Karın Germe EstetiğiEstetik Ameliyatları

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Estetiği Nedir?

İçindekiler

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Ameliyatı gerek kilo alıp verme gerekse de doğumdan sonra hastanın karın ve göbek bölgesinde deri ve derinin alt kısımlarında meydana gelen deri fazlalığı, sarkmalar ve çatlaklıkları giderilmesi amacıyla uygulanan cerrahi müdahaledir. Peki bu sarkma, deri fazlalığı ve çatlaklar sadece germe işlemi ile yapılmaktadır? Hayır germe yöntemine alternatif olarak Liposuction yani yağ aldırma işlemi ile bu deformelerden kurtulabilirsiniz. Bu makalemizde siz değerli okuyucularımız için Karın Germe Estetiği üzerinde duracağız.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın Germe Estetiği
Karın Germe Estetiği

Karın Germe Estetiği genel anestezi yöntemi ile yapılmakta. Göbeğin yaklaşık 10 cm alt tarafından atılan kesi ile fazla deri vücuttan atılır. Fazla deri çıkartıldıktan sonra gerek görülürse fazla yağlar da bölgeden alınır. Daha sonraki aşamada karın bölgesi gerdirilerek dikişi işlemi yapılır. Operasyon sırasında herhangi bir kanama veya sıvı birikimini engellemek amacıyla dren adı verilen küçük hortumlar ile biriken sıvı ve kanamalar dışarı atılır.

Bazı gerdirme işlemlerinde hastanın göbek deliğinde kaymalar meydana gelmekte. Bu durumda estetik cerrahınız yeniden göbek kısmını tasarlar. Göbek transferi için ise bir kesi daha yapılması gerekmektedir. Germe işlemi tamamlandıktan sonra hastaya uygun korse giydirilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonra İz Kalır mı?

Operasyon kesi ile yapıldığından dolayı kesi izi kalmaktadır. Fakat kesiler genellikle iç çamaşırın altında kalacak bölgeye atılır ve kesinin gizlenmesi sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamilelik

Karın Germe Estetiği sonrası hastanın hamile kalmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kısa zaman içerisinde çocuk sahibi olmak isteyen annelerin operasyonu doğum sonrasına bırakmalarında fayda vardır.

Karın Germe Estetiği Sonrası İyileşme Dönemi

Karın Germe Sonrası İyileşme Dönemi
Karın Germe Sonrası İyileşme Dönemi

Karın Germe Ameliyatı sonunda hastanın karın bölgesine korse yerleştirecek ve böylece şişme, ödem ve kanama gibi olumsuz durumların önüne geçilecek. Aynı zamanda hastaya sıvı birikimi ve kanamayı önlemek içinde küçük drenler yerleştirilecek. Bu drenler operasyondan sonraki 48 saatlik süre içerisinde estetik cerrahınız tarafından çıkarılacaktır. Operasyon sonrası erken dönem çok önemli olup bu dönem iyileşme ve operasyon başarısında oldukça etkilidir. Peki bu dönemde hasta nelere dikkat edecek?

Yatma pozisyonu son derece önemlidir. Hasta yatma pozisyonun mutlaka dizlerinin arkasına yaklaşık 30 -40 cm lik yastıklar koymalı. Öylece bacaklar bükülmüş durumda olacak ve karın kaslarının gerginlik azalacak. Bu erken dönemde karın bölgesinde oluşacak gerginlikten dolayı yürüyüşünüz biraz eğik olacaktır. Yürüyüşleriniz çok dik değil biraz eğik olmalı.

Hasta erken dönemde fiziksel aktivitelere hemen başlamamalı. Zira zorlanmalar karın bölgesindeki dikişlerin açılmasına neden olacaktır. Hasta iyileşme döneminde yataktan kalkerken karın bölgesinde gerginlik oluşturmayacak şekilde kalkmalı.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği yapılmaktadır. Fakat her devlet hastanesinde bu ameliyatı gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Zira her devlet hastanesinde estetik Cerrah ve estetik kliniği bulunmamaktadır. Yeni yeni kurulan şehir hastanelerinde ve eğitim araştırma hastanelerinin bir çoğunda estetik cerrah ve estetik kliniği bulunduğundan dolayı bu operasyonu başarılı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

2020 Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

2020 Karın Germe Estetiği Fiyatları
2020 Karın Germe Estetiği Fiyatları

2020 Karın Germe Ameliyatı Fiyatlarını internet ortamında vermek olanaksızdır. Zira hem sağlık bakanlığının sanal ortamda fiyat verme konusundaki yasağı hem de operasyon ücretinin operasyonu gerçekleştiren estetik cerraha, hastaneye ve operasyonun gerçekleştirildiği şehre göre fiyat değişiklikleri de gerçekleşecektir. Sizlerde estetik cerrahınız ile yüz yüze görüştükten sonra net şekilde fiyat alabilirsiniz.

www.onlineestetik.com ailesi olarak sizler için Yağ Enjeksiyonu yapan en iyi estetik cerrahları makalemizi en kısa sürede yayımlayacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu