Estetik Terimleri

Elektrostimülasyon Ne İçindir?

Elektrostimülasyon
Elektrostimülasyon

Elektrostimülasyon, fitness ve estetik alanında yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Elektriksel darbeler yoluyla, kas kasılmalarına neden olan cihazların kullanımını ve bunun sonucunda da kasları çalıştırarak elde edilebilecek bir etkiye sahiptir. Estetikte, elektrotimülasyon zayıflama tedavisi olarak kullanılır, ancak bu tekniğin uygulanmasına fiziksel egzersiz eşlik etmiyorsa, sonuçlar tartışılabilir olabilir. Bu, “pasif egzersiz” olarak bilinen bir şeyi yapmanın bir yoludur ve kas tonusunu arttırmanıza, sarkma kaslarını artırmanıza, hacimlerini, güçlerini ve dayanıklılıklarını artırarak sağlar.

Ancak, elektrotimülasyon hakkında konuşurken, çok net bazı konseptlere sahip olmak uygundur. Bu teknik bir seferde sadece bir kas grubuyla çalışmanıza izin verir ve kalorileri kaybetmek için birçok kas grubunu harekete geçiren egzersizler yapmanız gerekir. Gerçek olan şey, elektrotimülasyonun aynı kasın liflerini normal egzersizden daha fazla çalışması, ancak tendonlara ve eklemlere etki etmemesidir, bu nedenle her iki kaynağı birleştirmek gerekir. Böylece, her kilo yağ için bir kilo kas kaybı meydana gelir ve yağ daha az ağırlaştıkça hacimde bir azalma meydana gelir. Buna bir diyetin izlenmesini eklerseniz, etkiler daha da belirgin olacaktır.

Öte yandan, elektrotimülasyon kullanımı kontrendikasyonlarına sahiptir: kalp pili olan insanlar, epilepsi veya hamile kadınlarda karın bölgesi üzerindeki uygulamaları. Doğru kullanılmazsa, liflerin zarar görebileceğini veya büzülebileceğini not etmek önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu