Saç Ekimi

Esteworld Saç Ekimi

İçindekiler

Esteworld Saç Ekim’i

Estewold Saç ekimi konusunda gelişen teknolojinden dolayı onlarca saç ekim yöntemi de geliştirildi. Bu gelişime ayak uyduran saç ekim merkezleri arasında İstanbul’un güzide estetik ve saç ekim merkezi olan Esteworld 3 farklı şubesi ile hem estetik hem de saç ekim alanında gerek yurtiçinden gerekse de yurtdışından gelen ziyaretçilerine kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. Bizler www.onlineestetik.com ailesi olarak bu makalemizde sizler için Esteworld Saç Ekim’i hakkında bilgiler verip her saç ekim yöntemi içinde ayrı ayrı makaleleri sayfamızda sunduk.


Esteworld Saç Ekim’i
Esteworld Saç Ekim’i

Esteworld Saç Ekim’i Nedir?

Günümüzün ortak problemi maalesef ki saç dökülmeleri özellikle erkekler olmak üzere bayanlarda da bir sorun oluşturmaya başladı. Günlük 100 saç dökülmesinin normal olduğunu söyleyen bilim adamları bunun üstünde yaşanan döküntülerin kişide kellik sorunu oluşturduğunu ifade ediyorlar. Günümüzde saç dökülmesini durduran ilaçlar şampuanlar gibi kozmetik ve kimyasal ürünler her ne kadar üretilse de maalesef ki tam anlamıyla saç dökülmesini engelleyememektedir. Saç ekim ve bakım merkezlerinde de saç lazeri ve PRP gibi tedavilerle bakım yapılsa da maalesef ki bu tedavilerde saç dökülmesini yavaşlatsa da durduramıyor.

Saç Ekim’i durdurulamayan bu dökülmeler için tekrar saç çıkarımı için uygulanan etkili bir yöntemdir. Makalemizin de başında belirttiğimiz gibi Saç Ekiminin onlarca yöntemi vardır. Esteworld Saç Ekim’i uzmanları da gelişen her ekim yöntemi için hem kendilerini geliştirmek amacıyla hem ekim cihazları için eğitim ve fuarlara katılıp siz değerli ziyaretçilerin tedavilerini sağlıklı ve başarılı şekilde gerçekleştirmektedirler.


Esteworld Saç Ekim’i
Esteworld Saç Ekim’i

Esteworld Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Esteworld Saç Ekim’i her yöntem için farklı teknikler uygulanarak yapılır. Esteworld Saç Ekim Merkezinin uyguladığı her teknik ve yöntemi ayrı ayrı makalelerimiz de yayınlayıp sizlere sunduk. Fakat genel anlamda saç ekiminde hastanın donör bölgesinden alınan saç köklerinin çılan kanallara ekilmesi şeklinde yapılan mikrocerrahi bir uygulamadır. Donör bölgesi genel olarak ense bölgesidir. Çünkü kök yapısı olarak dökülmeye karşı en dayanıklı saç kökleri ense kısmında yer aldığı için donör bölgesi ense olarak belirlenir. Esteworld Saç Ekim Merkezinde yapılan Saç Ekim’i lokal anestezi yöntemi ile anestezi uzmanı eşliğinde steril ve hastane ortamında yapılır.

Genel olarak Esteworld Saç Ekiminde uygulanan saç ekimi 3 aşamada gerçekleştirilir.İlk  aşamada hastanın donör bölgesinden FUE cihazı ile alınan saç köklerinin ikinci aşamada hastaya ekilecek kökler için açılan kanallara üçüncü aşamada saçın çıkış yönüne göre ekilmesi işlemi ile operasyon tamamlanır.


Esteworld Saç Ekim’i Teknikleri


  • FUE Yöntemi İle Saç Ekimi:

FUE Yöntemi İle Saç Ekimi en çok tercih edilen ve Esteworld saç ekim uzmanları başta olmak üzere dünyada bir çok saç ekim uzmanının tavsiye ettiği saç ekim yöntemidir. FUE Yöntemi İle Saç Ekimi diğer saç ekim yöntemlerinin tümünün temelini oluşturur.


  •   DHI Saç Ekimi (Tıraşsız Saç Ekimi):

DHI Saç Ekimi (Tıraşsız Saç Ekimi) Esteworld saç ekim uzmanları tarafından uygulana bir başka saç ekim teniğidir. Bu yönteme doğrudan saç ekimi yöntemi de denmektedir. DHI Saç Ekimi (Tıraşsız Saç Ekimi) tekniğinde CHOİ adında bir medikal cihaz ile aynı anda hem kanallar açılır hem de saç ekimi gerçekleştirilir. Bu tekniğin avantajı ise kanal açma ve ekim işlemi aynı anda yapıldığı için saç köklerinin daha az süre hava ile temas edeceğinden dolayı greftler yani saç kökleri daha sağlıklı olmaktadır.


  •   Robotik Saç Ekimi

Robotik Saç Ekimi tekniğinde saç kökleri donörden alınırken alınan greftler saç ekim robotu tarafından toplanır. Sonrasında saç ekim robotu tarafından açılan kanallara manuel olarak greftler ekilir.


  •   Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekiminin en önemli yanı kanal açma işlemi metal başlıklar yerine safir adı verilen safir uçlu kalemler ile kanal açma işleminin yapılmasıdır. Esteworld Saç Ekim Merkezinde saç ekim uzmanları tarafından uygulanan bu tekniğin en büyük avantajı ise açılan kanalların safir uçlu kalemle açılmasından dolayı kanal açma alanında doku deformasyonu en aza indirgenir, kabuklanma ya kanama oranı çok düşük ve bu teknikle yapılan saç ekimlerinde iyileşme süreci çık hızlıdır.


Yukarıda saydığımız bazı saç ekim tekniklerinin hangisinin uygulanacağı hastanın ön muayene için Esteworld Saç Ekim Merkezine gittiklerinde hastanın saç ve doku yapısı incelenip başarılı ve tecrübeli saç ekim uzmanları tarafından hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir.


Esteworld Saç Ekim Operasyon Sırası

Makalemizin de başında belirttiğimiz gibi Esteworld Saç Ekim Merkezinde yapılan saç ekimleri lokal anestezi veya sedasyon ile yapılır. Saç ekimleri sırasında hastaya kesinlikle narkoz verilmez.

Yaklaşık 6 – 8 saat süren saç ekim operasyonu süresi uygulanan tekniğe göre operasyon süresi değişebilmektedir. Saç ekimi lokal anestezi uygulanarak yapıldığı için operasyon sırasında acı ve ağrı hissi hissedilmeyecek derecede azdır. Sedasyon yönteminde ise çabuk heyecanlanan ve endişeye çabuk kapılan hastalar için uygulanan bu yöntem ile uyurmuş hissince operasyon yapılır.


Esteworld Saç Ekim Sonrası

Saç Ekimi sonrasında hasta

1. gün saç ekim işlemi PRP tedavisi tamamlanır.

2. gün ise kontrol günü olup Esteworld Saç Ekim Merkezinde hasta yeniden misafir edilerek hastada deformasyon, kanama ve enfeksiyon olup olmadığı kontrol edilir.

3. gün operasyon sonrası ilk saç yıkama için hasta tekrar Esteworld Saç Ekim Merkezinde misafir edilir. Saç ekiminin yapıldığı alana sürülen özel bir losyon ile büyük bir titizlikle ilk saç yıkama gerçekleştirilir.

Daha sonraki süreçte saç yıkama işlemine 8 gün boyunca devam edilir. Yalnız bu durum sizi endişelendirmesin. Çünkü bundan sonraki saç yıkamalar hastanede değil evinizde sizde yapabileceksiniz. 8. Yıkama tamamlandığında artık kabuklarında dökülme işlemi tamamlanacaktır.

10. gün sonunda kızarıklıklar çok büyük oranda azalmış ekilen saç kökleri kendini göstermeye başlamış olacaktır.

Saç ekim sonrası tam anlamda sonuç alımı ise 6 ay ile 18 ay arası sürebilmektedir.


Esteworld Saç Ekim Fiyatları

Esteworld Saç Ekim Fiyatları hastaneye gidip ön muayene sonrası hastaya uygulanan saç ekim yöntemine, hastaya kaç greft saç ekileceğine ve hastanın saç yapısına göre fiyatlar değişkenlik göstereceği için buradan fiyat vermek olanaksızdır. Sizler de Esteworld Saç Ekimi düşünüp fiyat almak istiyorsanız aşağıda verdiğimiz iletişim bilgilerinden herhangi bir Esteworld şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.


Esteworld Estetik, Plastik ve Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri


Esteworld Bahçelievler

Adres: Naci Kasım Cad. No:7 Bahçelievler / İstanbul

Tel: +90 (212) 555 80 90


Esteworld Altunizade Cerrahi Kompleksi

Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul

Tel: +90 (216) 474 54 54


Esteworld Altunizade Kliniği

Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:33/1 Üsküdar / İstanbul

Tel: +-0 (216) 474 44 49


Siz değerli ziyaretçilerimiz için bu makalemizde Esteworld Estetik, Plastik Cerrahi ve Saç Ekim Merkezinde yapılan saç ekim hizmetlerinden bahsettik. Saç ekim teknikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için www.onlineestetik.com adresimizin arama motorundan tüm saç ekim tekniklerine ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu