Yüz EstetiğiEstetik Ameliyatları

Kepçe Kulak Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Kepçe Kulak Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Soru: Kepçe Kulak Estetiği sadece ameliyatla mı düzeltilir?

Cevap: Kepçe kulak sadece ameliyat ile değil ameliyatsız müdahaleler ile de düzeltilebilirler. Ameliyat olmak istemeyen hastalar ameliyatsız yöntem olan iple kepçe kulak düzeltme tedavisini uygulatabilirler. Kulak kıkırdaklarından açılan deliklerden geçirilen iplerle yapılan bu yöntemle kepçe kulak estetiği uygulanabilmektedir.

 

Soru: Soru: Kepçe Kulak Ameliyatı öncesinde yapılması gerekenler nelerdir?

Cevap: operasyon öncesinde hasta mutlaka uzmanına muayene olup kulaklarda ki kepçe lik oranının belirlenmesi gerekmektedir. Şekil bozuklarının düzeltilme yöntemi belirlenip ona göre uygun ameliyat yapılır.

 

Soru: Kepçe Kulak Ameliyatı kalıcı mıdır?

Cevap: Kepçe Kulak operasyonu ile kulaklardaki deformeler onarılıp bu onarmaların kalıcı olması hedeflenir. Kulakların eski haline dönüp deforme olma ihtimali de vardır fakat bu ihtimal çok düşüktür. Bu ihtimalin nedeni ise iple tedavi yapılması sonucu kıkırdaklardan geçirilen iplerin veya dikişlerin açılması sonucudur. Bunu gidermek için ise tekrar tedavi uygulanması gerekmektedir.

 

Soru: Kepçe Kulak Ameliyatı sonrası izler kalıcı olur mu?

Cevap: Kepçe Kulak Ameliyatı esnasında kulak arkasına atılan kesiler sonucu izler çıkabilmektedir. Fakat bu izler kulak arkasında olduğu için görünmeye bir alandadır. Bu izler de zamanla yok olmaktadır.

 

Soru: Kepçe Kulak Ameliyat yaptırmanın yaş aralığı nelerdir?

Cevap: Kepçe Kulak Ameliyatını gerçekleştirmek için hastanın kulak gelişimini tam olarak tamamlaması gerekmektedir. Bu gelişimde hastanın ortalama 6-7 yaşına kadar sürebilmektedir. Bu yaşlardan sonra gelişimini tamamlayan kulaklar ihtiyaç duyulması halinde Kepçe Kulak Ameliyatına hazırdır.

 

Soru: Kepçe Kulak Ameliyatından sonra dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Cevap: Kepçe Kulak Ameliyatından sonra hastalar belli bir süre ya saç bandajı yada tenisçi bandı takarak kulaklarını soğuğa sıcağa ve dışarıdan gelen her türlü darbeye karşı korumaları gerekmektedir. Kepçe Kulak Ameliyatının iyileşme süreci diğer operasyonlara oranla çok daha hızlıdır. Operasyon sonrası hastanın kulaklarında şişlik veya morarma gibi durumlar olabilir. Bu durum canınızı sıkmasın. Bu durum olağan bir durumdur ve kendiliğinden geçebilecek bir durumdur. Bu süre ise ortalama 2 hafta sürebilmektedir. İyileşme sürecinde kulağın çekilmesi katlanması kesinlikle yapılmamalıdır. Dikkat edilecek en önemli husus ise uyuma pozisyonun yüz üstü şekilde uyunması ve kesinlikle kulak üstü uyunmamasına dikkat edilmelidir.

 

Soru: Kepçe Kulak Ameliyatı ne kadar sürmektedir?

Cevap: Her iki kulağa da yapılan Kepçe Kulak Ameliyatı yaklaşık 1 saat sürmektedir.

 

Soru: Kepçe Kulak Ameliyatı sonrası istenen kulaklar yeni halini ne kadar sürede alır?

Cevap: Kepçe Kulak Ameliyatından sonra kulaklarda ödemler oluşmaktadır. Bu ödemlerin kulaktan atılma süresi ortalama 2 haftadır. Hastanın istenen kulağa kavuşması yaklaşık 2 ay gibi bir sürede olmaktadır. Tabi ki bu süre zarfında hasta kendi kulaklarının kepçeliğini hissetmeyecektir. Çünkü hastaya yapılan tedavi sonuçlanmış kulak açısı düzeltilmiş fakat kulağın istenen şekle girmesi bu süreyi uzatmaktadır.

 

Soru: Kepçe Kulak Ameliyatı duyma kaybına neden olur mu?

Cevap: Kepçe Kulak Ameliyatında yapılan her işlem kulak içine veya kulak zarına değil kulak kıkırdaklarına yapılan işlemlerdir. Bundan dolayıdır ki duyma kaybında kesinlikle hiçbir olumsuz etki yaratmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu