Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kişiye bakıldığında yüz bölgesinde en çok dikkat çeken organların başında kulaklar gelir. Kişilerde görülen kepçe kulak sorunun ana nedenlerinden biri de genetik ve doğumsal yaşanan kulak büyüme sorunudur. Kepçe kulak operasyonları ortalama 6-7 yaşlarından sonra yapılabilmektedir. Çünkü 6 yaşına kadar kişide kulak gelişimi devam etmektedir. Kepçe Kulak Estetiği cerrahi literatüründe Otoplasti terimi ile kullanılmaktadır. Estetik açıdan kulak bölgesinde ve çevresinde var olan deformasyon ve şekil bozukluklarını düzeltildiği ve bazı durumlarda ise ameliyata ihtiyaç duyulmadan tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Otoplastide operasyon yapan uzmanlar kulağın açısını değiştirip kulağı normal boyuta getirirler.

Kepçe Kulak Neden Olur?

Kulağın dış yapısı yani kulak kepçesinin şekilli bir yapısı vardır. Cerrahi açıdan zorlu bir dokuya sahip olan dış kulak yapısı zorlu bir yapıya sahiptir. Görüntü açısından çok basit bit yapı varmış gibi görünen kulak kepçesi yani dış kulak çok karmaşık bir yapıya sahiptir. Yapı olarak kepçe kulak yapısında olan kulakların açı sorunu oluşur. Kulaktaki sarmal kuyruk alt tarafa doğru çekilerek kulak memesi birleştirilir. Bir birleşim sonunda kulakta açı sorunu ortaya çıkar tam bu noktada kepçe kulak ameliyatı yapma gerekliliği doğar.

Kepçe kulak cerrahi olarak otoplasti dalının içerisinde yer almaktadır. Otoplasti kepçe kulakların yapı ve açı olarak düzeltilmesi tedavisi ile ilgilenir. Kepçe kulak operasyonları ne kadar erken yaşta yapılırsa o kadar verimli bir operasyon geçirilmiş olacaktır. Erken yaşta yapılan Kepçe Kulak Estetiği çocukların psikolojisi açısından da son derece önemli bir konudur. Okul döneminde birçok çocuk kepçe kulak sorunu yüzünden arkadaşları tarafından dışlanmaktadır. Bu durum çocuğun hem derslerine hem de kendine olan özgüvenine zarar verecektir.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe Kulak Estetiği ameliyatı kısa süren bir operasyondur.  Son derece kolay yapılan Kepçe Kulak Estetiği genel olarak başarılı sonuçlar elde edilen bir cerrahi operasyondur. Kişinin operasyonu gerçekleştirdiği yaşa göre lokal anestezi ya da genel anestezi yöntemi ile yapılabilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiğine başlamadan önce hastaya bir muayene yapılması şarttır. Bu muayene ile hastaya uygulanacak operasyon sonucunda kulak açısı büyüklüğü ve simetrisi belirlenir. Bu muayene yapılmadan operasyona başlanırsa kulağa arkadan bakıldığında çarpık ve asimetri bir görüntüye neden olabilir.

Kulak arkasından yapılan kesiler ile kulak kıkırdaklarına göre dikişler atılıp kulağa uygun açı ve şekiller verilir. Ameliyat süresi oldukça kısa sürmektedir. Yaklaşık 1-2 saat içerisinde biten Kepçe Kulak Estetiği ameliyatı ameliyat sonrasında kulak arkasına yapılan tamponlu bandajlar ile kapattırılır. Dikiş konusu canınızı sıkmasın çünkü kulak arkasına atılan dikişler estetik dikişleri olduğu için kesinlikle iz bırakmazlar. Bu dikişler alınmaz. Belli bir süre sonra bu dikişler kendiliğinden eriyip yok olacaklardır.

 

 

Kepçe Kulak Estetiği ameliyatı sonrasında ağrı azda olsa olabilmektedir. Bu durumlarda dostluklarınızı sizlere tavsiye ettiği ağrı kesicileri almanız sizlerin yararına olacaktır. Kulaklara yapılan tamponlu bandajlar yaklaşık 2 3 gün içerisinde alınabilmektedir. Kepçe Kulak Estetiği ameliyatı sonrası kulağı dış etmenlerden korumak amacıyla saç bandajı kullanmanız kulağınıza gelecek hava ve madde temaslarından koruyabilmektedir. Kepçe Kulak Estetiğini tecrübeli hekimler ve kaliteli hastanelere yaptırırsanız kalıcı bir Kepçe Kulak Estetiği yaptırmış olacaksınız.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu