Merak Edilenler

İyi Bir Cilt Temizliği İçin Tavsiyeler

İyi Bir Cilt Temizliği İçin
İyi Bir Cilt Temizliği İçin

Cildin temizliği, yüz cildinin mükemmel durumda kalması ve çevre kirliliğinin veya makyaj kalıntılarının etkisiyle, içinde biriken safsızlıkları gidermek için tavsiye edilenden daha fazladır.

Haftada en az bir kez cilt temizliği yapmazsanız, kir, siyah nokta, cilt tarafından üretilen yağ, ortaya çıkabilecek lekeler ve hatta kırışıklıklar yüzün parlaklığını ve canlılığını azaltır ve aynı zamanda epitel yaşlanmasını destekler.

Cilt temizliği, güzellik bakımlarının başarılı olması için de gereklidir ve gerekli adımları izleyerek doğru şekilde gerçekleştirilmelidir.

  • İlk şey, kalan kalıntıları önleyerek makyajı titizlikle temizlemektir.
  • Daha sonra, yüzünüzü sıcak suyla yıkamak veya doğrudan yüze buhar uygulamak, gözeneklerin açılmasıyla ve bunlarda biriken kiri temizlemek daha kolaydır. O zaman sabun ya da köpük, süt ya da temizleme kremi kullanmak zorundasınız.
  • Düzgün cilt temizliği için bir sonraki temel adım, örneğin özel fırçalar gibi peeling kremleri ve diğer ürünlerin kullanılabileceği peelingdir. Her cilt tipine özgüdür. Pul pul dökülme, cildin gözeneklerinde, birikmiş yağda ve lapa lapa cildin içindeki kiri sürüklemeye izin verir.
  • Cilt temizliği nemlendirici, arındırıcı, aydınlatıcı, vb. Bir maske uygulaması ile tamamlanabilir. Her insanın zevkine bağlı.
  • Son olarak, yaklaşık 12 saat boyunca makyaj kullanımının önlenmesinin uygun olduğu belirtilmelidir.
Cildi haftada bir kez temizlemeniz önerilir, ancak yılda bir kez bir profesyonelin eline koymanız da tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu