Estetik Ameliyatları

2023 Estetik Fiyatları

Estetik yaptırmayı düşünenler için en önemli araştırma konularından bir tanesi estetik fiyatları olmuştur. Peki 2023 estetik fiyatları ne kadar? Devlet hastanelerinde estetik ameliyatı ücretli mi? Hangi estetik ameliyatlar yapılmaktadır?

2023 estetik fiyatları

İçindekiler

Estetik Nedir?

Vücutta belirli noktaların işlem yapılarak istenmeyen görüntülerin değiştirilmesi işlemidir. Vücudun belli noktalarına estetik işlemi uzman cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Başlıca estetik ameliyatı işlemleri şu şekildedir;

– Rinoplasti (Burun estetiği ameliyatı)

– Liposuction (Yağ alma ameliyatı)

– Meme büyütme, küçültme ameliyatı

– Blefaroplasti (Göz kapağı ameliyatı)

– Karın Germe

– Yüze ve dudağa yağ enjeksiyonu

– Kepçe Kulak ameliyatı

– Botox, dolgu uygulamaları


estetik fiyatları

En Çok Yapılan Estetik Ameliyatları

Estetik ameliyatlarının tamamına yakını çok fazla yapılmaktadır. Ancak bazıları son dönemlerde daha fazla yapılmaya başlandı. Özellikle rinoplasti denilen burun estetiği ameliyatı son dönemlerde ülkemizde en yaygın olan estetik ameliyatları arasında ilk sıralarda yerini almaya başladı. Gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından birçok vatandaş, hastanelere ya da kliniklere başvuru yaparak burun estetiği ameliyatı olmaya başladı.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber daha ağrısız ve daha kısa sürede gerçekleştirilen bu ameliyatlar, eskisine göre daha iyi sonuçlar vermesiyle de önce çıkmıştır.

Estetik Ameliyatları Hangi Doktorlar Yapar

Estetik ameliyatların mutlaka uzman cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir. Özellikle ameliyat olarak geçen işlemlerde bu detaya çok daha fazla dikkat etmek gerekmektedir. Estetik ameliyatlar daha çok Plastik cerrahi uzmanlar tarafından yapılan bir ameliyat çeşididir. Örneğin burun estetiği ameliyatlarında plastik cerrahların yanında KBB uzmanları da ameliyat yapmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyat Olur Mu?

Son dönemlerde estetik isteğinin artmasıyla devlet hastanelerinde de estetik ameliyatların sayısı artmış durumda. Birçok estetik ameliyat çeşidi devlet hastanelerinde yapılmaya başlandı ve vatandaşlarında buna ilgisi artmaya başladı.

Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatlar Ücretli Mi?

Estetik ameliyatlar, sağlık amaçlı olmadığı ücretli ameliyatlarıdır. Bu yüzden devlet hastanelerinde estetik ameliyatları yapılsa da bu işlemler ücrete tabi olacaktır. Yani SGK, estetik ameliyatın ücretini karşılamaz. Ancak sağlık açısından gerekli olan bir ameliyatta estetikte araya girmişse burada durum değişir. Örneğin nefes almakta zorlanan bir kişi burun ameliyatı olduğu zaman görünümde değişikliklerde meydana gelmesi kaçınılmaz olabiliyor.

Estetik Ameliyatlar Nerede Yapılmaktadır?

Estetik ameliyatların mutlaka resmi ve onaylı kurumlarda bu işi yapabilecek hekimler tarafından yapılması gerekmektedir. Yani estetik ameliyatlar devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve ameliyat yapılmasına onay verilen kliniklerde yapılmalıdır.

2023 Estetik Fiyatları Ne Kadar?

Estetik ameliyatlar, oldukça fazla seçeneği olan bir ameliyat koludur. Her ameliyatında kendi içerisinde çok sayıda farklı operasyonu bulunmaktadır. 2023 estetik fiyatlarını da belirleyen etkenler oldukça fazladır. İlk etken, hangi ameliyatı olacağınız konusudur. Örneğin burun estetiği fiyatları ile botoks fiyatları birbirinden tamamen farklıdır.

Yani 2023 estetik fiyatlarında en belirleyici etken yapılacak olan operasyondur. Bunun yanında fiyat belirlemede belirleyici bir başka etken yapılan estetik operasyonların detayı olacaktır. Örneğin burun ameliyatı da kendi içerisinde farklı şekillerde fiyatlandırılmaktadır. Buruna yapılacak işlemin süresi, detayı, zorluğu gibi etkenler fiyat belirlemede etkili olmuştur.

Estetik ameliyatın hangi hastanede yapıldığı da fiyatları belirleyen ana etkenlerden bir tanesidir. Devlet hastanesi ile özel hastanelerde ya da kliniklerde yapılan ameliyatlar, estetik fiyatlarının farklılık göstermesinde etkili olan faktörler olmuştur.

En önemli etkenlerden biri de operasyonu gerçekleştirecek hekimin tecrübesi ve kalitesidir. Birçok klinik ve özel hastane reklamlarını yaparken doktorlar üzerinden gitmektedir. İşlemi yapan doktorun tecrübesi ve bilgisi, fiyat konusunda da farklılıkların görülmesine neden olabilir.

Bir diğer etkende ekonomik gelişmelerdir. Döviz kuru ile bağlantılı olarak estetik fiyatlarında değişiklikler görülmesi mümkündür.

2023 Estetik Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Yapılacak işlemler ile ilgili en net rakamları hekiminizden öğrenebilirsiniz. Hekiminizin yapacağı fiziksel muayeneden sonra sizlere hangi işlemlerin yapılacağı, hangi aşamaların uygulanacağı tespit edilir. Bu faktörler göz önüne alınarak size yapılacak operasyonun maliyeti çıkarılır. Daha sonra bu işlemlerin sizlere ne kadara mal olacağı hekim tarafından sizlere bildirilir. Fiyatlar sizler için uygunsa ve ameliyat olmaya karar verdiyseniz işlemler başlatılır ve ameliyat süreciniz artık başlamış olur.

Kimler Estetik Ameliyat Olabilir?

Estetik ameliyatlar genel olarak 18-65 yaş arasındaki kişilere uygulanır. Ancak estetik ameliyata kararı sizinle beraber hekiminiz verecektir. Bunun için ilk önce genel sağlık durumunuz ele alınır ve bu operasyon için uygun olup olmadığınız tespit edilir. Daha sonra ameliyatın size ne gibi sonuçlar hazırlayacağı hakkında detaylı görüşme yapılır. Tüm şartlar uygunsa estetik ameliyat yapılır.

2023 Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu