Eskişehir Şehir Hastanesi

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

İçindekiler

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

Güncellenme Tarihi: 1 Eylül 2023

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, vatandaşlara sağlık hizmetleri sunmaya devam ediyor. Çeşitli hastalıkların teşhis ve tedavisinin gerçekleştirildiği Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde vatandaşlar çeşitli hizmetler alabiliyor. Ortopedi ve Travmatoloji bölümü hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir? Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde hangi hastalıklara bakılır? Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümü doktorları kimlerdir?

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Hakkında

Ortopedi ve Travmatoloji, kemikler, kaslar, eklemler, bağlar ve sinirler gibi muskuloskeletal sistemi inceleyen ve bu sistemle ilgili hastalıkların, yaralanmaların ve travmaların tanı ve tedavisini yapan bir tıp dalıdır. İşte bu iki alandaki temel kavramlar ve bilgiler:

Ortopedi:

  1. Muskuloskeletal Sistem: Ortopedi, kemikler, kaslar, eklemler, bağlar, tendonlar ve sinirler gibi muskuloskeletal sistemi inceler. Bu sistem, vücudu destekler, hareket ettirir ve korur.
  2. Ortopedist: Ortopedistler, muskuloskeletal sistemin sorunlarını tanılayan ve tedavi eden tıp doktorlarıdır. Bu uzmanlar, cerrahi olmayan (konservatif) ve cerrahi tedavi seçenekleri sunarlar.
  3. Cerrahi Girişimler: Ortopedik cerrahlar, kemik kırıkları, eklemlerden kaynaklanan sorunlar (örneğin, eklem protezleri), omurga rahatsızlıkları, spor yaralanmaları ve diğer muskuloskeletal sorunların cerrahi tedavisini yaparlar.
  4. Ortopedik Hastalıklar: Ortopedi, osteoartrit, romatoid artrit, skolyoz (omurga eğriliği), tendinit, karpal tünel sendromu, menisküs yaralanmaları, disk herniasyonları ve daha birçok ortopedik hastalığı içerir.
  5. Rehabilitasyon: Ortopedik hastalıkların tedavisinin bir parçası olarak rehabilitasyon, fizik tedavi ve rehabilitasyon programlarını içerebilir. Bu programlar, hastaların fonksiyonlarını geri kazanmalarına yardımcı olur.

Travmatoloji:

  1. Travma ve Yaralanma: Travmatoloji, travma sonucu oluşan yaralanmaları inceleyen bir tıp dalıdır. Bu yaralanmalar genellikle kaza, düşme, spor kazaları veya diğer ciddi etkenler nedeniyle meydana gelir.
  2. Acil Müdahale: Travmatoloji, acil durumlarda hastaların hayatını kurtarmak ve yaralanmaları hızlı bir şekilde tedavi etmek için gereken acil müdahaleyi sağlar. Bu, kanamayı kontrol etmek, kırık kemikleri düzeltmek veya travma sonrası cerrahi müdahaleyi içerebilir.
  3. Çok Disiplinli Yaklaşım: Travmatoloji, acil tıp, cerrahi, radyoloji ve anestezi uzmanları gibi bir dizi farklı tıp uzmanının işbirliğini gerektiren bir alandır. Çünkü travma hastalarının tedavisi genellikle çok disiplinli bir yaklaşım gerektirir.
  4. Travma Tipleri: Travmatoloji, kemik kırıkları, iç organ yaralanmaları, baş yaralanmaları, omurga yaralanmaları, yanıklar, kesikler, travmatik amputasyonlar ve diğer ciddi yaralanma türlerini içerir.
  5. Rehabilitasyon: Travma sonrası rehabilitasyon, travma sonucu oluşan yaralanmaların ardından hastaların fonksiyonlarını geri kazanmalarına yardımcı olmak için önemlidir. Bu, fizik tedavi, rehabilitasyon ve psikolojik destek içerebilir.

Ortopedi ve Travmatoloji, kas-iskelet sistemi hastalıklarının ve travmatik yaralanmaların tedavisi ve rehabilitasyonu için önemli bir rol oynar. Bu alanlar, hastaların hareket kabiliyetini geri kazanmalarına ve yaşam kalitesini artırmalarına yardımcı olur.

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Hakkında

Klinik Hakkında

Ortopedi ve travmatoloji, kas ve iskelet sisteminde oluşan hastalıkların tanı ve tedavisinin yanı sıra yaralanma ve kazalardan oluşan vücut hasarlarını cerrahi müdahalelerle düzeltmeyi amaçlayan tıp branşıdır.

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ile hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniği 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Poliklinik hizmeti vermektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

Op. Dr. Ali Kemal TONAK

Op. Dr. Ali Okan TARLACIK

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

Op. Dr. Aytek Hüseyin ÇELİKSÖZ

Op. Dr. Aytuğ ERTAV

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

Op. Dr. Bekir KARAGÖZ

Op. Dr. Hakan TAŞKINÖZ

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

Op. Dr. Jankat CANKUL

Op. Dr. Mehmet ESER

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

Op. Dr. Mustafa DİKER

Op. Dr. Onur GÖK

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

Op. Dr. Süleyman Erdem TATLICI

Op. Dr. Ulaş ONAY

Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorları

ALO 182 hattını arayarak Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktorlarından ve tarih seçiminden sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Hastalar müracaatlarını; Ortopedi ve Travmatoloji poliklinik sekreterlerine başvurarak ya da Sağlık Bakanlığı 182– MHRS (https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/) telefon hattını arayıp randevu alarak gerçekleştirebilirler. Yan dal polikliniklerinde MHRS randevu sistemi bulunmamaktadır. Hastalar bu branşlara ait müracaatlarını; ilgili poliklinik sekreterlerine başvurarak yapabilirler.


Eskişehir Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres


🏥Adres:

71 Evler Mahallesi, Çavdarlar Sk., 26080 Odunpazarı/Eskişehir


☎️ İletişim:

(0222) 611 4000


📧 E-Posta
:

[email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu