Kaş Estetiği

Kaş Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Kaş Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Onlineestetik aracılığı ile ülkemizde ve yurtdışında çalışan tüm estetik ve plastik cerrahları hakkında bilgi alabilir ve olanların adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Estetik ve plastik hekimlerinin hangi alanda uzman olduklarını ve en çok hangi alanda başarılı olduklarını portalımızda sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda alanında uzman plastik ve estetik cerrahları hakkında sitemizde yer alan yorumları okuyarak da hekimlerin başarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kaş Ekimi
Kaş Ekimi Hakkında Merak Edilenler
  1. Kaş Ekimi Nedir?

Kaş Ekimi hem erkek hem de kadınlarda başta yaş ilerlemesinden olmak üzere belli sebeplerden dolayı kaşların dökülmesi veya seyrekleşmesi durumunda vücudun başka bölgelerinden alınan kıl köklerinin kaş alanına transfer edilme işlemidir.


  1. Kaş Ekimi Kimlere İçin Uygundur?

Kaş Ekimi özellikle kadınlar için uygulansa da erkekler içinde son zamanlarda kaş ekimi oldukça yaygınlaşmaya başladı. Kadınların sürekli kaş aldırmalarından dolayı kaş bölgesinde deformasyon oluşması durumunda kadınlara Kaş Ekimi başarılı bir şekilde uygulanır. Kaş Ekimi 18 yaş altı kişiler için uygun olmamakla birlikte genetik sebepler olmadıktan sonra 18 yaş altı kişilerde kaş dökülmesi ihtimali oldukça düşük bir ihtimaldir.

Kaşların geçirilen travmalar, kazalar ve yanıklardan dolayı kişilerin kaşlarında oluşan kaş kayıplarında Kaş Ekimi başarılı şekilde uygulanmaktadır.


  1. Kaş Ekimi Öncesi Süreç Nasıldır?
Kaş Ekimi fiyatları
Kaş Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Kaş Ekimi içim hastanın operasyonu geçireceği doktor ve hastaneyi çok iyi araştırıp kara verdikten sonra kendini fiziksel ve psikolojik olarak ta buna hazırlaması gerekmektedir. Kaş Ekimi öncesi hasta mutlaka doktoru ile görüşme yapıp ön muayene gerçekleştirmelidir. Bu ön muayenede hastanın kaşların seyrekliğine göre hastaya kaç greft gerekli olduğu ve donör bölgenin bu ön muayenede belirlenmesi gerekmektedir. Bu ön muayene sonrası hastaya kaş tasarımı yapılıp gösterilir. Hastanın yüz şekline göre kendine en uygun tasarım seçildikten sonra operasyona başlanılır.


  1. Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş Ekimi lokal anestezi yöntemiyle yapılmaktadır. FUE saç ekim yöntemi ile yapılan Kaş Ekimi yaklaşık 2 – 4 saat sürmektedir. Saç ekim yönteminde olduğu gibi Kaş Ekiminde de donör bölge genellikle ense bölgesidir. Ense bölgesinden alınan saç kökleri kaşlarda ekim yapılacak bölgeye belli bir açı yerleştirilir. Kaş Ekiminde en önemli husus ekim sırasında açının ve sıklığın çok iyi belirlenmesi gerekir. Aksi taktirde ekilen köklerin ve orijinal kaşlarınız arasında ters yönlü kıllar oluşacak ve estetik olmayan görüntüye neden olacaktır.


  1. Kaş Ekimi Acı Ve Ağrılı İşlem midir?

Kaş Ekimi lokal anestezi yöntemi ile yapıldığından dolayı operasyon anında herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz.


  1. Kaş Ekimi Kalıcı mıdır?

Kaş Ekimi alanında uzman kişiler tarafından yapılırsa kalıcı bir cerrahi işlemdir. Bu sadece saç ekim uzmanının değil operasyondan sonraki iyileşme döneminde uzmanınızın tavsiyesini dinlemeniz durumunda kalıcı bir Kaş Ekimi operasyonu geçirebilirsiniz.


  1. Kaş Ekiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?
Kaş Ekimi Nedir?
Kaş Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Kaş Ekiminde dikkat edeceğiniz 2 önemli husus vardır. Bunlardan ilki Kaş Ekiminin cerrahi operasyonlara uygun klinik veya hastanelerde yapılması. Diğer bir husus ise Kaş Ekimini gerçekleştireceğiniz uzmanınızı mutlaka çok iyi araştırmanız gerekiyor. Zira günümüzde estetik cerrahi alanında bilgi ve tecrübesi olmayan birçok estetik cerrahı ve estetik merkezleri bulunmaktadır.


  1. Devlet Hastanelerinde Kaş Ekimi Yapılır mı?

Kaş Ekimi her devlet hastanesinde yapılmamaktadır. Devlet hastanelerinde saç ekim merkezi  bulunan devlet hastaneleri, üniversitelere ait tıp hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ve yeni yeni açılan şehir hastanelerinde yapılmaktadır.


  1. Kaş Ekimi Ücretini SGK Karşılar mı?

Her estetik operasyonunda olduğu gibi eğer ki operasyon sağlık açısından yapılan bir ameliyat ise SGK bu ücretin ya bir kısmını ya da tamamını karşılamaktadır. Fakat estetik açıdan yapılan hiçbir operasyon veya uygulamayı SGK karşılamamaktadır. Bu nedenlerden dolayı Kaş Ekimi genelde estetik açıdan yapıldığı için SGK tarafından karşılanmamaktadır.


  1. Kaş Ekimi Fiyatları
Kaş Ekimi Hakkında Merak Edilenler
Kaş Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Kaş Ekimi Fiyatları ekimi gerçekleştireceğiniz ile, hastaneye, doktora ve sizlere kaç gretf gerekli olduğuna göre farklılık gösterecektir. Buradan net fiyat vermek olanaksızdır. Fakat ortalama fiyat verecek olursak kaş ekimi fiyatlarını il bazında sizler için araştırdık. Vereceğimiz fiyatlar ortalama fiyatlar olmakla beraber değişkenlik gösterebilmektedir.

İstanbul Kaş Ekimi Fiyatları: İstanbul’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 2000 TL ile 4000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ankara Kaş Ekimi Fiyatları: Ankara’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 2250 TL ile 3750 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İzmir Kaş Ekimi Fiyatları: İzmir’de yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 2000 TL ile 3500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bursa Kaş Ekimi Fiyatları: Bursa’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 17500 TL ile 3500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Gaziantep Kaş Ekimi Fiyatları: Gaziantep’te yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1500 TL ile 3250 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kayseri Kaş Ekimi Fiyatları: Kayseri’de yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1500 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Eskişehir Kaş Ekimi Fiyatları: Eskişehir’de yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1750 TL ile 3200 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Diyarbakır Kaş Ekimi Fiyatları: Diyarbakır’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1500 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Van Kaş Ekimi Fiyatları: Van’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1500 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kocaeli Kaş Ekimi Fiyatları: Kocaeli’de yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1750 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Samsun Kaş Ekimi Fiyatları: Samsun’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1500 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Trabzon Kaş Ekimi Fiyatları: Trabzon’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1750 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Antalya Kaş Ekimi Fiyatları: Ankara’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 2000 TL ile 4000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Adana Kaş Ekimi Fiyatları: Adana’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 2000 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Mersin Kaş Ekimi Fiyatları: Mersin’de yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1750 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Konya Kaş Ekimi Fiyatları: Konya’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1750 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Erzurum Kaş Ekimi Fiyatları: Erzurum’da yapılan Kaş Ekimi Fiyatları ortalama 1750 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye ve saç ekim merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kaş Ekimi Fiyatları ortalama fiyatlar olmakla beraber kaş ekim bölgesinde sizlerin istediği greft sayıları da fiyatları etkilemektedir. Kaş Ekimi yaptırmadan önce mutlaka saç ekim merkezinizi çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz.


Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu