Karın Germe EstetiğiEstetik Ameliyatları

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

İçindekiler

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021
Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Karın Germe Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?
Hangi Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılmaktadır?
SGK Karın Germe Estetiği Ücretini Karşılar mı?
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021
Özel Hastanelerde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Başlıklarını siz değerli okuyucularımız için araştırdık.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın Germe Ameliyatı karın bölgesinde oluşan yağ dokusunun veya kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan fazla derinin alınma işlemidir. Karın Germe Ameliyatı ile karın duvar kaslarının sıklaştırılması ve gerdirilmesi ile daha gergin ve fit karın bölgesine kavuşabilirsiniz. Karın Germe Estetiği kesinlikle tam teşekküllü bir hastanede uzman hekimler tarafından yapılması gerekmektedir. Genellikle genel anestezi yöntemi kullanılarak yapılan Karın Germe Ameliyatı hastanın karın bölgesindeki sarkık deri oranına bağlı olarak yaklaşık 4 -5 saat sürebilmektedir. Bikini bölgesi diye tabir edilen bölgeye açılan 5 – 7 cm kesiler ile gerek fazla yağ tabakası gerekse de sarkmalara neden olan fazla deri vücuttan atılır. Kesilerin bikini bölgesine atılmasının amacı kesi izlerinin saklanmasıdır. Çıkarılan yağ tabakası veya fazla deri vücuttan atıldıktan sonra karın kas duvarları gerdirilip kendinden eriyebilen ipler ile kesiler dikilir.

Karın Germe Ameliyatında dikkat edilmesi gereken en önemli husus şüphesiz ki öbek deliği tasarımıdır. Zira operasyon anında hastanın göbek deliği yerinin değişme ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden mutlaka uzman bir doktor tarafından Karın Germe Ameliyatının yapılması oldukça önemlidir. Şayet olası ihtimalin yüksek olduğu göbek deliğinin yer değiştirmesi durumunda estetik cerrahınız tarafından göbek çevresine göbek deliği transferi için bir kesi atılır. Göbek delik hizası ayarlandıktan sonra yukarıdan aşağı doğru derinin gerdirilmesi ve dikilmesi ile Karın Germe Ameliyatı tamamlanmış olacaktır. Ameliyattan sonra estetik cerrahınız tarafından karın korsesi verilir veya kullanılması tavsiye edilir.

Karın Germe Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

 

Mini Karın Germe Ameliyatı ve Tam Karın Germe Ameliyatı olarak iki farklı yöntem kullanılır. Tam Karın Ameliyatı yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılmak iken Mini Karın Germe Ameliyatı ise karın derisinde sarkmalar ve çatlamaların az olduğu kişilere uygulanan bir germe estetiğidir. Sadece göbek deliğinin altında kalan bölgelerin gerdirilmesi işlemi Mini Karın Germe Ameliyatı operasyonu ile gerçekleştirilir. Kasık ve bel bölgesinde çok etkili olmamasının yanında göbek deliği de Mini Karın Germe Ameliyatı yöntemi ile düzeltilememektedir.

Hangi Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılmaktadır?

Devlet hastanelerinde estetik ve plastik cerrahi kliniği ve yeteri sayıda estetik cerrahın bulunması şartı ile Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılmaktadır. Ülkemizde Karın Germe Estetiği özellikle şehir hastanelerinin de açılması ile devlet hastanelerinde daha fazla talep edilmeye başlandı. Özel hastanelerde gerek estetik operasyon ücretlerinin oldukça yüksek olması, merdiven altı diye tabir edilen işletmelerde estetik operasyonlarının yapılıp maalesef sağlık sorunlarına yol açtığından dolayı Karın Germe Ameliyatı devlet hastanelerinde sıklıkla yapılmaya başlandı.

SGK Karın Germe Ameliyatı Ücretini Karşılar mı?

SGK Karın Germe Ameliyatı Ücretini Karşılar mı? sorusu estetik operasyonu düşüne herkesin merak ettiği soruların başında gelmektedir. Fakat şunu belirtelim ki SGK nın ücretini karşıladığı operasyonlar şayet sağlık amaçlı yapılıyor ise SGK operasyonun ya tamamını yada bir kısmını karşılar. Fakat operasyon estetik amaçlı ise maalesef operasyon ücreti hasta tarafından karşılanmak zorundadır.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021 operasyonu geçekleştiren devlet hastanesine, operasyonu hangi şehirde gerçekleştiğine, hastanın karın bölgesindeki sarkma oranına ve yağ oranına göre fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Karın Germe Estetiği Fiyatları 2021 net olarak almak için mutlaka operasyonu gerçekleştiren hastane ile irtibata geçmelisiniz.

Özel Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Özel Hastanelerinde Karın Germe Estetiği Fiyatları 2021 değişkenlik gösterse de 1500 TL – 1000 TL arasında değişen fiyatlarla yapılmaktadır. Özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde fiyatlar arasında uçurumlar olabilirken Anadolu şehirlerinde bu fiyatlar 2500 TL – 4000 TL aralığındadır. Tabi ki net fiyatlar hastanın doktoruna muayenesi sonucu belirlenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu