Uncategorized

Estetik Tıpta Lazer

Estetik Tıpta Lazer
Estetik Tıpta Lazer

Lazer son zamanlarda estetik tıpta devrim yarattı. Daha spesifik uygulamalarla ve aynı zamanda genişleyen tedavi ve estetik kullanım seçenekleriyle yeni lazer türleri sürekli olarak ortaya çıkmaktadır.

Estetik Tıpta Lazer Hangi Durumlarda Kullanılır

Kesin epilasyon
Varisli damarlar
Vasküler örümcekler
Yara izi
Gevşeklik
Kırışıklıklar
Doku remodeling
Dövme silme

Temel olarak lazer, fototermal bir etki, yani tedavi edilecek alanı ısıtmak suretiyle etki eder. Penetrasyon kapasitelerine ve yönlendirildiği hedefe bağlı olarak farklı uygulamalara sahip farklı tiplerde lazerler vardır.

Melanin Lazer: Kalıcı epilasyon için, lazer tarafından üretilen ısı, kıl folikülündeki melanini arar ve yakar, böylece kıl veya saçın yeniden üretilememesi için onu yok eder. Bu amaçla, belirli bir dalga boyunda bir lazer kullanılmalıdır.

Hemoglobin H: Varisli damarların veya örümcek damarlarının tedavisinde hemoglobine etki eden ve kan damarı içine nüfuz eden bir lazer gereklidir.

Su: Hedef olarak suya sahip lazerler dokuları buharlaştırma fonksiyonuna sahiptir, bu nedenle doku tadilatında kullanılırlar.

Kızılötesi: Halen, cilt gençleştirme tedavileri için ve bazı yağ dokusu moleküllerini arayan ve yağların giderilmesinde kullanılan diğerleri için kızılötesi lazerler mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu