saç ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekim’i günümüzde en fazla kullanılan saç ekim türüdür. Kelliğin kalıcı çözümü için kullanılan Fue Saç Ekim’i yöntemi ile daha güvenilir sonuçlar alınabilmektedir. Hemen hemen tüm estetik cerrahları tarafından kullanılan Fue Saç Ekim’i yönteminin başarılı olması büyük oranda tercih ettiğiniz cerraha bağlıdır.

Fue Saç Ekim’i Nasıl Yapılmaktadır.

 

Fue Saç Ekim’i özel teknikler kullanılarak yapılan bir saç ekme modelidir. Donör sahadan yani saçlı bölgeden özenle alınan saç kökleri saçların seyrek olan alanlara transferi ile yapılan bir modeldir. Gelişen teknolojiye de bağlı olarak daha sağlıklı ve daha konforlu olan Fue Saç Ekim’i tekniği FUT modelinden daha fazla tercih edilmektedir.

Fue Saç Ekim’i modelinde operasyon sırasında saç köklerinin alınacağı alan belirlenir. Daha sonra bu alandan mikro cihazlar ile silindirik motor yardımıyla saç kökleri toplanmaya başlanır. Lokal anestezi yönteminin uygulandığı Fue Saç Ekim’inde Greft adı verilen saç köklerinde ikili veya üçlü gruplar oluşturulur. İlk seansta genel olarak 2000-2500 arasında greft ile transfer yapılmaktadır. Bu greft yeterli olmadığı taktirde ikinci seans uygulanmaktadır. Saç köklerinin alındığı alanda ilk zamanlar beyaz kabarcıklar oluşabilmektedir. Fakat bu durum canınızı sıkmasın çünkü bu kabarcıklar çok kısa süre içinde kaybolacaktır. Bundan dolayıdır ki Fue Saç Ekim’i iz bırakmayan bir yöntem olarak bilinmektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte eskiye nazaran daha kolay ve daha başarılı sonuçlar alınan Fue Saç Ekim’inde tedavi süreci kısalırken hem de maliyet azalmaktadır.

 

Fue Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir.

Fue Saç Ekiminin diğer saç ekim yöntemlerine nazaran birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan bahsedecek olursak

  • Donör denilen alandan yani saç kökünün çıkarılacağı alandan saç dokusuna dokunmadan ve zarar vermeden sadece saç kökleri alınıp seyrek alana transfer gerçekleştirilir.
  • Fue Saç Ekim’inde enseden alınan saç kökleri sadece kafaya uygulanmamaktadır. Bu transfer sakal ve bıyık gibi bölgelerde başarılı şekilde uygulanabilmektedir.
  • Fue Saç Ekimininde kişide doku kaybı his kaybı gibi olumsuz durumların yaşanma ihtimali çok zayıf bir ihtimaldir.
  • Fue Saç Ekimininde kesi olmadığı için iz kalma ihtimali de yoktur. Donör bölgesinden alınan saç köklerinin alındığı alanda çok küçük kabarcıklar oluşsa da bu kabarcıklar birkaç gün içinde kendiliğinden yok olacaktır.
  • Fue Saç Ekim’inde iyileşme süreci diğer yöntemlere oranlar daha kısa ve maliyet olarak daha düşük maliyetle gerçekleştirilir.
Fue Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler
Fue Saç Ekimi 

Fue Saç Ekiminin Teknikleri Nelerdir?

 

Fue Saç Ekimininde 3 farklı teknik uygulanmaktadır. Bu tekniklerin hangisinin uygulanacağına hekim kişide yaptırdığı ön tenkitler neticesinde karar vermektedir. Hastada saç dökülme şekline ve yaşanan problemlere bağlı olarak uygulanacak olan yöntem belirlenir.

 

Fue Saç Ekimininde

  • Kalem Tekniği (Choi Saç Ekim tekniği)
  • İğne yöntemli saç ekimi
  • La Teral tekniği (Slit saç ekim tekniği)

Gibi teknikler uygulanmaktadır.

 

Fue Saç Ekimininin doğru açılar ile ve doğru yöntemler ile yapılması şartıyla kişinin saçlarında doğal bir görünüm meydana gelir. Saç ekiminin yapılacağı bölgeye uygulanan greft sayısı da saç ekiminin başarılı olmasını sağlayan başka bir etmendir.

Operasyon öncesinde hasta kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması gerekmektedir. Operasyondan yaklaşık 10 gün öncesinde bu tür ilaçların kullanılmasına son vermelidir. Hem donör bölgesinin hem de transfer yapılacak alanın temiz ve hijyenik olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Kan sulandırıcı ilaçların yanında ciltte kalıntı bırakan kozmetik ürünlerinden de operasyondan önce kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Operasyona gidip gelirken ve iyileşme döneminde rahat üst giysiler kullanılmalı. Boğazlı kazak veya cilde temas edip operasyon bölgesine zarar verecek giysilerden uzak durulmalıdır. Operasyon sonrası hastanın operasyon bölgesini koruması operasyonun başarılı sonuçlar alınmasını etkilemektedir. Operasyondan sonra belli bir süre saç bölgesini yıkamak boyamak ve yağmur güneş gibi olaylardan korumak gerekiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu