Estetik Ameliyatlarısaç ekimi

Kaş Ekim’i Hakkında En Çok Merak Edilenler?

Kaş Ekim’i Hakkında En Çok Merak Edilenler?

 

Soru: Kimler Kaş Ekim’i yaptırabilir?

Cevap: Kaş Ekim’ine genel olarak kadınlar başvurmaktadır. Sık sık kaşların alınmasından dolayı artık iyice seyrekleşen kaş yapısından ve günümüzde kalın kaş yapısının moda olmasından dolayı kadınlar çok sık olarak Kaş Ekim’i estetiğine başvurmaktadırlar. Bunlar dışında genetik olarak veya saçkıran, guatr gibi hastalıklardan dolayı kaşları dökülen ve seyrekleşen kişilerde Kaş Ekim’i estetiğine başvurabilmektedirler.

 

Soru: Kaş Ekim’inde Kişiye Uygulanacak Olan Kaş Şekli Neye Göre Belirlenmektedir?

Cevap: Kaş Ekim’inde kaş şeklinin nasıl olacağına estetik yaptırmak isteyen kişi ile uzmanı arasında bilgisayar ile simülasyon yardımıyla belirlenip operasyon öncesi hastaya uygun olan kaş şekli ve yapısı belirlenip hastaya dijital ekranda gösterilip ona göre karar verilmektedir. Kişinin hem anatomik yapısı hem de kişinin yüz yapısına uygun olarak kişiye en uygun kaş modeli belirlenir.

 

Soru: Kaş Ekim’inde Hangi Yöntemler Uygulanmaktadır?

Cevap: Kaş Ekim’inde genel olarak 2 yöntem tercih edilmektedir. Uygulanan yöntemler FUT ve FUE yöntemidir. Bu iki yöntemlerden FUT kıl köklerinin alınacağı alandan kesi yapılarak ince şeritler halinde çıkarılmaktadır. FUE tekniğinde ise kesi yapılmadan kıl kökleri tek tek toplanıp transfer yapılmaktadır. FUE yönteminde kesi olmadığı ve daha modern bir sistematiğe sahip olduğu için FUT yöntemine oranla daha çok tercih edilmektedir.

 

Soru: Kaş Ekim’inde FUE yönteminin FUT yöntemine göre dezavantajı var mıdır?

Cevap: Kaş Ekim’inde Fue tekniğinin FUT yöntemine göre dezavantajı seans süresinin daha uzun olmasıdır. Kaş Ekim’inde bir seansın yaklaşık 1 ile 2 saat arasında bir süresi vardır. FUE yönteminde ki süre farkı da en fazla 15 ile 20 dakika kadar bir uzama söz konusu olacaktır.

 

Soru: Kaş Ekim’inde iz kalır mı?

Cevap: Kaş Ekim’inde genelde kullanılan FUE yönteminde kaş köklerinin tek tek alınıp transfer yapıldığı için uygulama alanlarında herhangi bir kesi yapılmadığı için iz kalma durumu çok düşük ihtimaldir. FUT yöntemi ise kesi ile yapıldığından dolayı iz kalma ihtimali çok yüksektir. Bundan dolayıdır ki FUE yöntemi FUT yöntemine göre daha fazla tercih edilmektedir. FUE yönteminde uygulama sonrası beyaz kabarcık olma durumu oluşabilecektir. Fakat bu durum canınızı sıkmasın zira bu durum geçici bir durumdur. Belli bir süre sonra bu kabarcıklar kendiliğinden kaybolacaktır.

 

Soru: Kaş Ekim’i kaç seans sürmektedir?

Cevap: Kaş Ekim’i genel olarak tek seansta bitmektedir. Kaş ekiminde köklerin alınması kanalların açılması ve kıl köklerinin kaş bölgesine transfer edilmesi yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ters bir durum olmaması durumunda tek seansta Kaş Ekim’i gerçekleştirilir.

 

Soru: Kaş Ekim’inden sonra kaşlarda tekrar dökülme yaşanır mı?

Cevap: Kaş Ekim’inden sonra kaşlarda kaç dökülmesi yaşanmaz. Fakat kişi belli bir orana kadar dilerse tekrar kaş ekimi operasyonu gerçekleştirip kaşlarını daha kalın şekilde yaptırabilir.

 

Soru: Kaş Ekim’inde kıl kökleri nerelerden alınmaktadır?

Cevap: Kaş Ekim’inde kıl kökleri yumuşak oldukça ince bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu yapıya en uygun alan ise ensedir. Kaşa en uygun kıl kökleri enseden alınan kıl kökleridir. Vücudun başka bölgelerinden alınan (bacak, kol, göğüs gibi alanlardan) kıl kökleri kalın ve sert yapıda oldukları için kaş bölgesine uygun değildir. Bu bölgelerden alınan kıl kökleri kaşların çok kalın ve asimetri görünmesine neden olabilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu