Dahiliye (İç Hastalıkları)HastalıklarHastanelerUncategorized

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorları

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorları alanında uzman doktor kadrolarınca oluşmakta olup modern hastane binası ve son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına hizmet sunmaktadır.

İç Hastalıkları (Dahiliye) Hangi Hastalıklara Bakmaktadır?

Solunum Yolu Enfeksiyonları: Solunum yolu enfeksiyonları alt solunum yolu enfeksiyonu ve üst solunum yolu enfeksiyonları olarak iki farklı grupta değerlendirilir. Üst solunum yolu hastalıkları genellikle boğaz ve burunu etkileyen grip ve nezle diye tabir edilen bulaşıcı hastalıkları kapsarken iken alt sonumun yolu hastalıkları kategorisinde ise bronşlar, bronşiyoller ve akciğerleri etkilemektedir. Kısaca belirtmek gerekirse alt solunum yolu enfeksiyonları üst sonum yolu enfeksiyonlarına nazaran çok daha ciddi hastalıkları kapsamaktadır ve sokunum yolu enfeksiyonu rahatsızlığı olan hastalar Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniğine randevu alıp Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorları tarafından görünebilir.

Enfeksiyon Hastalıkları: Enfeksiyon hastalıkları maalesef vücudumuzda sadece alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarını kapsamamaktadır. Vücudumuzun bir çok bölgesinde enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riski var iken ve bu riskleri kişilerin organlarını ciddi anlamda tehdit eder. Bu enfeksiyon hastalıklarına değinecek olursak; Hepatit türleri, karaciğer iltihabı, kemik iltihabı, ishal, paraziter hastalıklar, cinsel yollarla bulaşma riski olan hastalıklar gibi hastalıklar da yine Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniğine randevu alıp Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorlarına görünebilir.

Diyabet Hastalıkları: Tip 1 ve Tip 2 diyabet hastalıkları dünya üzerinde ve ülkemizde en sık görülen diyabet hastalık türlerindendir. Bu Tip 1 ve Tip 2 diyabet hastalıklarının tedavilerine de yine İç Hastalıkları (Dahiliye) klinikleri bakmaktadır. Kişi vücudu şayet insülin hormonunu yeteri durumlarda salgılayamadığı durumlarda görülebilmekte iken bazı durumlarda ise vücudun bazı dokularının glikozu kullanamadığı durumlarda da diyabet hastalıkları görülebilmektedir. Diyabet hastalıklarından olan Tip 1 ve Tip 2 hastaları da yine Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniğine randevu alıp Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorlarına görünebilir.

Akciğer Hastalıkları: Akciğerlerde ortaya çıkan zatüre, astım, KOAH ve akciğerlerdeki sıvı birikimi gibi hastalıkların tanı, teşhis ve tedavi işlemleri için Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniğine randevu alıp Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorlarına görünebilir.

Kansızlık ve Kan Hastalıkları: Kansızlık olarak da bilinen anemi, kan pıhtılaşması sorunları ve kemik iliği hastalıkların tedavileri Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniğine randevu alıp Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorlarına görünebilir.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorları Randevu Al

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Adres:

Adres: Fatih Mahallesi Şehit Sercan Gedikli sokak No:1  Yeni Toki Merkez/Edirne

Tel:  +90 284 214 55 10 – 17
Fax: +90 284 214 55 18

Hastanemiz Güzergahındaki  toplu ulaşım Hatları
ETUS – 2/A (Pazartesi Pazarı – Sultan 1. Murat (Yeni) Devlet Hastanesi)
ETUS – 2/B (Pazartesi Pazarı – Sultan 1. Murat (Yeni) Devlet Hastanesi)
ETUS – 3 (Gazimihal-Zübeyde Hanım-Otogar)
ETUS – 3A (Sarayiçi-Otogar)

ETUS – 3E (Bostan Pazarı-Balkan-Yerleşkesi-Otogar)
ETUS – 5A (Gazimihal-Otogar)
ETUS – 5/B (Gazimihal-Çocuk Müzesi-Meslek Liseleri)
ETUS – 7 (Gazimihal-Devlet Hastanesi)

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Doktorları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu