Yüz EstetiğiEstetik Ameliyatları

Göz Kapağı Estetiğinde En Çok Merak Edilenler

Göz Kapağı Estetiğinde En Çok Merak Edilenler

Soru: Göz Kapağı Estetiğinin yaş sınırlaması var mı?

Cevap: Göz Kapağı Estetiği yaptırmanın herhangi bir yaş sınırı yoktur. İsteyen her kişi ihtiyaç duyduğu anda her iki gözünden de Göz Kapağı Estetiği operasyonu geçirebilir.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği herkese uygun mudur?

Cevap: ameliyata ve genel anesteziye engel teşkil edecek durumu olmayan tüm kişilere Göz Kapağı Estetiği uygulanabilir.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği hangi durumlarda yapılır?

Cevap: Yüz bölgesine bakıldığında göze çarpacak ilk yer gözlerimizdir. Daha etkileyici bakışlara sahip olmak isteyenler göz ve göz kapaklarının estetik olarak daha dikkat çekici görünmesini isteme gibi durumlarda göz kapağı estetiği yaptırılabilir.

 

Soru: Göz Kapağının düşmesi ameliyat ile düzeltilebilecek bir durum mudur?

Cevap: Göz kapağının düşmesi birçok nedene bağlanabilir. Herhangi bir nedenle düşen göz kapağının düzeltilmesi estetik müdahale gerektiren ameliyat ile gerçekleştirilebilir.

 

Soru: Göz Kapağının düşmesi ameliyat dışında farklı bir müdahale ile düzeltilebilir mi?

Cevap: Göz kapağı düşmesi ameliyat dışında herhangi bir müdahale ile düzeltilmesi kesinlikle mümkün değildir. Göz kapağı düşmesi hastada görme kaybını engellediği için hastanın estetik bir müdahale ile göz kapağı estetiği yaptırması tavsiye edilmektedir.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği görme kaybına neden olur mu?

Cevap: Unutulmamalıdır ki göz kapağı estetiği göz ameliyatı değildir. Yani bu operasyon göze yapılan bir müdahale değil tamamen göz kapağına yapılan bir estetik operasyonudur. Bundan dolayıdır ki kesinlikle hastada ne görme kaybına ne görme bozukluklarına sebep olmamaktadır.

 

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği operasyonunda kullanılan anestezi yöntemi hangisidir?

Cevap: Göz Kapağı Estetiğinde lokal anestezi tekniği kullanılmaktadır.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği nasıl yapılmaktadır?

Cevap: Göz kapağında oluşan deri fazlalıkları göz bölgesinde deformeye neden olacaktır. Operasyona göz kapağının katlanma bölgesinden alınan kesi ile başlanmaktadır. Deforme olan başka alanlarda görüntü bozukluğu varsa onlarda estetik müdahale ile düzletilebilir (Göz Kapağı Estetiğinin nasıl yapıldığı hakkında Göz Kapağı Estetiği makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.)

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği sonrası göz bölgesinde iz kalır mı?

Cevap: Göz Kapağı Estetiğinin göz kapağının katlanır yerinden atılan kesi ile yapıldığını söylemiştik. Bu katlanma yerinde hafif bir şekilde iz kalabilmektedir. Bu iz canınızı sıkmasın çünkü gözler açık olduğu sürece görünmeyen bu izler zamanla derinin şeklini alıp kapanacaktır.

Göz Kapağı Estetiğinde En Çok Merak Edilenler

Soru: Göz Kapağı Estetiğinde dikişler ne zaman alınmaktadır?

Cevap: göz kapağı dokunması iyileşmeye başladıktan sonra (bu sürede ortalama 5-7 gün arası sürmektedir) hastada başka bir problem olmaması durumunda dikişler alınmaktadır.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği sonrası ne zaman sosyal yaşama devam edilir?

Cevap: Operasyondan 1 hafta sonra hasta sosyal yaşama devam edebilir. Yalnız hasta çoğu estetik operasyonda olduğu gibi Göz Kapağı Estetiği operasyonundan sonrada gözünü her türlü darbe ve güneş ışığından koruması gerekmektedir.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiğin hasta ne zaman taburcu edilir?

Cevap: Hastanın operasyon sonrası başka bir rahatsızlığı yok ise operasyondan hemen sonra taburcu edilir.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiğinde risk var mıdır?

Cevap: Her operasyonda olduğu gibi Göz Kapağı Estetiğinde de elbette risk vardır. Fakat hem doktorunuzun tecrübesi hem de operasyon sonrası hastanın da dikkati bu riskleri minimize etmektedir.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği kalıcı mıdır?

Cevap: Sonuçlar her ne kadar başarılı ve sabit olsa da yaş ilerlemesi ile gözlerde deforme olma olasılığı da vardır. Bu durumlarda hasta dilerse daha sonraları tekrar Göz Kapağı Estetiği operasyonu gerçekleştirebilir.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiği normal şartlarda ne kadar sürmektedir?

Cevap: Normal şartlarda gerçekleştirilen göz kapağı operasyonu 1 saat sürmektedir.

 

Soru: Göz Kapağı Estetiğinden sonra gözlerde morluk veya şişlikler oluşur mu?

Cevap: Operasyon sonrası hastanın gözlerinde yaklaşık 1 hafta boyunca morluklar ve şişlikler oluşabilir. Bu durum kendiliğinden geçer ve düzelir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu