Diş TedavileriEstetik Ameliyatları

Gülüş Tasarımı

İçindekiler

Gülüş tasarımı nedir?

Dişlerimizin hayatımızın birçok noktasında bizlere yardımcı olmaktadır. Hem yemek yediğimizde kullandığımız hem de gülerken ön plana çıkan dişlerimizin düzenli ve güzel olması önemli bir konudur. Bu durum gülüş tasarımı (pembe estetik) olarak adlandırılmaktadır. Örneğin bayanlarda ön iki diş daha uzundur, erkeklerde dişleri homojen dağılmaktadır. Bu sebepler gibi sebeplerden dolayı birçok gülüş tasarımı yöntemi kullanılmaktadır. Gülüş tasarımında dudaklar, diş etleri ve dişler tek tek değerlendirilip bunların birbirleriyle uyumu ele alınır.

Gülüş tasarımında önemli olan nedir?

Gülüş tasarımında önemli olan birkaç faktör vardır. Diş etlerinin seviyesi, diş etlerinin rengi, diş boyutu, dişlerin rengi, dudak durumu, dişlerin düzeni ve bu faktörlerin birbirleriyle uyumu.

Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımında amaç nedir?

Gülüş tasarımında asıl amaç daha güzel, daha içten gülebilmeniz ve daha estetik bir görünüme kavuşmanızdır.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Gülüş tasarımında dijital ortamdan önemli ölçüde yararlanılır. Ağız kısımda filmler çekilir, dijital ortamda belli programlarla en uygun halinin nasıl olacağına karar verilir ve tedavi planı hazırlanır.

Gülüş tasarımında hangi tedaviler uygulanır?

Gülüş tedavilerinde her hastanın tedavileri farklılıklar gösterebilmektedir; ancak belli başlı tedavi yöntemleri şöyledir: Çürük dişler ve dişeti hastalıkları tedavi edilir, eksik dişler varsa implant yöntemiyle boş olan yerlere porselen veya zirkonyum dişler takılır, diş eti estetiğine ihtiyaç duyuluyorsa diş eti estetiği yapılır, diş beyazlatma işlemleri yapılır ve ihtiyaç duyulan vakalarda diş teli gibi ortodontik tedaviler uygulanır.

Gülüş tasarımının tedavisi ne kadar sürmektedir?

Gülüş tedavisinin süresi hastanın durumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Çok bir sıkıntı yoksa tek seansta da bitirilebilen gülüş tasarımları, özellikle ortodontik tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulduğu zamanlar tedavi süresi 18 aydan 24 aya kadar sürebilmektedir.

Gülüş tasarımı tedavisinin faydaları nelerdir?

Gülüş tedavisinin birçok faydası bulunmaktadır. İlk faydası görüntüden daha çok ağız sağlığının daha iyi olmasıdır. Daha sonra doğal görünümlü bir yüz yapısına sahip olabilirsiniz. Diş ve diş etleri daha sağlıklı ve daha güzel bir görünüme sahip olur, gülüşlerinizde kendinize olan öz güveniniz artar. Psikolojik olarak daha rahat hareket edersiniz ve daha beyaz dişlere sahip olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu