Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Kaz Ayağı Estetik

Kaz Ayağı Estetik

Kaz Ayağı Estetik
Kaz Ayağı Estetik

Yüz bölgesinde dikkat çeken en belirgin alan gözlerimizdir. Özellikle yaş ilerlemesine bağlı olarak gözlerin çevresinde kaz ayağı olarak bilinen kırışıklıklar meydana gelmektedir. Bu kırışıklılar kişide hem yorgunluk hem de yaşlılık hissi uyandırmaktadır.

Kaz Ayağı özellikle göz bölgesinin alt taraflarında oluşmaya başlamakta olup zamanla göz bölgesinin tüm çevresine yayılmaktadır. Göz çevresinde yaygın şekilde bir çok insanda görülen Kaz Ayağı kırışıklıkları bir çok insanın ortak sorunudur. Peki Kaz Ayağı neden oluşur?

Kaz Ayağı Oluşmasının Nedenleri

Kaz Ayağı kırışıklıklarının oluşmasına bir çok etmen neden olmaktadır. Şimdi bu nedenleri tek tek sırlayıp Kaz Ayağı Estetiğini sizlere anlatalım.

 • Kaz Ayağı Kırışıklıklarının oluşmasının en önemli nedenlerinden biri yaş ilerlemesidir. Yaş ilerlemesine bağlı olarak kişinin göz bölgesinde Kaz Ayağı desenli kırışıklıklar meydana gelmektedir.
 • Kaz Ayağı Kırışıklıklarının bir başka nedeni ise su tüketiminin az olmasından kaynaklanmaktadır. Vücut yeteri kadar su ihtiyacını karşılamazsa deri kuruluğu oluşup Kaz Ayağı kırışıklıkları meydana gelmektedir.
 • Hassas ciltlere sahip olanlar için çevresel faktörler de Kaz Ayağı kırışıklıklarına neden olabilmektedir. Güneş ışınları, rüzgar, kuru soğuklar ve çevresel kirlilikler hassas ciltlerde kırışıklara neden olmaktadır.
 • Bazı mimikler de Kaz Ayağı kırışıklıklarına neden olan başka bir neden olarak dikkat çekmekte. Gözleri kısarak bakmak ve kaşları çok fazla çatmak ta kişide Kaz Ayağı kırışıklıklarına neden olmaktadır.
 • Bayanlar için makyajın yüzde uzun süre kalması Kaz Ayağı oluşumuna neden olmaktadır. Makyajın gün içinde mutlaka temizlenmesi gerekmekte. Zira yüzde uzun süre kalan makyaj deride kırışıklılara neden olmakta.
 • Sigara ve sık alkol kullanımı da cildinizde deformelere neden olup göz çevresinde Kaz Ayağı oluşmasına neden olmakta.
 • Genetik yapı da Kaz Ayağı oluşumunda etkilidir.
 • Herkeste etkili olmasa da bazı kişilerde yüz üstü uyumalarda Kaz Ayağı kırışıklıklarına neden olmaktadır.

Kaz Ayağı Oluşumunu Engellemek İçin Yapılması Gerekenler?

 • Kaz Ayağı Estetik
  Kaz Ayağı Estetik

  Kaz Ayağı oluşumunu engellemek için en etkili yöntem Kaz Ayağı Estetiğidir. Kaz Ayağı Estetiği hakkında makalemizin ilerleyen bölümlerinde yer vereceğiz.

 • Kaz Ayağı oluşumu için estetik operasyonundan sonra en etkili etkenlerden biri de masajdır. Masaj cildin altında bulunan kasların gevşemesini sağlayıp cildinizi canlandırır.
 • Hassas ciltlere sahip olanlar için güneşten ışınlarından korunmak için cildine uygun güneş kremleri kullanmak kişiyi Kaz Ayağı oluşumundan korur.
 • Yeteri miktarda su tüketip cildi nemlendirmek.
 • Yüz üstü yatmak yerine sırt üstü uyumak.
 • Yoğun işler ile meşgul olanlar için sık sık gözleri dinlendirmek Kaz Ayağı oluşumunu engelleyecektir.

Kaz Ayağı Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Kaz Ayağı kırışıklıklarını engellemek için masaj, güneş ışınlarından korunmak gibi yukarıda saydığımız maddeler etkili olmuyor ise sizler için Kaz Ayağı Estetik yöntemlerini tavsiye ediyoruz.

Kaz Ayağı Estetik yöntemlerini sıralayacak olursak;

 • Dolgu Yöntemi: Kaz Ayağı kırışıkları için kullanılacak yöntemlerden biri dolgu yöntemidir. Dolgu enjeksiyonu olarak ta bilinen dolgu yönteminde cildin alt kısmına hyaluronik asit enjekte edilmesi ile kırışıklıkların giderilmesi amaçlanır. Dolgu Enjeksiyonu bölgesel anestezi yöntemi ile yapıldığından herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.
 • Botoks: Clostridium Botulinum bakterisinden elde edilen bir ilaç ile uygulanan botoks şu anda Kaz Ayağı Estetiği tedavisinde en çok kullanılan yöntem olarak tercih edilmektedir.
 • Ameliyatsız Yüz Germe: yüz bölgesine herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın kendinden eriyebilen ipler yardımı ile yüz gölgesi gerdirilip Kaz Ayağı kırışıklıklarından kurtulabilirsiniz.
 • Mezoterapi: çok basit ve etkili yöntem olan Mezoterapi yönteminde göz bölgesine karışım kremlerinin sürülmesi ile Kaz Ayağı kırışıklıkları tedavi edilir.

Kısaca bahsedecek olursak Kaz Ayağı Estetiği tedavisi son derece basit olan ve Kaz Ayağı kırışıklıklarından kurtulmak için estetik operasyonlarına gerek kalmadan da gerekli önlemleri alıp kurtulabilirsiniz. Fakat Kaz Ayağı Estetiği düşünen kişilerin mutlaka doktorunu ve hastanesini çok iyi araştırması gerekmektedir. Bizler de sizler için estetik doktorlarını ve estetik merkezlerini araştırdık. Daha detaylı araştırma için www.onlineestetik.com adresimizde araştırmalarınıza devam edebiliriniz. Operasyon için doktorunuzu seçtikten sonra sizin cildinize ve durumuza uygun olan Kaz Ayağı Estetik modelinize karar verebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu