Estetik Terimleri

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı problemleri maalesef sadece yaşı ilerlemiş kişilerin sorunu olmaktan çıkmış genç yaştaki insanlarda da sıklıkla rastlanan bir durum haline gelmiştir. Göz altı sorunu yaşayan kişilerin yüzlerinde yorgunluk ve yaşlanma görüntüsü ortaya çıkması sebebiyle birçok kişiyi psikolojik olarak çökertmektedir.  Göz Altı Işık Dolgusu tedavisi ile gözaltında belirlenen çukurluklar yanak hizasına getirilir. Böylece göz altı çevresinde çukurluklar kapatılır ve yanaklara yakın yükseltilir. Göz altında oluşan sorun sadece çukur alanlar değil aynı zamanda gözün alt kısımlarında morarma ve karama olma durumu da çok sık görülen sorunlar arasındadır. Bu durumda ise morarma ve kararmaları yok etmek için hazırlanan adeta bir iksir özelliği taşıyan Göz Altı Işık Dolgusu Enjeksiyonu, cildin alt katmalarına kadar inip cilt dokusunun derin alanlarında bulunan hidrasyon seviyesini yükselterek cildin adeta çürüyen kararan ve moraran alanlarını esneterek pürüzsüz açık ve canlı bir yapıya kavuşturur. Göz Altı Işık Dolgusu Enfeksiyon iksiri sayesinde artık yorgun yaşlı ve bitkin bir görünümden uzak canlı yaşama sevinci olan ve dinamik bir yapıya kavuşabilirsiniz. Şimdi makalemizde hem Göz Altı Işık Dolgusu hem de Göz Altı Işık Dolgusu Enjeksiyonu hakkında detaylı ve faydalı bilgileri anlatacağız.

Göz Altı Işık Dolgusu Özelliği Nelerdir?

Göz Altı Işık Dolgusu içerisindeki maddeler itibarı ile çok özel bir içeriğe sahiptir. Cildi güzelleştirmeyi amaçlayan ve içerisindeki formülünde cildi daha parlak görünmesini ve nemlenmesini sağlamak amacıyla hüyaloronik asit, antioksidan amino asit ve B6 vitamini gibi besleyici ve nemlendirici özel içerikle adeta bir iksir etkisi yaratmaktadır.

Göz altı bölgesine uygulanan ışık dolgusu ile göz altında oluşan çukurlar yükseltilerek bu bölgenin ışığı daha iyi yansıtması ile göz altı bölgeniz daha canlı ve parlak görünecektir. Sadece bununla yetinmeyip içeriğindeki özel içerik ile göz altı bölgeniz daha canlı görünecektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çok ince bir yapıya sahip olan Göz Altı Işık Dolgusu Enjeksiyonu göz altındaki tüm bölgeye eşit ve titiz bir şekilde enjekte edilerek özel karışımın tüm alana yayılması amaçlanır. İşlem sırasında kesinlikle hiçbir ağrı veya sızı oluşması mümkün değildir. Operasyon sonrasında hasta hemen taburcu edilir. Hastanın sosyal yaşantısına hemen dönmesinde ve sosyal yaşantıya engel olacak en küçük bir sorun yaşanmamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Etkileri

Göz Altı Işık Dolgusu uygulamadan sonra ki etkisi 2 aşamalı şekilde gerçekleşir. İlk aşamada göz altındaki çukurcuklar yükseltilir. Enjeksiyon içerisinde bulunan hüyaloronik asit ile subtukanozu destekleyen tabaka güçlendirilir. Bu çukurlar yanak hizasına gelen kadar yükseltilmektedir. Böylece göz altı bölgesi ışığı çok daha iyi şekilde yansıtmaktadır. Göz altı torbalarında büyük oranda giderilme sağlanır.

İkinci aşama ise sonuç aşamasıdır. İlk aşamada kaybolan çukurcuklar, morarmış ve koyulaşmış halkalar yerini canlı bir deriye bırakır. Enjeksiyon içerisinde bulunan polo vitamin, aminoasit ve B6 vitamini sayesinde göz altı derileri uzunca bir süre kendini yenileyip canlı bir doku oluştururlar.

Göz Altı Işık Dolgusu Enjeksiyonu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar?

 

Göz Altı Işık Dolgusu Enjeksiyonu operasyonu sırsında hastada ağrı ve sızı olmadığını makalemizin başında söylemiştik. Fakat enjeksiyonun uygulandığı alanda çok hafifte olsa kızarıklık oluşma ihtimali vardır. Bu durum sizi ne korkutsun ne de sizi endişelendirsin zira bu kızarıklık operasyondan sonra yaklaşık birkaç saat sonra kendiliğinden geçmektedir. Hastanın operasyon sonrasında dikkat edeceği en önemli husus hastanın göz altı bölgesini kesinlikle ne olursa olsun ovalamamasıdır. Bu bölgeye ve yüze kesinlikle hiçbir kozmetik ve kimyasal ürün sürmemelidir. Bu ürünlerden mutlaka uzak durmalıdır ki zira bu kimyasal ve kozmetik ürünler mutlaka bu bölgeye zarar verecektir. Aynı zamanda bu bölgede alerji oluşmasına da sebep verebilmektedir. Operasyondan 1 gün sonra cildiniz kendine gelmektedir. Bu süre dolduktan sonra makyaj yapabilir kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Enjeksiyonu, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu