Kaş EstetiğiEstetik Ameliyatları

Kaş Kaldırma Estetiği

İçindekiler

KAŞ KALDIRMA ESTETİĞİ

Kırışmış ve çatılmış kaşlara sahip olanların yüzlerinde en çok değiştirmek istedikleri genelde kaşlarıdır. Kaş kaldırma ameliyatı insanların zamanla alnının düşmesi sebebi ile basınca uğrayan kaşlarına eski formlarını kazandırmak için yapılan estetiktir. Özellikle bayanların kaş kaldırma estetiği konusunda yoğun rağbeti bulunmaktadır. Ancak şöyle de bir durum var ki kaşları düşmüş olan gençlerin kaşlarına eski formunu kazandırabilmeleri için sadece kaş kaldırma ameliyatı yeterli olurken yaşlılar için yeterli olamamaktadır. Yaşlılar kaşlarına eski formunu kazandırabilmeler için kaş kaldırma ameliyatı ile beraber alın germe, şakak germe, göz kapağı estetiği gibi ameliyatları da eklemelidirler.

Kaş Kaldırma Estetiği
Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaş kaldırma estetiği konusunda en çok merak edilen sorulardan biri de kaç çeşit kaş kaldırma estetiğinin olduğudur. Kal kaldırma estetiği için üç farklı teknik bulunmaktadır. Bu teknikler;

  • Endoskopik yöntemle kaş kaldırma
  • İple asma yöntemiyle kaş kaldırma
  • Açık yöntemle kaş kaldırma

Günümüzde bu yöntemler arasında en çok tercih edileni ise kaş endoskopik yöntemle kaş kaldırma ameliyatlıdadır.

Endoskopik Yöntemle Kaş Kaldırma

Endoskopik yöntemle kaş kaldırma operasyonu kapalı bir estetik işlemidir. 3mm’lik Teleskopla yapılan bu işlem deri altından yapılmaktadır. Saçlı deriden küçük kesiklerle teleskop gönderilir. Teleskobun ucunda bir görüntü cihazı bulunur ve bu cihaz görüntüyü ekrana aktarır. Bu yöntemin temel mantığı ise yaş ilerledikçe vücutta ulunup kaşı aşağıya doğru çeken bazı yapıların gevşetilmesidir. Bu gevşetilme sonucunda kaş yukarı doğru çıkmaktadır.

İple Asma Yöntemi İle Kaş Kaldırma

Bu yöntemin en büyük avantajı hızlı bir şekilde uygulanabilmesidir. Hızlı bir işlem olmasından dolayı en çok tercih edilen kaş kaldırma yöntemlerinden biri de iple asma yöntemi ile kaş kaldırma operasyonudur.Lokal anestezi ile yapılan bu iple asma yöntemi ile kaş kaldırma her zaman istenilen seviyede olumlu sonuç veremeyebilir. İple asma yöntemi ile kaş kaldırmanın kalıcılık süresi ise ortalama olarak 2 yıldır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu