Yüz EstetiğiEstetik Terimleri

Hyaluronik Asit Uygulamaları

 

Hyaluronik Asit
Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit, vücuttaki işlevi farklı lifler arasındaki boşlukları doldurmak ve yaş ilerledikçe oluşan kırışıklıkların görünümünü ortadan kaldırmak olan bir maddedir. Bu nedenle, hem kozmetik hem de estetik tıp, kollajenin doğal halefi olarak hyaluronik asidi benimsemiştir, çünkü etkileri daha dayanıklı ve daha az alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır.

Estetik tıpta, sentetik hyaluronik asit, kırışıkların doldurulduğu sızıntılarda kullanılır, bu da pürüzsüz bir görünümün uygulandığı cildin bölgelerine geri döner. Bu ürün biyobozunurdur ve ilkinde, ikinci ile 6-9 ayda, üç aylık tedavi sonuçlarının süresini değiştiren bir akışkan ve bir tane daha yoğun olan iki sunum vardır. Kaş çatma çizgileri, ağız köşeleri, dudak çevresi, karga ayakları ve alnın ortadan kaldırılmasında kullanılır.

Hyaluronik Asit Nasıl Uygulanır

Hyaluronik asit cilde çok ince bir şırınga kullanılarak enjekte edilir. Genel olarak, lokal anestezi gerekli değildir, ancak uygulandığı alanlara bağlı olarak bazen de kullanılabilir. İnfiltrasyon genellikle kırışıklığın karık kısmı üzerinde yapılır. Etkiler hemen ortaya çıkar ve süreç herhangi bir yara izi bırakmaz, ancak tedavi bir kez yapıldığında cildin kızarması olabilir ve hatta bir veya iki gün sonra kaybolan bazı ödemler görülebilir. Bununla birlikte, bir önlem olarak, önümüzdeki on gün içinde aşırı sıcaklıklardan kaçınılmalıdır.

Hyaluronik asitin sızmasına karşı kontrendikasyonları azdır: diyabet, cilt ve otoimmün hastalıklar.

Bir hyaluronik asit tedavisi görmeden önce, bunu yapan doktorun bunun için nitelikli olduğundan emin olmak çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu