MezoterapiEstetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

İğnesiz Mezoterapi

 

İğnesiz Mezoterapi
İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi

Günümüzde medikal estetik alanında çok sık kullanılan mezoterapi cildin altına enjekte edilen ilaçlar ile yapılan bir uygulama çeşididir. Orta deri tabakasının altına vitamin mineral ve çeşitli aminoasitlerin enjekte edilmesi ile uygulanan mezoterapi estetik dünyasında adından çokça söz ettirmeyi başarmıştır. İğneli mezoterapi yöntemi kızarmalara, morarmalara ve şişliklere neden olabilme ihtimalinden dolayı İğnesiz Mezoterapi yöntemi son zamanlarda iğneli mezoterapi yöntemine oranla çok daha fazla talep edilmektedir.

Elekrtoporasyon yöntemi ile yapılan İğnesiz Mezoterapi yönteminde deri altına aktarılan ilaç, mineral ve aminoasitler herhangi bir iğne yardımı ile enjekte edilmemektedir. Elektriksel akım kullanılarak uygulanan İğnesiz Mezoterapi yöntemi iğneli mezoterapi yöntemine oranla çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. İğnesiz Mezoterapi uygulamasının daha başarılı sonuçlar doğurmasının asıl nedeni deri altına aktarılan ilacın cilt altında daha homojen şekilde aktarılması ve deri altında daha homojen dağılmasıdır. Daha önceleri çok uzun süreler boyunca kanser hastalarında kullanılan bu yöntem estetik cerrahlarının da geliştirdiği yöntemler ile günümüzde artık estetik dünyasında da kullanılmaya başlandı.

İğnesiz Mezoterapi estetik dünyasında iğneli mezoterapi yöntemlerinin kullanıldığı birçok alanda kullanıldığını belirtelim. www.onlineestetik.com ailesi olarak daha önceki makalelerimizde iğne yöntemi kullanılarak uygulanan mezoterapi yöntemi ve kullanıldığı alanları alanında uzman doktorlar ve kliniklerden aldığımız bilgiler ile makalemizi oluşturup sizlere bilgi vermiştik. Bu makalemizde de İğnesiz Mezoterapi yöntemini alanında uzman doktorlar ve klinik çalışmalarından aldığımız bilgileri derleyip makalemizde sizlere aktarıyoruz.

İğnesiz Mezoterapi Yönteminin Uygulandığı Alanlar

İğnesiz Mezoterapinin uygulandığı birçok alan olmasına karşın sayfamızın ve makalemizin konusu estetik ve plastik cerrahi olmasından dolayı biz İğnesiz Mezoterapinin sadece estetik alanında kullanıldığı alanlara değineceğiz. İğnesiz Mezoterapi estetik dünyasında şüphesiz en çok yüz gençleştirme alanında uygulanmaktadır. Bununla birlikte İğnesiz Mezoterapi

 • Sarkan veya gevşeyen vücut toparlama
 • Cilt germe
 • Bölgesel kilo kayıpları
 • Göz altı torba çökmesi
 • Göğüs sıklaştırma
 • Yüz gevşemesi
 • Bacak sarkması
 • Kol sarkması
 • Göbek sarkması
 • Akne
 • Güneş leke veya izleri
 • Deri çatlakları tedavisi
 • Herpes enfeksiyonu
 • Selülit

 

Gibi alanlarda uygulanmakla birlikte başarı oranı da oldukça yüksektir.

 

 

İğnesiz Mezoterapi yönteminin en çok kullanıldığı 2 alanı sizler için belirleyip bu 2 alan hakkında bilgileri derledik.

 1. İğnesiz Mezoterapi ile Selilüt

 

İğnesiz Mezoterapi estetik alanında birçok alanda uygulanmakta ama estetik dünyasında en çok uygulama alanı bulduğu alan ise şüphesiz ki selilüt alanıdır. İğnesiz Mezoterapi ile selülit uygulamasında derinin alt katmalarına aktarılan ilaç veya vitaminlerin cildin orta katmanına kadar indirilip bu bölgelerde oluşan yağların enerji olarak kullanılmasını sağlamaktadır. İğnesiz Mezoterapi  ile selülit tedavisinde özel ilaç ve karışımlar kullanılmaktadır. Bu ilaçlar selülit uygulamasını uygulanacağı alana tabak şeklinde yerleştirilip vücudun her bölgesinde uygulama alanlarına ayrı ayrı tabak halinde uygulanır.

Özellikle yaş ile birlikte vücudun belli bölgelerinde (kol, bacak, göğüs, karın ve basen gibi bölgelerde) yaşanan esneklik kırışık ve portakal kabuğu görünümüne neden olacaktır. İğneli mezoterapi yönteminde kullanılan iğne nedeniyle korkanlar veya çekinenler için adeta bulunmaz bir nimet olan İğnesiz Mezoterapi yöntemi ile ağrı sızı çekmeden seelülitlerinizden çok rahat şekilde kurtulacaksınız. Uygulamada kesinlikle hiçbir iğne ve enjeksiyon kullanılmadığı için ağrı sızı hissi yaşamayacaksınız. Herhangi bir yan etkisi olmayan İğnesiz Mezoterapi yönteminin uygulama aşaması da oldukça basittir.

 

 1. İğnesiz Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme

İlerleyen yaşlar maalesef kişinin vücudunda kırışıklık belirtileri göstermesine neden olmaktadır. Kırışan ve sarkan bölgede de en çok dikkat çeken yer yüz bölgesidir. Bu yüzden yüz bölgesine estetik operasyon sıkça yapılmaktadır. Kırışıklıklara karşı en çok uygulanan estetik modellerinin başında da İğnesiz Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme gelmektedir. İğnesiz Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme ortalama 5 veya 6 seans sürmektedir. Her seanssın uzunluğu da 10 dakika ile 30 dakika arasında değişebilmektedir. Bu süre kişinin yüz bölgesindeki kırışıklıklar ve ten durumuna göre değişebilmektedir. Herhangi bir riski bulunmayan İğnesiz Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme operasyonunun başarılı olma durumu çok yüksek oranlardadır. Yüz bölgesinde en çok tercih edilen göz altı yağ torbalarının azaltılmasında tercih edilen İğnesiz Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme yönteminde son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Estetik konularını www.onlineestetik.com adresimizden daha detaylı şekilde araştırmak için konu başlıklarını takip etmenizi öneririz.

 

İğnesiz Mezoterapi, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu