saç ekimi

Fue Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Fue Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

 

Soru: Fue Tekniği Nedir?

Cevap: FUE tekniği ile kesi ye ve doku alımına gerek kalmadan donör alanından alınan saç köklerinin daha konforlu ve sağlıklı bir biçimde saç ekiminin yapılacağı alana transferidir.  FUE tekniği ile tek seansta çok daha fazla saç kökü alımı ve transferi mümkündür.

 

Soru: Fue Saç Ekimi öncesinde hastanın dikkat etmesi gereken durumlar nelerdir?

Cevap: Fue Saç Ekimi öncesinde hastanın öncelikle mutlaka ekimi yapacak doktoru ve hastaneyi çok iyi araştırıp analiz etmesi gerekmektedir. Tecrübeli doktor ve hastanede yapılan ekimler çok daha sağlıklı olmaktadır. Zira saç ekimi sonucu kâbus olabilir sizin için. Hastanın saç ekimi öncesi uzmanı tarafından detaylı bir şekilde saç analizi yapılmalıdır. Donör bölgesinden alınan saç miktarı ve ekim yapılacak olan bölgeye transfer sayısı belirlenmeli. Hasta ekimden yaklaşık 10 gün öncesine kadar kan sulandırıcı ilaçları ve sigara kullanımına ara vermelidir.

 

Soru: Fue Saç Ekimi ne kadar sürmektedir?

Cevap: Fue Saç Ekiminin net bir süresi yoktur. Zira kişinin saç analizi, uygulanacak olan teknik ve uygulanacak olan seans sayısına göre Fue Saç Ekiminin de süresi değişkenlik göstermektedir. Normal şartlarda bir seans süresi ortalama 4-5 saat arası sürebilmektedir.

 

Soru: Fue Saç Ekiminden sonra hastanın eski saçlarında saç kaybı yaşanır mı?

Cevap: Fue Saç Ekiminden sonra eski saçların dökülüp yok olması mümkün değildir. Fue Saç Ekimi hastanın var olan saçına kesinlikle hiçbir olumsuz etki yaratmaz. Ama dökülme zamanı gelmiş olan zayıf köklerin dökülmesi yaşanabilmektedir. Bununda Fue Saç Ekimi ile bir ilgisi olmamaktadır. Çünkü saç kökü iyice zayıflamış saçların dökülmesi durdurulamaz.

 

Soru: Fue Saç Ekimi sırasında ağrı ve acı hissedilir mi?

Cevap: Fue Saç Ekimi işlemi lokal anestezi ile yapıldığından dolayı ekim sırasında ağrı ve acı çekmeniz mümkün değildir. Kesi işlemi uygulanmayan Fue Saç Ekiminde hem saç köklerinin alındığı donör bölgesinde hem de transferin yapılacağı ekim alında gelişen teknoloji ve kullanılan yöntemler sayesinde ağrı ve acı hissini yaşatmaz size.

 

Soru: Fue Saç Ekimine uygun yaş aralığı nedir?

Cevap: normal saç ekimleri her yaşta uygulanabilmektedir. Fakat uzmanların tavsiyesi hastanın saç dökülmesi yavaşladığı dönemlerde yapılmasıdır. Dökülmenin yavaşladığı dönemlerde yapılan Fue Saç Ekimi hem daha hızlı hem de daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Saç dökülmesinin hızlı olduğu durumlarda da Fue Saç Ekimi yapılabilmektedir. Fakat bu dönemde yapılan ekimlerde seans süreleri ve seans sayıları artmaktadır.

Fue Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler
Fue Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Soru: Fue Saç Ekiminde ekilen saçlar nasıl çıkmaktadır?

Cevap: Fue Saç Ekimi ile yapılan ekimlerde yeni transfer edilen saçlar ilk aşamada dökülmeye başlaralar. Bu durum sizi korkutmasın. Çünkü bu saç dökülmesi sadece saç kırılması şeklindedir. Yeni ekilen saç kökleri kendini yenilemeye başlar ve yaklaşık 6-8 ay arası bir süre sonunda saçlarınız gerçek ve doğal görünümüne kavuşmaktadır.

 

Soru: Fue Saç Ekimi sonrasında jöle ve sprey gibi kozmetik ürünleri kullanılabilir mi?

Cevap: Fue Saç Ekimi sonrasında hastanın en fazla dikkat edeceği husus kozmetik ürünleri olan jöle veya sprey tarzı ürünlerin kullanımıdır. Hasta özellikle iyileşme döneminde bu tür kozmetik ürünlerin kullanımından uzak durmalıdır. İyileşme döneminden sonra hasta rahatlıkla jöle ve sprey gibi bakım ürünleri kullanabilir.

 

Soru: Fue Saç Ekim riskleri var mıdır?

Cevap: Fue Saç Ekim riskleri oldukça düşük bir ihtimaldir. Riskleri en aza indirgemek için hastanenizi ve doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Zira yanlış uygulanan Fue Saç Ekimi tekniği, ve yanlış açılarla yapılan transferler nedeniyle kişide saç hücre kaybı yaşanabilmektedir.

 

Soru: Fue Saç Ekim sonrası sosyal hayata dönüş ne zaman gerçekleşir?

Cevap: Fue Saç Ekim sonrası hasta sosyal hayata dönüşü kısa sürmektedir. Zira Fue Saç Ekim tekniğinde hastaya kesi uygulanmaz. Bundan dolayıdır ki hasta hemen taburcu edilir. Hasta çok ağır işleri yapmamak kaydıyla 1 gün istirahatten sonra gündelik işlerini yapabilir.

 

Soru: Fue Saç Ekiminde saç transferi hangi bölgelerden yapılır?

Cevap: Saç ekiminde genetik olarak dökülme yaşanmayan iki kulak arası bölge yani ensenin üst kısımlarında olan bölgeden alınan saç köklerinin saçsız veya saçların seyrekleştiği alanlara transferi yapılmaktadır.

 

Soru: Fue Saç Ekiminden kaç gün sonra bandana ve şapka kullanılır?

Cevap: Fue Saç Ekiminden hemen sonra bandana veya şapka tarzı aksesuarların kullanılması önerilmez. Aksesuarları kullanmak için hastanın yaklaşık 1 hafta beklemesi gerekmektedir.

 

Soru: Fue Saç Ekimi kadınlar içinde uygun mudur?

Cevap: Fue Saç Ekimi erkeklere uygulandığı gibi kadınlara da uygulanabilir. Bunda hiçbir sıkıntı yoktur. Fakat kadınların genetik olarak kel kalma riskleri olmadığından genellikle erkeklerin tercihi olan bir yöntemdir. Seyrekleşme sorunu yaşayan kadınlarda Fue Saç Ekimini tercih edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu