Ameliyatsız EstetikEstetik Ameliyatları

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon
İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir?

Vücudun herhangi bir yerinde oluşan tüy köklerini tüyden daha ince olan iğneler ile elektrik akımı verilerek yapılan tüy köklerinin yakılması işlemine İğneli Epilasyon denir. Kıl köklerine verilen elektik akımı oldukça düşük seviyede olup kul köklerini zayıflatıp çekilmesi ile işlem tamamlanır. Elektik akımı verildikten sonra kıl kökünün yanıp yanmadığı kontrol edilmektedir. Eğer ki kıl köklerinin yanmaması gibi bir durum söz konusu olur ise son bir kez daha çok düşük oranda elektrik akımı verilip kıl köklerinin yanması sağlanır.

İğneli Epilasyon Çeşitleri

İki farklı İğneli Epilasyon türü vardır. Bu İğneli Epilasyonlar

  • Gelvanik İğneli Epilasyon: Bildiğimiz klasik İğneli Epilasyon türü olup kıl köklerine verilen elektrik akımı ile kıl köklerinin yakılması işlemidir.
  • Termolisis İğneli Operasyon: Klasik İğneli Epilasyon yönteminden farklı olarak elektrik akımı yerine iletken madde olarak su kullanılıp kıl köklerine titreşimli su geçirilerek titreşimli su ısınıp kıl köklerini yok etmesi işlemidir. Çok fazla kullanılmayan bir yöntemdir.

İğneli Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

İğneli Epilasyon kalp rahatsızlığı olan veya kalp pili kullanan kişilere, hamilelik ve emzirme döneminde olan annelere, kanser hastalarına, bulaşıcı hastalığı olanlara ve cilt sorunu olanlara uygulanmaz iken şeker hastaları ve egzama hastalarına ise sadece doktor onayı ile uygulanabilir.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli Epilasyon
İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyonun vücudun hangi bölgelerine uygulanacağına ve hangi yöntemin daha etkili olacağına uzman tavsiyesi ile karar verilir. İğneli Epilasyon uygulanacak bölgede kıllanma ve tüylenme yoğun ise İğneli Epilasyon tavsiye edilmez. Seçilen yöntem ile operasyonun daha başarılı olması amaçlanır. Kıl kökünden daha ince bir iğne ile kıl kökleri tek tek yakılıp özel medikal alet ile yanan kıl kökleri yerinden çıkarılır. Kıl köklerini yakma işlemi tek tek yapıldığı için bazı kıl kökleri yanmayabilir. İşte bu durumda kıl kökleri tekrar yakılır. Böylece tam ve başarılı bir sonuç elde edilir. İğneli Epilasyon süresi kişinin hangi bölgesine uygulanacağına ve kişinin kıllanma oranına göre değişmektedir.

İğneli Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler:

İğneli Epilasyon operasyonu sonrasında epilasyon uygulanan bölgeler yaklaşık 24 saat boyunca kesinlikle sudan ve güneş ışınlarından uzak tutulmalıdır. Aksi durumda başarısız sonuçlara neden olur. Operasyon sonrasında epilasyonun uygulanan bölgeler kozmetik ve kimyasal maddelerden uzak tutulmalı. Vücudun hemen hemen tüm bölgesine uygulanan İğneli Epilasyon operasyon sonrasında temizliğe çok dikkat edilmelidir. Bu durumlara dikkat edilmediği taktirde kızarıklık ve iltihaplanma gibi durumların yaşanması yüksektir.

İğneli Epilasyon Riski Var mıdır?

İğneli Epilasyon herhangi bir riski olmamakla beraber yüzde yüz sonuç alınabilir. Fakat operasyon sonrasında bakım çok önemlidir. Yoksa kızarıklık ve iltihaplanma olma ihtimali yüksektir. Tek kullanımlık iğneler ve kişiye özel iğneler olduğundan dolayı hastalık kapma riski çok düşüktür.

Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi İğneli Epilasyonda da doktorunuzu ve hastanenizi çok iyi seçmeniz gerekmekte. Steril ortamda yapılan tedaviler ve doktorunuzun tecrübesi sizlerin daha sağlıklı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu