Burun EstetiğiEstetik Ameliyatları

Gazi Üniversitesi Hastanesi Burun Estetiği

Gazi Üniversitesi Hastanesi burun estetiği ameliyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için derlediğimiz makalemizde sizlerleyiz. Son dönemlerin en popüler estetik ameliyatlarından olan burunun estetiği, bir diğer adıyla Rinoplasti, artık birçok hastanede yapılırken ameliyat olmak isteyenlerde hangi hastanelerde bu ameliyatın yapıldığını merak ediyor. Bunun yanında en çok merak edilen konulardan biri de üniversite hastanelerinde burun estetiği fiyatları olmuştur. Bu yazımızda sizlere Gazi Üniversitesi burun estetiği üzerinde bilgiler sunaya çalışacağız.

İçindekiler

Burun Estetiği Nedir Neden Yapılır?

Burun estetiği, doğuştan burunda yaşanan şekil bozuklularının düzletilmesi veya nefes darlığı, yaralanmalar gibi yaşanan şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Son dönemlerde birçok sağlık kuruluşunda bu ameliyatlar yapılmaktadır. Gerek devlet hastanelerinde gerekse de özel hastanelerde burun estetiği ile beraber birçok farklı noktada estetik ameliyat yapılmaktadır.

Burun Estetiği Kaç Yaşından İtibaren Yapılır?

Burun estetiği yapılabilmesi için belli bir yaş şartı söz konusudur. Kişinin gelişimini ve büyümesini devam ettirdiği yaşa kadar burun estetiği yapılmamaktadır. Bu da erkeklerde 18, kadınlarda ise 17 olarak belirlenmiştir. Erkeklerin vücut gelişimi 18 yaşında dururken kadınlarda gelişim daha erken durmaktadır. Bu yüzden burun estetiği ameliyatı için ideal minimun yaş 18’dir. Bu yaştan önce ameliyat yapılması tavsiye edilmiyor.

Gazi Üniversitesi Hastanesinde Burun Estetiği Yapılıyor Mu?

Birçok devlet hastanesi ve tıp fakültesinde olduğu gibi Gazi Üniversitesi Hastanesinde de burun estetiği ameliyatı yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı Kulak Burun Boğaz (KBB) doktorları veya Plastik Cerrahı tarafından yapılmaktadır. Gazi Üniversitesi Hastanesi burun estetiği ameliyatı da Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik cerrahları tarafından yapılmaktadır.

Gazi Üniversitesi Hastanesinde Hangi Estetik Ameliyatlar Yapılmaktadır?

Üniversitenin Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik cerrahi anabilim dalında estetik cerrahi alanında birçok estetik ameliyatı yapılması söz konusu olmuştur. Alnında deneyimli ve eğitimli kişilerin yapmış olduğu bu ameliyatlar çeşitlilik göstermektedir. Gazi Üniversitesi Hastanesinde yapılan başlıca estetik ameliyatları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Yüz Estetiği,
 • Burun Estetiği (Rinoplasti),
 • Yüz Germe,
 • Göz Kapağı ve Kaş Kaldırma,
 • Boyun Germe,
 • Meme Estetiği (Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme, Jinekomasti),
 • Gövde Estetiği,
 • Karın Germe (Abdominoplasti),
 • Uyluk Germe,
 • Liposuction.
 • Cerrahi Olmayan Kozmetik Uygulamalar (Botox, Dolgu, Kimyasal Peeling).

Gazi Üniversitesi Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatı Yapan Doktorlar?

Gazi Üniversitesi hastanesi burun estetiği ameliyatında hangi doktorların yer aldığı merak edilen konulardan biri olmuştur. Gazi Üniversitesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi alanındaki doktorlar şu şekildedir;

 • Prof. Dr. Mehmet Sühan Ayhan
 • Prof. Dr. Ayşe Gülşen
 • Prof. Dr. Kemal Fındıkçıoğlu
 • Prof. Dr. Osman Latifoğlu
 • Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Işık Erdal
 • Dr. Öğr. Üyesi Serhat Şibar

Gazi Üniversitesi Hastanesi Burun Estetiği Ücretli Mi?

Rinoplasti, estetik ameliyat olduğu için gerek devlet hastanelerinde gerek se de üniversite hastanelerinde belli bir ücret ödenmek şartıyla yapılıyor. Ücretin belirlenmesinde yapılacak ameliyatın şekli etkili olacaktır. Gazi Üniversitesi Hastanesi burun estetiği fiyatlarının belirlenmesinde burunda hangi işlemin yapılacağı belirleyici olacaktır. Bu yüzden hekiminizle görüşüp hangi operasyonu geçireceğinizi tespit etmeniz gerekmektedir. Bu operasyon neticesinde sizden ne kadar ücret isteneceği sizlere bildirilecektir. Gerek devlet hastanelerinde gerek üniversite hastanelerinde gerekse de özel hastanelerde burun ameliyatı ücreti alınmaktadır. Ancak özel hastanelerde bu ücretler çok daha yüksektir.

Gazi Üniversitesi Hastanesi Burun Estetiği Randevusu Nasıl Alınır?

Bunun için birkaç farklı alternatif bulunuyor. Bunlardan biri online olarak randevu almak. Online olarak üniversitesinin resmi randevu sayfası üzerinden Gazi Üniversitesi Hastanesi burun estetiği için randevu alabilirsiniz. Online randevu sayfasına gitmek için aşağıda yer alacak bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bunun yanında telefonla randevu almakta mümkün. Poliklinik randevuları, her ayın son iki iş gününde açılmak üzere aylık verilmektedir. Çağrı merkezinden 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla randevu verilmektedir. Randevu telefonu olan 0312 911 48 48 numaralı hattı arayarak randevu alabilirsiniz.

Bir diğer randevu çeşidi de öğretim üyeleri muayenesi için alınan randevulardır. Öğretim üyeleri muayenesi için; C Blok 14. kat Öğretim Üyeleri sekreterliğine bizzat başvurabilir veya (312) 202 64 18 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

ONLİNE OLARAK RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Burun estetiği hakkında daha geniş bilgilere sahip olmak istiyorsanız tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu