Kaş EstetiğiEstetik Ameliyatları

Kaş ve Kirpik Ekimi

İçindekiler

Kaş ve Kirpik Ekimi

Teknolojinin gelişmesi ile insanların vücutlarında ve yüzlerinde istedikleri gibi estetik operasyon yapma imkânı gitgide genişlemektedir. Kolaylıkla yapabileceğiniz estetik operasyonlardan biri de kaş ve kirpik ekimi operasyonudur. İnsanların kaş ve kirpikleri bazen doğuştan seyrek olur bazen ise stres vb. durumlar karşısında dökülmeler meydana gelerek bir seyreklik durumu oluşur. İşte bu durum teknolojinin gelişmesi ile bir sorun olmaktan çıkıyor.

Kaş ve Kirpik Ekimi
Kaş ve Kirpik Ekimi

Kaş Ekimi

Özellikle kadınların tercih ettiği kaş ekimi dökülmeler sonucunda meydana gelen seyrekliklere karşı makyajla kapatmaktan sıkılan kadınlar için kalıcı bir çözüm yöntemidir. Bu yöntem kalıcı olduğu gibi aynı zamanda doğal bir yöntemdir. Genelde kadınların tercih etmesinin sebebi ise normal sartlarda erkeklerde saç dökülmesi gözlenirken genelde kaş ve kirpik dökülmesinin olmamasıdır. Ancak kadınlarda önemli ölçüde stresin etkisi ile kaş ve kirpik dökülmesi de gözlenebilmektedir. Bu yüzden kadınlarda daha fazla seyrek kaş ve kirpik problemi görülür. Hal böyle olunca kaş ve kirpik ekimi için estetik hekimlerine baş vuranlar genelde kadınlar olur.

Kaş ve Kirpik Dökülmesinin Nedenleri

  • Tedavi süreçlerinde kullanılan bazı ilaçlar kaş ve kirpik dökülmesine sebep olabilmektedir.
  • İnsanların bazı sağlık sorunları kaş ve kirpik dökülmesine sebep olabilmektedir.
  • Kaş aldırma işleminde yapılan hatalar kaş dökülmesine sebep olur.
  • Özellikle bayanlarda stres gibi bazı psikolojik durumlar kaş ve kirpik dökülmesine sebep olur.

Kaş Dökülmesine Karşı Yapılması Gerekenler

Kaş dökülmesini fark ettiğinizde bunun için bir önlem alabilmeniz için öncelikle kaş dökülmesi konusunda cildiye doktoruna giderek kaşların dökülme sebebini teşhis ettirin. Tehisin ardından cildiye doktorunun önereceği tedavi doktorun önerdiği süre boyunca doğru ve aksamadan uygulanmalıdır. Eğer bu uygulama sonucunda kaş ve dökülmesi devam ederse kaş ekimi yapılabilir.

Kaş Ekimi Yöntemleri

Kaş ekiminde en çok kullanılan yöntem FUE tekniğidir. Bu yöntem saç ekiminde kullanılan bir yöntem olduğu için çok bilinen yöntemlerden biridir. Fue tekniği lokal anestezi yöntemi ile yapılmaktadır. Süre olarak ile FUE yöntemi ile kaş ekimi ortalama olarak 3-4 saati bulabilmektedir. Fue yöntemi ile kaş ekiminde enseden akıllan kökler kullanılmaktadır. Kaş ekiminde kullanılacak köklerin çıkarılma açısı önemlidir. Saç kökleri 45 derece açı ile çıkarılırken kaç kökleri ise 10-15 derecelik açı ile çıkarılmaktadır. Kaş ekiminde kanal açılırken çok dikkatli olunmadı gerekmektedir. Kanalların dikkatsiz açılması durumunda kaşlarda kötü şekillerle karşılaşmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu