Karın Germe EstetiğiEstetik Ameliyatları

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

İçindekiler

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği Yapılır mı?

Karın Germe Estetiği Fiyatları

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği Fiyatları

En İyi Karın Germe Estetiği Doktorları

Başlıklarını siz değerli okuyucularımız için araştırdık.

Karın Germe Estetiği
Karın Germe Estetiği

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Ameliyatı Nedir? Diğer bir adıyla Karın Germe Estetiği özellikle hamilelik döneminde ve sık alıp verilen kilolardan dolayı karın bölgesinde oluşan sarkmalar, deri gevşemeleri ve çatlakları gidermek amacıyla yapılan cerrahi müdahalelerdir. Tıp biliminde Abdominoplasti adı verilen Karın Germe Estetiğine hamilelik döneminde ve kilo alıp verme dönemlerinde oluşan deformeleri spor ve diyetle gideremeyen bireylerin Karın Germe Estetiği ile gergin bir karın hattına sahip olabilirler. Daha sonraki dönemlerde hamile kalma düşüncesi olan kadınların Karın Germe Ameliyatı veya Karın Germe Estetiği operasyonu yaptırmalarını tavsiye etmemekteyiz. Zira daha sonraki hamilelikte karın hatları tekrar sarkmakta ve deri çatlamaları oluşabilmektedir. Buda daha önce gerçekleştirilen Karın Germe Estetiğinin etkisini kaybetmesine neden olmaktadır.

Kilo alıp verme sonucu karın bölgelerinde oluşan yap tabakası karın bölgesindeki derilerin sarkmasına neden olmaktadır. Fazla kilolarından kurtulan bireylerin karın bölgelerinde oluşan deri sarkması, deri çatlaması ve deri kırışıklarının giderilmesi için en çok tercih edilen ve en çok tavsiye edilen cerrahi operasyon şüphesiz ki Karın Germe Ameliyatı ya da Karın Germe Estetiğidir.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır? Karın Germe Estetiğinin hangi yöntemle yapılacağına operasyon öncesi estetik cerrah tarafından hastaya uygulanan belli tetkiklerden sonra karar verilir. Ameliyattan önce uygulanan radyolojik görüntüleme, fiziksel muayene, kan tahlilleri ve hormon tahlilleri sonucunda hastaya en uygun Karın Germe Estetiği Tekniği belirlenir.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?
Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Tam teşekküllü hastanelerde yapılması gerekmekte olan Karın Gerdirme Ameliyatı ya da Karın Germe Estetiğinin düşükte olsa bir risk oluşturabileceğini unutmayın. Zira Karın Germe Estetiği bir cerrahi müdahale olduğu için belli komplikasyonların oluşabileceğini unutmayınız. Bu nedenden dolayı ameliyatının tam teşekküllü hastanede yapılması gerekmektedir. Genel anestezi altında yapılan Karın Germe Estetiği kullanılan yöntem ve deriden alınan yağ tabakası oranına göre ameliyat süresi de değişebilmektedir.

Sezaryen çizgisi olarak da bilinen hat üzerine atılan kesi ile sezaryen çizgisinden göbek deliğine kadar olan kısımda bulunan deri ve yağ tabakası alınır. Operasyon anında göbek deliği kesilip bu bölgede yer alan deri fazlalıkları da alınabilmektedir. Göbek deliğine yapılan müdahalelerde deri aşağı doğru gerdirilip kesi dikilir. Bu durumda göbek deliğinin yerinde oynama olacağından dolayı göbek deliğini denk getirmek için tekrar bir kesi atılır. Böylece göbek deliği bu kesi ile birleştirilir. Kesilerin dikilmesi işleminden sonra ameliyat bölgesine iki adet dren yani diğer bir ismiyle drenaj tüpü takılır. Karın içerisinde oluşabilecek kan ve sıvı birikintisini toplayıp dışarı atma görevini gören drenler operasyondan 1 hafta sonra doktorunuz tarafından çıkarılır.

Yaklaşık 3 -4 saat süren Karın Germe Estetiği yağ dokusunun fazlalığı, sarkmalar ve çatlakların durumuna göre operasyon sürelerinde değişiklikler oluşabilmektedir. Operasyon sonrasında hastanın 1 gün hastanede yatması ve olası bir komplikasyona karşın gözlem altında tutulması tavsiye edilmektedir. Operasyon sonrası estetik cerrahınızın sizlere göstereceği egzersizleri belli aralıklar ile yapmaya ve uzun süreler boyunca uzanmak veya eğilme gibi hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir. Operasyondan yaklaşık 1 hafta sonra drenaj tüpleri çıkarılır. Drenaj tüplerinin çıkarılmasından sonra hasta banyo ve duş yapabilir. Ameliyattan sonra doktorunuz sizlerin vücuduna uygun sıkılaştırıcı korse tavsiyesi ile yaklaşık 6 – 8 hafta korse kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı? sorusu en çok merak edilen soruların başında yer almaktadır. Evet Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği Yapılır. Hatta sadece devlet hastaneleri değil şehir hastaneleri, üniversite hastaneleri ve eğitim ve araştırma hastanelerinde de estetik ve plastik cerrahi kliniğinin bulunması ile Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği Yaptırabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın Germe Estetiği Fiyatlarını net olarak belirtmek olanaksızdır. Zira ameliyatı gerçekleştiren hastane, doktor, şehir ve hangi yöntemin kullanılacağı gibi faktörler operasyon fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Net fiyatlar almak için mutlaka doktorunuz ile irtibata geçiniz.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği Fiyatları özel hastane ve kliniklere oranla daha uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu