Estetik AmeliyatlarıKarın Germe Estetiği

Karın Germe Estetik Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı
Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı bir çeşit estetik operasyonu olup estetik operasyonları arasında en çok tercih edilen estetik operasyon çeşididir. Çeşitli nedenlerden dolayı kişinin karın bölgesinde kırışıklıklar, yağ tabakası, deri sarkması gibi istenmeyen durumlar oluşabilir. İşte bu sebeplerden dolayı kişi Karın Germe Ameliyatı operasyonu gerçekleştirmek istemektedir. Hem erkekler hem de bayanların sık sık başvurduğu Karın Germe Estetik Ameliyatı özellikle bayanların hamilelik dönemlerinden sonra Annelik Estetiği ile kombineli şekilde Karın Germe Ameliyatını tercih etmektedirler. Sarkan ve gevşeyen deriler çok basit bir estetik Karın Germe Estetik Ameliyatı operasyon ile başarılı şekilde gerdirilip karın germe operasyonu gerçekleştirilir.

Estetik cerrahide Abdominoplasti olarakta bilinen Karın Germe Ameliyatı kilo alıp vermeye, yaşlanmaya ve hamilelik durumuna bağlı olarak karın bölgesinde deformeler oluşmaya başlamaktadır. Böylece karın kasları gevşemeye başlar ve karın bölgesi eski görüntüsünden uzaklaşır.

Özellikle iki doğumdan sonraki hamilelik sonrası ve kilo verme sonucunda oluşan karın deformeleri için bir çok insan spor ve diyeti denemektedir. Spor ve diyet ile belli bir noktaya kadar sonuç alınabilirken daha ileri bir noktaya taşınması maalesef imkansızdır. Tam anlamıyla sonuç almak için mutlaka başarılı bir Karın Germe Estetiği gerekmektedir. Karın Germe Ameliyatı ile karın bölgesinde toplanan yağlar alınıp sarkan ve gevşeyen karın derisi gerdirilip düz ve gergin bir karın görüntüsü elde edilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın Germe Ameliyatı
Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı operasyonu öncesinde doktorun ön muayenesi ile operasyonun gerçekleştirileceği alan belirlenir. Yağın yoğun olduğu yerler, sarkan bölgeler ve gevşeyen bölgeler radyolojik görüntüler eşliğinde tespit edilir. Karın Germe Estetiği sadece gevşeme ve sarkmadan dolayı yapılacak ise sezaryen izi olarak bilinen yerden yanları da içine alarak göbek deliğine doğru gerdirme operasyonu yapılır. Bu gerdirme sonrası göbek deliği hizasına kadar gerdirilme işlemi sonrası gerek duyulması halinde göbeğin üst kısımları da gerdirilir. Sadece sarkma ve gevşeme değil bunun yanında birde yağ tabakası birikintisi var ise az önce belirttiğimiz şekilde gerdirilme operasyonu yapıldıktan sonra fazla yağlar liposoction yani estetik cerrahideki ismi ile yağ aldırma operasyonu ile karın bölgesi fazla yağlardan arındırılır.

Karın zarları üzerine karın zarlarını gerdirmek amacıyla toplayıcı dikişler ile karın bölgesi gerdirilir. Operasyon sırasında karın bölgesine atılan küçük kesiler estetik dikişler ile dikilip operasyon sonrasında kötü görüntü yok edilir. Böylece estetik operasyondan sonra karın bölgesinden kesi izi kalmaz. Böylece hem hamilelik sonrası hem de kilo alı vermeye bağlı oluşan sarkma ve deri sarkması sorunu çözülüp gergin bir karına sahip olabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Süresi ve İyileşme Süreci

Karın Germe Ameliyatı Süresi kişinin karın bölgesinde oluşan sarmaya ve yağ aldırma operasyonun yapılmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tam Karın Germe Ameliyatı yaklaşık 3 saat ile 5 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Zira tam Karın Germe Ameliyatı 2 aşamalı bir estetik operasyon olup önce gerdirme sona da yap aldırma operasyonu gerçekleştirilir. Sadece karın gerdirme operasyonu yapılacak ise bu operasyon yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Karın Germe Ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde hasta operasyon sonrası 1 veya 2 gün hastanede gözlem altında kalabilmektedir. Karın Germe Estetiği sonrası hastaya doktorunda tavsiyesi ile özel bir korse kullanması tavsiye edilir. Yaklaşık 1 ay boyunca korse kullanan hasta 1 ayın sonunda istediği karın gerginliğine kavuşabilmektedir.

Operasyondan birkaç sonra kalkıp yürüyebilirsiniz fakat operasyon sırasında uygulanan işlemler ve dikişler nedeniyle bir kaç gün ağrı çekebilirsiniz. Doktorunuz da sizlere önerdiği ağrı kesici antibiyotikler ile bu ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı sonrası yaklaşık 4 – 5 gün sonra duş alabilir ve ilk 1 hafta öksürme, hapşırma gibi durumlarda ağrı çekebilirsiniz. Bu durumlar dikişlere de zarar verebileceğinden dolayı bu durumlarda olduğunca dikkatli hareket etmelisiniz. Karın Germe Ameliyatı sonrası kızarıklık kanama ve enfeksiyon oluşabilmekte. Bu durumlardan kaçınmak için doktorunuzun sizlere tavsiye ettiği ilaçları kullanmanız yararınıza olacaktır.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu