Göz Kapağı EstetiğiEstetik AmeliyatlarıMersin Şehir Eğitim ve Araştırma HastanesiUncategorized

Göz Kapağı Ameliyatı Mersin Şehir Hastanesi

Göz Kapağı Estetiği - Göz Kapağı Ameliyatı

İçindekiler

Göz Kapağı Ameliyatı Mersin Şehir Hastanesi

Göz Kapağı Ameliyatı Mersin Şehir Hastanesi estetik ve plastik cerrahi kliniğinde modern hastane binası, gelişen son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar ve alanında uzman doktor kadrosu tarafından başarılı şekilde yapılmaktadır. Estetik operasyonu düşünen kişiler özel estetik klinikleri ve özel hastanelerde estetik operasyonları ücretlerinin bir hayli yüksek olmasından dolayı devlet hastanelerinde estetik operasyonları yaptırmayı düşünmektedir. Hal böyle olunca da devlet hastanelerine olan taleplerde bir hayli artmakta.

Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği

Mersin Şehir Hastanesi şehir hastaneleri statüsünde Türkiye’de kurulan ilk şehir hastanesi olma özelliğini taşımaktadır. 3 şubat 2017 tarihinde hizmete giren Mersin Şehir Hastanesi 15 mayıs 2018 tarihinden sonra Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hastalarına hizmet vermekte.

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinde maalesef tüm estetik ve plastik cerrahi operasyonları yapılmamaktadır. Özellikle yoğun talep olmasından dolayı sıkıntı randevu sıkıntısı yaşanabilmekte iken 2021 yılının ikinci yarısından itibaren aşağıda belirttiğimiz tüm estetik ve plastik cerrahi operasyonları başarılı şekilde yapılmaya başlanılması planlanmaktadır.

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinde Yapılan Ameliyatlar

Burun Estetiği (Rinoplasti) Meme Estetiği Meme Büyütme Meme Küçültme Meme Dikleştirme
Jinekomasti

 

Dolgu Operasyonları Liposuction  

Kol Germe

 

Karın Germe

 

Bacak Germe Boyun Germe Örümcek Ağı Estetiği Yüz Gençleştirme Botoks
Mezoterapi PRP Kalça Estetiği Endoskopi Cerrahi Yağ Enjeksiyonları
Göz Kapağı Estetiği Tavşan Dudak Tedavisi Yarık Dudak Damak Tedavisi Kaza İzi Tedavisi Yanık İzi Tedavisi
Organ Kopması Ben Aldırma Akne Deri Kanserleri Yüz Kemiklerinde Kırılmalar
Mikrocerrahi El Cerrahisi      

 Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği Doktorları

Opr. Dr. Burcu ALTINOK PARLAK
Opr. Dr. Hatice Bilkur BULUT
Opr. Dr. Süleyman ALTINKAYA

 Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?
Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Göz Kapağı Ameliyatı ya da diğer bir adıyla Göz Kapağı Estetiği ülkemizde en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında gelmektedir. Estetik operasyonları içerisinde Devlet Hastanelerinde Göz Kapağı Ameliyatı, Şehir Hastanelerinde Göz Kapağı Ameliyatı, Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Göz Kapağı Ameliyatı ve Tıp Fakültelerinde Göz Kapağı Ameliyatı özel hastaneler ve özel estetik kliniklerine oranla çok daha fazla talep edilmektedir. Bu talebin en önemli nedeni şüphesiz ki ekonomik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Zira bazı durumlarda Göz Kapağı Ameliyatı SGK tarafından ya tamamı ya da belli bir kısmı karşılanmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı üst göz kapaklarında yaş ilerlemesine, genetik nedenlere, alkol, sigara, uyuşturucu madde kullanımına ve uyku düzensizliklerine bağlı olarak düşmeler olmakta. Aynı şekilde alt göz kapaklarında da bu nedenlere bağlı olarak şişkinlik ve tabakalama oluşabilir. Üst göz kapaklarında sarkma ve kırışıklığı önleme alt göz kapaklarında işe torbalanmayı azaltmak için Göz Kapağı Ameliyatı ya da diğer bir adıyla Göz Kapağı Estetiği yapılmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Oldukça pratik bir operasyon olan Göz Kapağı Estetiğinin kalıcılığı konusunda oldukça fazla bilgi kirliliği mevcuttur. Göz Kapağı Estetiği maalesef kalıcı olamamakta. Zira operasyon sonrası yaş ilerlemesi gibi durumlarda göz kapaklarında tekrar deformeler oluşabilmekte.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Üst göz kapaklarında yaşanan düşüklüğü gidermek amacıyla hastanın üst göz kapaklarına lokal anestezi uygulanır. Hastanın üst göz kapaklarında oluşan deri fazlalıkları düşen kaslar çıkarılır. Alt göz kapaklarında ise torbalanmaları gidermek ve sarkmayı azaltmak amacıyla lokal anestezi uygulanırken alt kirpiklerinin hemen altına açılan kesi ile bu bölgede yer alan fazla yağ dokusu çıkarılır.

Göz Kapağı Ameliyatı sonrası en çok merak edilen konuların başında operasyon sonrası iz kalır mı? sorusudur. Kesi izleri genellikle göz kapaklarının kıvrımlarına atılır. Bu yüzden kesi izleri göz kapakları arasında gizlenmiş olur.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatlarını net olarak vermemiz olanaksızdır. Zira operasyonu gerçekleştiren doktor, hastane, şehir gibi etmenler Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları etkilemektedir. Fakat şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Devlet Hastanelerinde Göz Kapağı Ameliyatı, Şehir Hastanelerinde Göz Kapağı Ameliyatı, Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde Göz Kapağı Ameliyatı ve Tıp Fakültelerinde Göz Kapağı Ameliyatı özel hastaneler ve özel estetik kliniklerine oranla çok daha % 40 – %50 daha uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Al

Hastanenin www.mhrs.gov.tr web adresinden üyelik kaydı oluşturarak

E- devlet sistemine giriş yaparak, e-hizmetler → Sağlık Bakanlığı → MHRS randevu sekmelerinden doktor ve tarih seçimi yaparak

ALO 182 telefon hattını arayarak

MRHS mobil uygulamalarından randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres: Korukent Mah. 96015 Sok. Mersin Entegre Sağlık Kampüsü 33240 Toroslar / Mersin

Eposta: [email protected]

Tel: (0 324) 225 10 00

Faks: 0 324 225 10 10 / 11

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu