjeksiyonun uygulandığı noktalarda morarmalar ve hafif şişlikler görülebilmektedir. Bazı kişilerde bu morarma ve şişliklerin birkaç gün sürebilmektedir. Bu kişilerin operasyondan 1 hafta sonra mutlaka doktoruna görünmesi ve doktorun tavsiye ettiği ilaçları kullanması gerekmektedir.

Dudak Dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 1 yıldır. Bazı kişilerde bu durum aha uzun ve daha kısa olabilmektedir. Çok ince yapıda olan dudakların kalınlaşma durumu da en az 2 seanstan sonra etkisini göstermektedir.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu