Eskişehir Şehir Hastanesi

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

İçindekiler

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 23 Ağustos 2023

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji bölümü, vatandaşlara sağlık hizmetleri sunmaya devam ediyor. Çeşitli hastalıkların teşhis ve tedavisinin gerçekleştirildiği Nöroloji bölümünde vatandaşlar çeşitli hizmetler alabiliyor. Nöroloji bölümü hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? Nöroloji bölümünde hangi hastalıklara bakılır? Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji bölümü doktorları kimlerdir?

Nöroloji Bölümü Hakkında

Nöroloji Bölümü Hakkında

Nöroloji, sinir sistemi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu bölüm, merkezi sinir sistemi (beyin ve omurilik) ve periferik sinir sistemi (vücutta bulunan diğer sinirler) gibi sinir sistemi bozuklukları, hastalıkları ve rahatsızlıklarıyla ilgilenir. Nörolojistler, bu tür hastalıkların tanısını koyma, tedavi etme ve yönetme konularında uzmanlaşmış tıp doktorlarıdır.

Nöroloji Bölümü Hakkında Bazı Temel Bilgiler:

 1. Eğitim ve Uzmanlık: Nöroloji uzmanları, tıp fakültesini bitirdikten sonra genellikle iç hastalıkları veya pediatri alanında staj yaparlar. Daha sonra nörolojiye yönelik uzmanlık eğitimine başlarlar. Bu eğitim süreci genellikle 4-5 yıl sürer. Nöroloji uzmanları, belirli bir sinir sistemi alanında daha fazla uzmanlaşabilirler, örneğin, epilepsi, inme, Parkinson hastalığı veya nöromüsküler hastalıklar gibi.
 2. Hastalıklar ve Durumlar: Nörolojistler, bir dizi sinir sistemi hastalığına ve durumuna tanı koyma ve tedavi etme yeteneğine sahiptirler. Bu hastalıklar arasında migren, Alzheimer hastalığı, multipl skleroz, felç, epilepsi, Parkinson hastalığı ve daha pek çok sinir sistemi bozukluğu yer alır.
 3. Tanı ve Tedavi: Nöroloji uzmanları, hastaların semptomlarını inceleyerek ve nörolojik muayene yaparak tanı koyarlar. Gerektiğinde, manyetik rezonans görüntüleme (MRI), bilgisayarlı tomografi (CT) taramaları, elektroensefalografi (EEG) gibi görüntüleme ve test yöntemlerini kullanabilirler. Tedavi seçenekleri, hastalığın türüne ve ciddiyetine bağlı olarak ilaçlar, cerrahi müdahaleler, rehabilitasyon terapileri veya diğer yöntemleri içerebilir.
 4. Araştırma ve İlerleme: Nöroloji, sürekli olarak yeni araştırmalar ve tedavi yöntemleri geliştiren hızla ilerleyen bir tıp dalıdır. Sinir sistemi hastalıkları üzerine yapılan bilimsel çalışmalar, tedavi seçeneklerini geliştirmek ve hastaların yaşam kalitesini artırmak için önemlidir.
 5. Çalışma Ortamı: Nörolojistler, hastanelerde, kliniklerde veya özel pratisyen olarak çalışabilirler. Çalışma ortamları hastalığın türüne ve uzmanlık alanlarına bağlı olarak değişebilir.

Nöroloji, sinir sistemi sağlığını ve hastalıklarını inceleyen önemli bir tıp dalıdır ve hastaların yaşam kalitesini artırmak ve sinir sistemi hastalıklarını daha iyi anlamak için sürekli gelişen bir alandır. Herhangi bir nörolojik sorununuz veya semptomunuz varsa, bir nöroloji uzmanına danışmanız önemlidir.

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Kliniği Hakkında

Klinik Hakkında

Sinir sistemi bozukluklarını ve hastalıklarını inceleyen, teşhis eden, tedavi eden ve yöneten bilim dalıdır.

Bu bilim dalı;

 • İnme,
 • Baş ağrısı bozuklukları,
 • Uyku bozuklukları,
 • Alzheimer,
 • Epilepsi [sara],
 • Parkinson,
 • Ms (multiple skleroz),
 • Als (motor nöron hastalığı),
 • Omurilik bozuklukları,
 • Beyin ve çevresel sinir sistemi enfeksiyonları gibi hastalıklarla ilgilenir.

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Nöroloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Uzm. Dr. Elif Göksu YİĞİT TEKKANAT

Uzm. Dr. Özgür BOYRAZ

Uzm. Dr. Elif Simin ISSI

Uzm. Dr. Ramazan AKAY

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Uzm. Dr. Gülgün UNCU

Uzm. Dr. Selahattin AYAS

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Uzm. Dr. Zeynep ÖZÖZEN AYAS

Uzm. Dr. Ümit GEDİKOĞLU

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

Uzm. Dr. Hatice TOSUN KAYA

Uzm. Dr. Özlem ŞAHİN

Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorları

ALO 182 hattını arayarak Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Doktorlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Nöroloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182– MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.


Eskişehir Şehir Hastanesi Nöroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

71 Evler Mahallesi, Çavdarlar Sk., 26080 Odunpazarı/Eskişehir


☎️ İletişim:

(0222) 611 4000


📧 E-Posta
:

[email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu