Kaş EstetiğiEstetik Ameliyatları

İple Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma operasyonu ileri yaşta çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Yaş ilerledikçe alın bölgesinde oluşan basınç ve kaş altında oluşan çekmeler sebebi ile kaşta bir düşüş gözlenir. Buda yüzün görünümüne ciddi anlamda olumsuz bir hava katar. Kaş kaldırma için bir çok estetik operasyon tekniği bulunuyor olsa da bizler bu makalemizde sizlere en çok tercih edilen tekniklerden biri olan iple ameliyatsız kaş kaldırma tekniği hakkında bilgiler vereceğiz.

İple Ameliyatsız Kaş Kaldırma
İple Ameliyatsız Kaş Kaldırma

İple Ameliyatsız Kaş Kaldırma

İple ameliyatsız kaş kaldırma tekliği gerek basit olmasından gerekse hızlı olmasından dolayı en çok tercih edilen kaş kaldırma tekniklerinde biridir. En çok tercih edildiği için de en çok bilinen kaş kaldırma tekniği tercih de iple ameliyatsız kaş asma tekniğidir. Hızlı bir şekilde uygulanan bu teknikte herhangi bir problem ihtimali de yoktur. Ancak şöyle bir durum var iple ameliyatsız kaş asma tekniğinde kaş her zaman istenilen oranda kaldırılmayabilmektedir. İple kaş kaldırma tekniğinde kullanılan ipin markası da önemlidir.

İple Ameliyatsız Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır

Teknolojinin hayatımıza kattığı en olumlu etkiler sağlık yönünde diyebiliriz. Gelişen teknoloji ile birçok operasyonda olduğu gibi ameliyatsız kaş kaldırma tekniği de herhangi bir şekilde bir his kaybına maruz kalmadan oldukça kısa bir zaman diliminde uygulanabilmektedir. Lokal anestezi yöntemi ile yapılan bu operasyon kafatasına askılama tekniği ile uygulanır. İple kaş asma tekniği aynı zamanda iple kaş asma olarak da adlandırılmaktadır. İple kaş asma tekniği örümcek ağı estetiği, botox gibi uygulamalarda beraber yapılırsa daha iyi sonuçlar elde etmek de mümkündür. Bu tekniğin ortalama kalıcılık süresi ise 2 yıldır.

Çift İp Tekniği İle Kaş Asma

Kaşlar bilindiği gibi son derece hareketli uvuzlar olmasından dolayı bazı mimik hareketlerinde ip asma tekniği ile yerleştirilen iplerin kopma ihtimali bulunmaktadır. İple kaş kaldırma tekniğinde bu problemin önüne geçebilmek için bulunan alternatif yöntem çift ip tekniği ile kaş asmadır. Bu yöntemde iki ip kullanılır ve iplere binecek olan yükler eklenen bu iki ipe ortak olarak paylaştırılacak şekilde ayarlanır. Çift ip tekniği ile asılan kaşlarda kaşlar daha fazla kaldırılır ve geri düşme ihtimali minimuma indirilmiş olur. Böylece kaş düşüklüğü sorunundan çok büyük ölçüde kurtulmuş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu